Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ben
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 01 zář 2019 11:00

Re: Lynx

Příspěvek od Ben » 05 říj 2021 21:10

Jojo, nějak jsem se do toho zamotal... Měl jsem úplně stejný problém jako Martin 😀 Vše jsem napravil a vypadá to, že by se mohlo zadařit.

hawkeytom
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 26 čer 2021 11:51

Re: Lynx

Příspěvek od hawkeytom » 12 pro 2021 14:23

Ahoj, funguje na LYNX nějaký bonusový program při založení přes referenci? Díky.
T, PLTR, IBE, GSK, RDS.B, VOD, BHP, RIO, HSBC, BTI, UL, OGZPY, BAS.DE, ALV.DE
CZ: TABAK, KOMB, CEZ, MONET

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 12 pro 2021 15:56

Ano, 50 dolarů na poplatky pro oba, detaily dole pod formulářem na https://www.lynxbroker.cz/kampane/doporuceni/
Chceš doporučit? Pokud jo, tak mi soukromou zprávou pošli své jméno, příjmení a email, který pak použiješ i v registraci.

hawkeytom
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 26 čer 2021 11:51

Re: Lynx

Příspěvek od hawkeytom » 13 pro 2021 11:32

Díky za doporučení. Dle help desku platí pro získání vklad 75 000Kč. Mají tam několik verzi podmínek.
T, PLTR, IBE, GSK, RDS.B, VOD, BHP, RIO, HSBC, BTI, UL, OGZPY, BAS.DE, ALV.DE
CZ: TABAK, KOMB, CEZ, MONET

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od JosephusMiller » 09 led 2022 09:42

Ahoj,

U lynxu mam ptf v USD a rad bych kvuli diversifikaci zacal budovat cast ptf i v jinych menach.

Zaobiral jsem se myslenkou, zda si na to vyhradit jinejho brokera, ale to pada - jednoduse se mi lynx libi a ostatni ne (puvodne jsem zvazoval degiro ale zkusenosti uzivatelu na foru mne odradily - diky za ne).

Mate nekdo zkusenosti s drzenim smiseneho ptf u lynxu? Nenastava tam pak nejaky problem, napriklad u tvorby podkladu pro danove priznani?

Diky :D
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Jakub
Začátečník
Příspěvky: 134
Registrován: 25 pro 2019 00:14
Been thanked: 4 times

Re: Lynx

Příspěvek od Jakub » 09 led 2022 15:30

Určitě není potřeba zakládat dalšího brokera. Na výpisech jsou měny odděleny, takže jako podklad k přiznání poslouží dobře.
Na investičním účtu lze držet různé měny současně, takže to taky nebude problém.

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 09 led 2022 15:56

Ano problém to není (třeba i Dividend report dokument pro daně z dividend je hezky členěný dle státu dividendy), jen je to o trošku dražší. Protože k základnímu poplatku (5 USD USA burzy, 6 EUR evropské burzy) musíš ještě připočíst konverzní poplatek 100 Kč (resp. 5USD/EUR, dle měnového páru), pokud v dané měně nemáš dost peněz (neboli nelze kupovat např. na evropské burze za USD zůstatek, musíš ten zůstatek mít v dané měně-tedy před nákupem akcií provést případnou konverzi jako samostatný měnový obchod za uvedené ceny). Takže se nákup+konverze vyplatí až od většího objemu než třeba u Degiro, kde je zůstatek při zapnutém AutoFX jediný (euro).

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od JosephusMiller » 09 led 2022 16:51

Díky, s konverzemi počítám. Tak jako teď na lynx posílám cca každý měsíc CZK a kupuju USD, budu holt střídavě kupovat liché měsíce USD a sudé EUR (nebo třeba Yeny:-) ) a cenově to tedy vyjde na stejno. Situaci kdy bych měnil USD na EUR se budu snažit vyhnout.

Do teď jsem si vystačil se vším v USD ale rostoucí počet ADR titulů v mém ptf mne poněkud znervózňuje.

Každopádně díky za odpovědi ohledně těch daňových podkladů.
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

hawkeytom
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 26 čer 2021 11:51

Re: Lynx

Příspěvek od hawkeytom » 21 bře 2022 21:37

Ahoj,

funguje na lynx nějaká autokonverze? Na účet mi přišla první dividenda (asi 2 USD), ale po týdnu už v dané měně nemám žádný zůstatek. Nějakou částku jsem měl v korunách, ale nepoznám, zda mi tam něco přibylo. Díky.
T, PLTR, IBE, GSK, RDS.B, VOD, BHP, RIO, HSBC, BTI, UL, OGZPY, BAS.DE, ALV.DE
CZ: TABAK, KOMB, CEZ, MONET

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Cyberguy » 21 bře 2022 22:01

hawkeytom píše:
21 bře 2022 21:37
Ahoj,

funguje na lynx nějaká autokonverze? Na účet mi přišla první dividenda (asi 2 USD), ale po týdnu už v dané měně nemám žádný zůstatek. Nějakou částku jsem měl v korunách, ale nepoznám, zda mi tam něco přibylo. Díky.
Funguje. Nejsem si jistý do jaké výše zůstatku, ale děje se mi to samé. Dokud bylo na účtě více €, nic se nedělo. V okamžiku, kdy jsem účet v € vynuloval jsou všechny došlé drobné (obvykle 3-4 dne v následujícím měsíci) konvertovány na měnu, ve které je účet veden, tj. u mne CZK.
Informaci o této konverzi najdeš ve "Správě účtu", pod Reports/Statements/Activity/ .... vyber měsíc, kdy se to stalo a info je ve výpisu v sekci "Interest" a "Trades". Pod Trades to najdeš jako "Forex".

Odpovědět