Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Superior
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 10 čer 2020 03:15

Migrace

Příspěvek od Superior » 20 led 2021 07:30

Tak co kolegové? Už máte u IB schváleno/odmigrováno? Irsko nebo Maďarsko?
Obávám se že už nemá smysl dál vyčkávat,protože nějaká UK-EU dohoda je v nedohlednu a LYNX mě upozornil že jejich zákazníci stejně musí migrovat tak či tak. Zároveň mě varoval že v budoucnu mě už migrace nemusí být umožněna a mohu být vyzván ze strany IB k uzavření účtu.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 20 led 2021 09:07

Včera mi dorazil mail "Váš účet bude migrován v následujících dnech". Takže během pár dní budu v Irsku.

Antoan
Začátečník
Příspěvky: 60
Registrován: 25 úno 2020 16:37
Been thanked: 2 times

Re: Lynx

Příspěvek od Antoan » 20 led 2021 10:49

To tak jednoducho? Netreba PCR test alebo byť zaštepený? :lol:

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Martin » 20 led 2021 12:41

:idea:
Pavel píše:
20 led 2021 09:07
Včera mi dorazil mail "Váš účet bude migrován v následujících dnech". Takže během pár dní budu v Irsku.
Me taky vcera...
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Antoan
Začátečník
Příspěvky: 60
Registrován: 25 úno 2020 16:37
Been thanked: 2 times

Re: Lynx

Příspěvek od Antoan » 28 led 2021 09:17

Migranti Lynxu do IBIE (zrejme aj IBLUX a IBCE) : treba si dať pozor na jednu vec. Pri migrácii účtu sa pravdepodobne neprenášajú do účtu úplne všetky informácie a dáta zo starého účtu. Niektoré firmy totiž ponúkajú okrem divi v cash aj možnosť výplaty divi v akciách. Mne sa to stalo u GECC kde som v termíne voľby decembri zvolil výplatu v cash a namiesto toho mi v PD v januári pristáli na účte akcie. Reklamujem to...vraj to riešia...no uvidím.

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Migrace

Příspěvek od JosephusMiller » 29 led 2021 10:22

Superior píše:
20 led 2021 07:30
Tak co kolegové? Už máte u IB schváleno/odmigrováno? Irsko nebo Maďarsko?
Obávám se že už nemá smysl dál vyčkávat,protože nějaká UK-EU dohoda je v nedohlednu a LYNX mě upozornil že jejich zákazníci stejně musí migrovat tak či tak. Zároveň mě varoval že v budoucnu mě už migrace nemusí být umožněna a mohu být vyzván ze strany IB k uzavření účtu.
Ano, domigrováno.

Nevím proč, ale zdá se, že teď ve výpisech (REPORTS) v LYNX BASIC nemůžu volit datumy starší než 20.1.2020. Prostě mne to nenechá. Kontaktoval jsem podporu, co to má znamenat - ale kdybych si měl tipnout, tak to vypadá jako bych se nemohl dostat k "předmigračním" záznamům. Jestli to tak je, tak nevím, jak budu dělat daně. Paráda.
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Antoan
Začátečník
Příspěvky: 60
Registrován: 25 úno 2020 16:37
Been thanked: 2 times

Re: Lynx

Příspěvek od Antoan » 29 led 2021 11:57

JosephusM: V novom účte Je vedľa Reports uvedené číslo nového účtu. Ak sa klikne na to číslo účtu tak sa vpravo zobrazí možnosť voliť na report aj starý účet.

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od JosephusMiller » 29 led 2021 14:15

Antoan píše:
29 led 2021 11:57
JosephusM: V novom účte Je vedľa Reports uvedené číslo nového účtu. Ak sa klikne na to číslo účtu tak sa vpravo zobrazí možnosť voliť na report aj starý účet.
Aha :-) díky
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 29 led 2021 21:31

Jako migrace fajn, ale v prubehu zrusili zadane prikazy a nez jsem se dostal k tomu je zadat znova, tak mi ten MAC spadl z 26 na 16, uz jsem mohl byt v baliku

No nic: "Pane vrchni, jeste jednou to same". 🙂

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Vita78
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 01 úno 2021 23:26

Re: Lynx

Příspěvek od Vita78 » 01 úno 2021 23:29

Ahoj, ptal jsem se i na vedlejším foru, zajímal by mne váš pohled. Také jsem migroval z Británie do Irska. Lynx jsem používal jako hlavní investiční účet, zejména pro výši pojištění při úpadku brokera a nyní zvažuji co dál. Řešíte diverzifikaci mezi více brokerů ? Jaké další brokery by jste doporučili? V současné chvíli používám Lynx, Degiro a Fio, ve všech ale vklad převyšuje pojištěných 20000 eur. Nebo to neřešíte ? Uvítal bych jednoho brokera, kde bych zaparkoval všechny akcie. Díky za odpovědi

Odpovědět