Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 08 srp 2023 08:29

Poplatky Lynx jsou možná vyšší, ale stále zapomínáte na rizika, jaké má anglická a hlavně geograficky + zejména politicky jiná než česká podpora až kdesi třeba právě v Irsku. Když nastane nějaký problém, řešit to anglicky (což zase tolik nemusí mnohým vadit), ale hlavně telefonicky s Irskem (těžko tam někdo pojede osobně), to může být problematické. A nejde vůbec o nahodilé problémy, ale i o obyčejnou žádost o výběr peněz z portfolia na účet, nebo nedej bože řešení výplaty dědici po úmrtí investora. Český Lynx, když třeba takovou žádost o výběr zadáte, a je to poprvé na daný cílový účet (nebo jde o vyšší částku) a je tak třeba manuální ověření, tak sami proklientsky zavolají či napíšou a vyžádají si doklad o tom, že cílový účet je na vaše jméno a další věci, aby převod mohli "odklepnout". Řešit toto s irskou stranou, která českým dokumentům ani jazykově nerozumí (zvlášť při jiných dokládáních, třeba té pozůstalosti atd.), to mi přijde fakt rizikové, když by byl nějaký fakt větší problém. To si rád za jistotu řešení s českou stranou v Praze připlatím.

Navíc kdo není líný a utratí na obchodech fakt více, může si snadno u Lynx vyjednat lepší poplatky než ty dle sazebníku - jejich sazebník není pevný, je jen základní pro ty, co se neozvou, že vzhledem k objemu a konkurenci chtějí poplatky nižší, prostě klasická retence jako třeba u mobilních operátorů či dodavatelů energií funguje i zde. Poplatky a jejich proklientské snížení má u Lynx na starosti jeden konkrétní zaměstnanec (pan L. - kdo chce poplatky s Lynx řešit, obrací se na něj resp. poprvé je na něj přesměrován, ať už emailem či telefonicky). U těch typů obchodů, kterých je více, jim nedělá v Lynx problém slevit. Třeba u US opcí při cca 15-20 obchodech měsíčně sleví v pohodě ze 4 na 2 USD (můj současný případ a sleva, sám jsem takovou slevu emailem navrhl a byla mi po rozhovoru s panem L. schválena), od jiných vím, že při více obchodech (třeba 25+ či 30+ za měsíc) klidně i třeba na 1,5-1,8 USD. Vše je o slušném jednání a žádosti, oni si klientů s více obchody váží, dotyčný pán si o tom s vámi popovídá, jaký je váš výhled obchodování u nich atd. a učiní nabídku. Kdo se jim kvůli tomu chce ozvat, ať telefonem nebo písemně, je dobré mít připraveno zejména to, kolik na poplatcích za dané typy obchodů (nebo obecněji kolik obchodů US opcí, US akcií, případně totéž pro EU atd. kdo více obchoduje i tam) máte za posledních 3-6 měsíců (jednotlivé měsíce, aspoň zhruba), z toho se odvíjí nabízená sleva pro tu kategorii, kde je obchodů více (samosebou lze vyjednávat, tedy svou představu říct, ale neblafujte s počtem obchodů, on si to samosebou prověřuje, než slevu nastaví).

Meloun
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 21 črc 2019 16:15
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Meloun » 08 srp 2023 15:01

Když jsem poprvé vybíral peníze z Lynx, tak jsem si musel zavolat na jejich linku, proklikat se přes anglický automat a pak se anglicky domluvit s indkou. Stálo mě to 144kč.

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 08 srp 2023 18:21

No právě u Lynx (nikoliv přímo IB) to lze řešit českým hovorem do českého Lynx, pokud dříve nezavolají oni. Pro mnohé výhoda, a to výběr je ten jeden případ pozitivní české podpory.

Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: Lynx

Příspěvek od MiHons » 09 srp 2023 08:25

minarjo píše:
08 srp 2023 08:29
To je vše hezké, ale to prostě v dnešním silně konkurenčním prostředí nestačí, o Irsko opravdu nemám strach, mají tam finančnictví na mnohem vyšší úrovni než je zde. Já s nimi již jednal a vše proběhlo bez problémů. Ty sedneš do auta a pojedeš do Prahy, já naskočím v Praze na letadlo a otočím se do Irska za pár peněz low costem když bude problém k řešení osobně (což v dnešní době nejspíše stejně nehrozí). Pořád mi přechod k IB ušetří tolik peněz, že bych tam mohl létat každý měsíc. Dále jak jsem psal LYNX nemá žádné úročení na cash (což by mít měl, protože jen zprostředkovává připojení k IB platformě) o margin požadavcích ani nemluvím.

Dávám tu jen možnost jak si hodně přilepšit a odejít k lepšímu brokerovi toť vše, obávám se, že to nějaký pan L. v Praze nespasí, pokud LYNX nesníží prakticky všechny poplatky, odliv lidí k IB bude pokračovat.

Ať se daří

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od JosephusMiller » 11 zář 2023 12:39

Otazka v souvislosti s osklivou US dedickou dani... je nebo neni Lynx americky broker? Hypoteticky, i pokud si na nem v tu dobu nebudu mit zadne US tituly, treba proto, ze budou díky prozřetelnosti včas prodány ... tak by se ta daň mohla (?) uplatňovat i na hotovostní zůstatek?
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: Lynx

Příspěvek od MiHons » 11 zář 2023 15:43

JosephusMiller píše:
11 zář 2023 12:39
Otazka v souvislosti s osklivou US dedickou dani... je nebo neni Lynx americky broker? Hypoteticky, i pokud si na nem v tu dobu nebudu mit zadne US tituly, treba proto, ze budou díky prozřetelnosti včas prodány ... tak by se ta daň mohla (?) uplatňovat i na hotovostní zůstatek?
pro cash, bondy a ADR držený u brokera dědická US akciová daň neplatí a je jedno odkud je broker, záleží vždy na domicilu akcie

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od JosephusMiller » 11 zář 2023 18:44

MiHons píše:
11 zář 2023 15:43
JosephusMiller píše:
11 zář 2023 12:39
Otazka v souvislosti s osklivou US dedickou dani... je nebo neni Lynx americky broker? Hypoteticky, i pokud si na nem v tu dobu nebudu mit zadne US tituly, treba proto, ze budou díky prozřetelnosti včas prodány ... tak by se ta daň mohla (?) uplatňovat i na hotovostní zůstatek?
pro cash, bondy a ADR držený u brokera dědická US akciová daň neplatí a je jedno odkud je broker, záleží vždy na domicilu akcie
To není přesné u toho cashe, který právě u " US based brokerů" předmětem daně právě je.
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od JosephusMiller » 20 zář 2023 16:18

Davam k lepsimu moji zkusenost s vyberem hotovosti z Lnyxu (IBIE) - svete div se, docela pozitivni.

Posilal jsem CZK na cesky korunovy AIR bank ucet a dorazily uplne vsechny, bez jakychkoli poplatku za korespondencni banky (v lynxu je videt cesta prez CSOB a RB) a nauctoval se jen 100CZK poplatek u AIR banky, nic navic.
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od VSbrok » 23 pro 2023 22:40

Já posílal CZK z KB a poplatek 500,- Kč na straně KB a pak samo ještě 100,- Kč směna CZK>USD u Lynx.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 21 úno 2024 18:13

Sláva, sláva, třikrát KONEČNĚ sláva. Pro české klienty a vklady v CZK konečně irský IB IE, jehož systémy využívá i český Lynx, zprovoznil český účet č. 9000598410/3500 u české ING bank, jak vidím při zadání avíza už i já jako dlouholetý klient (nejprve to testovali jen na nových klientech, už uvolněno všem). To platí tedy jak pro klienty přímo IB IE, tak i Lynx, který jejich systém využívá, jako jsem právě já. Konečně nebude třeba vklady řešit třeba přes Revolut přímo v USD apod.
Naposledy upravil(a) minarjo dne 23 úno 2024 11:22, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět