Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 02 kvě 2020 11:24

Zdravím,
mám dotaz: chci převést portfolio z Lynx k Interactive Brokers (IB).
Má někdo zkušenosti/znalosti zdali to jde a popř. jak?

Motivace: Podcenil jsme množství nákupů. Jsem sice buy@hold, ale i tak za rok utratím víc než 120 USD na poplatcích (což je min. poplatek za účet/neaktivitu u IB).
Dále mám trend nakupovat spíše častěji menší loty a to opět vede k vyšším poplatkům.
Nechci prodávat Lynx-převádět peníze a nakupovat v IB, protože tam mám dost malých pozic. Raději bych to celé převedl, jde to? Jak na to?

Děkuji za tipy popř. odkazy.

Glueless
P.S. proti Lynx nic nemám, jen ty poplatky narůstají a u IB je to stejně...
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od Ondřej » 02 kvě 2020 11:28

Tak koukám, že se registrace povedla.

Na tvůj dotaz tady asi nikdo neodpoví fundovaněji než samotný Lynx a proto je to již pár dní co je Vlasta oslovil. Bohužel zatím bez odpovědi.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 03 kvě 2020 20:49

Ondřej píše:
02 kvě 2020 11:28
Tak koukám, že se registrace povedla.

Na tvůj dotaz tady asi nikdo neodpoví fundovaněji než samotný Lynx a proto je to již pár dní co je Vlasta oslovil. Bohužel zatím bez odpovědi.
Jj, podařilo se.
No tak předpokládám, že může být pár lidí, co to už řešili a budou ochotni poradit.
Nucené poplatky za neaktivitu u IB (10USD/měsíc, tzn. 120USD/rok) můžou odrazovat, ale když jsem si to spočítal do daní, platil jsem Lynx výrazně víc.
Taky vidím výhodu v častějších nákupech menších lotů, klidně i týdně po pár ks akcií.
Zvlášť v dnešní době, kdy celý trh skáče hore-dole.
Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 03 kvě 2020 20:58

Nějakou dobu už tohle fórum sleduju a nevybavuju si, že by to někdo (vy)řešil. Ani u Ladislava na fóru.

Kdysi tam jen proběhla informace, že přechod od Lynxu k IB je nějak uměle komplikován, asi aby Lynxu neutíkal kšeft, může to být nějaké celková strategie IB, těžko říct. Je to ale cca 3 roky starý případ, někde byl zveřejněn.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 03 kvě 2020 21:59

Děkuji za odpověď.
Vlákno jsem si pročetl a odp. nenašel, proto jsem napsal příspěvek, zdali někdo ví.
Také jsem někde četl, že to komplikují (+6 měsíců pauza od zrušení k založení), což si myslím, že Lynx nemůže vyžadovat, popř. IB by nepřijalo.
Lynx se právě z těchto pochopitelných důvodů asi nemá cenu ptát. Maximálně zkusit přímo IB, ale bylo psáno mnohokrát, že jejich zákaznický servis je bída.
Ono by šlo prodat vše-převést-nakoupit, ale to by byla zase hromada poplatků a daní...
G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 03 kvě 2020 23:28

Já chápu Lynx jako něco jako "klon" IB pro menší objemy a pro některé země s podporou v jejich mateřštině. Tedy něco vytvořeného s podporou IB, takže bych rozuměl tomu, že mají i nějakou dohodu o "nevstřícnosti" přestupu k IB.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od VSbrok » 04 kvě 2020 23:25

Oficiální stanovisko Lynx:
LYNX nenabízí převod účtu k Interactive Brokers. Dle dohody mezi oběma společnostmi je navíc stanovena standardní lhůta 6 měsíců, po kterou musí klient LYNX počkat, než mu společnost Interactive Brokers umožní otevřít účet napřímo.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Lynx

Příspěvek od TomasV » 05 kvě 2020 06:04

VSbrok píše:
04 kvě 2020 23:25
Oficiální stanovisko Lynx:
LYNX nenabízí převod účtu k Interactive Brokers. Dle dohody mezi oběma společnostmi je navíc stanovena standardní lhůta 6 měsíců, po kterou musí klient LYNX počkat, než mu společnost Interactive Brokers umožní otevřít účet napřímo.
Myslím ,že se to dá nějak obejít založením rodiného účtu u IB na jiného člena domácnosti.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od Ondřej » 05 kvě 2020 12:45

Tak samozřejmě, že když založíš účet na jiné jméno či rodné číslo nemají ti v tom jak zabránit. Pak ale odpadá požadavek přesunu portfólia. Jen nevidím zatím žádný smysl v tom přesouvání portfólia. Jelikož Lynx nemá žádné poplatky za neaktivity či jiné pravidelné poplatky.
Kdybych chtěl tedy já přesun otevřu účet u IB na ženu a začnu tam nakupovat. Horší je jak je jedinec sám tam asi žádná možnost není.

Azgallor
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 06 kvě 2020 16:48

Re: Lynx

Příspěvek od Azgallor » 06 kvě 2020 16:54

Zdravím,
můžu někoho poprosit o doporučení na registraci u Lynxu, kvůli předplacenýmu poplatku 50$. Do soukromý zprávy.

Díky moc.

Odpovědět