Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Superior
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 10 čer 2020 03:15

Re: Lynx

Příspěvek od Superior » 06 zář 2021 15:30

Glueless píše:
31 srp 2021 17:35
Tak dnes jsem odeslal email LYNXu s zadosti o delink meho uctu. Za necelou hodinu telefon od LYNX a ocekavane otazky na muj duvod ale zaroven zadny problem a pan me chtel dokonce poslat a poradit s delink formularem.
Pan znel opravdu smutne az je me opravdu lito ze odchazim. Zvlast kdyz zase neutratim az tak moc na fee jako vetsinou DGI a obcas nejakej trade spis pro zabavu.
Ted me pan psal ze uz kontaktoval IB o delinku a ja jsem ani nestihl IBcku odeslat ten formular.
Takze za me super pristup LYNX a budu ho dal doporucovat pro zacinajici DGI investory.

clen_IG_fora
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 06 zář 2021 21:40

Re: Lynx

Příspěvek od clen_IG_fora » 06 zář 2021 21:55

prosim Vas, kde je mozne najst delink formular? vdaka...

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od Ondřej » 07 zář 2021 07:52

Nedivím se, že jsou smutní. Potom co IB změnilo podmínky jim vcelku podřezali větev. Jakmile bude u IB i plánovaná česká podpora nebude moc důvod zakládat účet u Lynx. Bohužel to je realita.

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 07 zář 2021 11:11

Aby Lynx eliminoval dopady vkladů CZK na německý účet (Swift platba), začal nabízet finanční kompenzaci (refundaci). Asi těch co by jinak odešli bylo víc.
Dnes tuto možnost využít kompenzaci nabídli v emailu:
Vklady nad 500 000 Kč budeme refundovat až pětkrát za kalendářní rok. U ostatních transakcí máte k dispozici jednu refundaci za kalendářní rok. Maximální částka refundace je 2 000 Kč za jednu bankovní transakci.
Podmínky detailně zde

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Martin » 07 zář 2021 12:00

Trimax píše:
01 srp 2021 17:49
VSbrok píše:
31 črc 2021 22:09
jj, taky mi přišel dotaz proč-zač-nač posílám peníze z Revolutu a abych dokázal, že je to můj ůčet.

Tak jsem jim napsal, že mě k tomu donutili oni, když půl roku nejsou schopni zařídit účet v Kč a poslal jsem jim obrázek z Revolutu ... tak a vše OK.
Tento přístup považovat každého za teroristu a každou transakci za praní špinavých peněz je strašná nehoráznost. Pořád platí presumpce neviny?

Využívá někdo z Vás Roklen k posílání prostředků na Lynx?
Do Lynxu posilam pres Revolut,jsou to mensi castky. Pres Roklen jsem posilal velkou castku, abych nemusel x dnu resit, kde jsem penize vzal. Poslal jsem ale kvuli diverzifikaci na Fio e-brokera.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Trimax
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 19 zář 2020 16:10

Re: Lynx

Příspěvek od Trimax » 11 zář 2021 12:08

Ondřej píše:
07 zář 2021 07:52
Nedivím se, že jsou smutní. Potom co IB změnilo podmínky jim vcelku podřezali větev. Jakmile bude u IB i plánovaná česká podpora nebude moc důvod zakládat účet u Lynx. Bohužel to je realita.
Jenom aby poté se nalákají klienty podmínky zase nezpřísnili. Za jak pravděpodobné tohle považujete?

Uživatelský avatar
Ben
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 01 zář 2019 11:00

Re: Lynx

Příspěvek od Ben » 05 říj 2021 11:06

VSbrok píše:
28 dub 2021 03:11
Poslušně hlásím, že 2x platba přes Revolut naprosto OK, navíc při opakované platbě je to o pár kliknutí ryhlejší ...

Ve zkratce:
- otevřu Revolut
- zádám vklad pomocí platba kartou, vyplním částku a dám zaplatit
- do 20sec mám peníze na Revolut účtu
- vyberu zopakovat předchozí platbu do Lynx (IB Irsko)
- zadám částku v USD, tak aby to plus-mínus odpovídalo kolik chci vložit v Kč (dle aktuálního Forex kurzu), tedy nikoliv v Kč, abych mohl pak vytvořit oznámení na celé dolary
- zplatím
- v Lynx Account vytvořím oznámení na částku v USD
- asi za den příjde oznámení, že část dorazila a kdy mi bude připsána na účet

Poslední (první) dvě platby byly připsány za dva dny po oznámení.
Z Revolut jsem to vždy posílal dopoledne (v cca 10 a cca 11:30). První v pátek, oznámení přišlo v pondělí a peníze byly na účtu ve středu. Druhou jsem posílal v pondělí, oznámení v úterý a peníze na účtu ve čtvrtek.

Poplatek za platbu kartou na Revolu NULA
Konverze Kč>USD na Revolut NULA
Připsání USD na Lynx NULA
Takže jsem ušetřil 100 Kč za konverzi Kč>USD u Lynx ... dělal jsem to před 23.4. než Revolut zavedl poplatek.
Ahoj, chci poslat peníze do lynx přes revolut a nevím jak přesně vytvořit platbu v revolutu :D V platbě zvolím Irsko, USD a jaký IBAN? :D Když vytvořím oznámení v Lynx Account tak mi to žádný IBAN neukáže... :D Děkuji za rady.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Martin » 05 říj 2021 11:42

Ben píše:
05 říj 2021 11:06
VSbrok píše:
28 dub 2021 03:11
Poslušně hlásím, že 2x platba přes Revolut naprosto OK, navíc při opakované platbě je to o pár kliknutí ryhlejší ...

Ve zkratce:
- otevřu Revolut
- zádám vklad pomocí platba kartou, vyplním částku a dám zaplatit
- do 20sec mám peníze na Revolut účtu
- vyberu zopakovat předchozí platbu do Lynx (IB Irsko)
- zadám částku v USD, tak aby to plus-mínus odpovídalo kolik chci vložit v Kč (dle aktuálního Forex kurzu), tedy nikoliv v Kč, abych mohl pak vytvořit oznámení na celé dolary
- zplatím
- v Lynx Account vytvořím oznámení na částku v USD
- asi za den příjde oznámení, že část dorazila a kdy mi bude připsána na účet

Poslední (první) dvě platby byly připsány za dva dny po oznámení.
Z Revolut jsem to vždy posílal dopoledne (v cca 10 a cca 11:30). První v pátek, oznámení přišlo v pondělí a peníze byly na účtu ve středu. Druhou jsem posílal v pondělí, oznámení v úterý a peníze na účtu ve čtvrtek.

Poplatek za platbu kartou na Revolu NULA
Konverze Kč>USD na Revolut NULA
Připsání USD na Lynx NULA
Takže jsem ušetřil 100 Kč za konverzi Kč>USD u Lynx ... dělal jsem to před 23.4. než Revolut zavedl poplatek.
Ahoj, chci poslat peníze do lynx přes revolut a nevím jak přesně vytvořit platbu v revolutu :D V platbě zvolím Irsko, USD a jaký IBAN? :D Když vytvořím oznámení v Lynx Account tak mi to žádný IBAN neukáže... :D Děkuji za rady.
https://www.investicnigramotnost.cz/revolut-internetova-penezenka-aneb-jak-poslat-usd-eur-do-lynx/

Mrkni do diskuze na mou odpoved
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
Ben
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 01 zář 2019 11:00

Re: Lynx

Příspěvek od Ben » 05 říj 2021 12:00

Super, díky moc, tohohle vlákna jsem si nevšiml :-)

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 05 říj 2021 19:04

Především to není Irsko, USD účet má IB v USA, což je z toho avíza poznat :). A v Revolut jde u plateb USD do USA o ACH platbu (tedy lokální v rámci US, využívá CurrencyCloud), k tomu ti stačí nikoliv IBAN, ale typické americké údaje pro platby, tedy Směrový kód (routing number) a číslo účtu, obojí zjistíš z vytvořeného avíza USD platby v Lynx, stejně jako adresu příjemce, tedy IB IE v Dublinu (a když použiješ v Revolut správně zemi USA, už to bude chtít hlavně tyto dva údaje, tedy ok).

Odpovědět