Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od Ondřej » 22 srp 2019 17:35

Ok díky. I když kolega výše píše že z důvodu rozdílu kurzu se to pro větší částky nejspíš stejně nehodí.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od VSbrok » 22 srp 2019 21:15

Nejsem si úplně jist, esli to půjde... protože já kdysi posílal peníze ze spořícího účtu, kde jsem disponent, ale ne vlastník ... a clearingový centrum Lynxu mi platbu vrátilo, že účet z kterého posílám peníze musí být veden na moje jméno, jinak by taky mohli dostat pokutu od ČNB za možné praní špinavých peněz....
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 22 srp 2019 21:17

VSbrok píše:
22 srp 2019 21:15
Nejsem si úplně jist, esli to půjde... protože já kdysi posílal peníze ze spořícího účtu, kde jsem disponent, ale ne vlastník ... a clearingový centrum Lynxu mi platbu vrátilo, že účet z kterého posílám peníze musí být veden na moje jméno, jinak by taky mohli dostat pokutu od ČNB za možné praní špinavých peněz....
Zajímavá informace, nevěděl jsem, že to opravdu kontrolují.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Lynx

Příspěvek od StanikKolarik » 22 srp 2019 21:29

no já mám vyzkoumáno, že u Degiro by to nešlo, protože to bere jenom peníze poslané z předem registrovaného českého účtu
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od VSbrok » 22 srp 2019 21:38

No to na Lynx je podobné, protože v Accountu zadáváš informace o příchozí platbě a tam dáváš i číslo účtu z kterého to příjde ... ale i tak kontrolují zda ten účet je Tvůj!
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od mnam84 » 22 srp 2019 21:47

Nicméně ten systém je automatický, a ručně to řeší jen pokud to tim systémem neprojde

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od JosephusMiller » 23 srp 2019 07:42

Ahoj, az dorazi/nedorazi tech 10USD z revolutu do Lynx, dam vedet. (a jak uz jsem psal, uz samotny rozdil kurzu z toho dela zbytecne cviceni)

Nicmene u Revolut jde skutecne o muj (US) ucet, takze to snad projde prez clearing centrum a na strane Lynx je to take (US) ucet - takze snad bez poplatku, uvidime.

Jeste podotknu, ze jsem podobny pokus udeal uz drive Revolut -> Fio. Tam penize dorazily(konkretne 10UEUR) a absolutne bez poplatku (tj pripsano 10EUR), takze v pripade ze nejak potrebujete dostat cizi menu na FIO, je Revolut/FIO idealni kombinace. (pak jsem ale presel na Lynx a opet je cele cviceni zbytecne :-) ....)

------> update, tak se nakonec experiment ani nepovedl. Penize ani nedorazily a vratily se zpet na Revolut. Predpokladam, ze byl problem s formatem cisla uctu i IB nebo tak neco.
Naposledy upravil(a) JosephusMiller dne 25 zář 2019 13:26, celkem upraveno 1 x.
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od mnam84 » 23 srp 2019 07:52

pozor ale fio má bez poplatku pouze eura

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od JosephusMiller » 25 zář 2019 13:29

Ahoj, mam otazku k vraceni transakcnich poplatku (pri doporuceni) - kdy se vlastne vraci? Nasledujici kalendarni mesic po transakcich, nebo tak nejak? Kde to uvidim? V soucasnosti jsem mirne zmaten - sice se mi par zbytkovych dolaru "bezduvodne" rozmnozilo, ale ne o tolik, kolik bych ocekaval (napriklad to neni delitelne 5ti) a v zadnem vypisu nebo pohledu at uz v Basic platforme nebo sprave uctu jsem nenasel informaci ve styly: "vraceni transakcnich poplatku XXX" apod.

Diky
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Cyberguy » 25 zář 2019 13:44

Ahoj Josephus ... je to moc dlouhé tak zkrátím s dovolením jméno.
Transakční poplatky se Ti vrací v jedné sumě 1x za měsíc. Vždy cca kolem 5 dne následujícího měsíce. Fakt je, že mně to také nechodí v čísle dělitelném 5 ale na druhou stranu, lepší než nic.
Ve výpisu to najdeš pod položkou "Deposits & Withdrawals" jako "Internal Transfer In From Account I1005610 (17513)"

Odpovědět