Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od slon » 08 úno 2021 18:21

jasně to bude stejný IB kurz 25.79, Airbank 26.44.. takže taky to pětikilo na 20k.
tož to mám taky problém :D

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od slon » 08 úno 2021 18:24

Revolut 25,7

takže nabiju si kartou revolut z CZ účtu, zkonvertuju a pošlu na EUR učet... teoreticky. budu muset teda někdy zkusit, revolut jsme na EUR účet peníze nikdy neposílal

Omezení bude u free účtu jasný - omezeno nějakou částkou směšnou do těch 20k tipuju / měsíc.

bigusdykus
Začátečník
Příspěvky: 151
Registrován: 24 čer 2019 15:29

Re: Lynx

Příspěvek od bigusdykus » 08 úno 2021 18:41

Mně na Revolutu straší ty negativní informace v poslední době. Prý často pozastavené platby a nutnost prokazovat původ příjmů.
Raději bych to dilema vyřešil nějak normálněji.
ČEZ, Moneta
AAPL, ABNB, AT&T, 3M, GSK, INTC, KHC, WBA, JNJ, MCD, CSCO, ENB, MPW
BASF, Allianz, Lufthansa, RDS-B, BMW, Santander, BHP/BIL
Spekulace: ABNB, CRSR

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 08 úno 2021 19:44

bigusdykus píše:
08 úno 2021 16:59
To je otázka. Na FB někdo psal, že stačí vybrat volbu "Poplatky - Každý své bance". Pak je to za 200 (u Equabank za 300)
Ale už jen to, že to takhle musíme zkoumat je komunikační selhání brokera.

Já to zkoušel u Fio: platí každý své bance, ale pozor: pak platíš 2x (předpokládám, že účet příjemce je taky tvůj). Tady bude potřeba prověřit si kolik tě vyjde součet obou poplatků.
V součtu u obou bank pak zaplatíš víc, než když (u Fio) zadáš "platí vše odesílatel".

Příklad: Platil jsem převod dolarů z Fio do Lynx (přijímací banka byla tuším Citi) a bylo to 200 Kč + 50 USD... :!:

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 08 úno 2021 21:39

slon píše:
08 úno 2021 18:24
Revolut 25,7

takže nabiju si kartou revolut z CZ účtu, zkonvertuju a pošlu na EUR učet... teoreticky. budu muset teda někdy zkusit, revolut jsme na EUR účet peníze nikdy neposílal

Omezení bude u free účtu jasný - omezeno nějakou částkou směšnou do těch 20k tipuju / měsíc.
1. Zřídit si EUR účet v ČR s vedením zdarma a možností vložit cash bez poplatku (např. Creditas).
2a. Za slušný kurz koupit EURa ve směnárně a vložit na účet uvedený v bodě 1.
2b. Poslat si CZK na Revolut, směnit na EURa a poslat na účet uvedený v bodě 1. Limit je 25.000 Kč měsíčně, nad limit je poplatek 0,5%, poslání je zdarma.
3. Zdarma poslat EURa na Lynx. Tam zkonvertovat do USD.

Osobně vyzkoušeno minulý týden, obě varianty 2a i 2b.

Není to sice žádná hitparáda, ale někomu tahle cesta může vyhovovat. Nevýhodou je objemové omezení u Revolutu (případně blokace peněz, i když u převodu na vlastní soukromý účet by problém být neměl) a ne úplně skvělý kurz ve směnárně (ale zase není objemové omezení).

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Martin » 09 úno 2021 07:16

Jestli to dobre chapu, uz mam moznost si "udelat" prikaz v CZK, ale jen do banky v Nemecku, na moznosti posilat penize do ceske se pracuje. Ochota podpory podelit se o novinky je takova nijaka. Kdyz by to takhle skoncilo a musel bych posilat Eura do nem.banky, pak konverzovat u brokera na USD za 5USD a pak platit za obchod 5USD, tak zatim u Fio e-brokera poslat penize z uctu a pak jen zaplatit 8USD za obchod mi prijde levnejsi a jednodussi.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

rich
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 18 led 2020 15:50

Re: Lynx

Příspěvek od rich » 09 úno 2021 09:25

Pavel píše:
08 úno 2021 21:39
slon píše:
08 úno 2021 18:24
Revolut 25,7

takže nabiju si kartou revolut z CZ účtu, zkonvertuju a pošlu na EUR učet... teoreticky. budu muset teda někdy zkusit, revolut jsme na EUR účet peníze nikdy neposílal

Omezení bude u free účtu jasný - omezeno nějakou částkou směšnou do těch 20k tipuju / měsíc.
1. Zřídit si EUR účet v ČR s vedením zdarma a možností vložit cash bez poplatku (např. Creditas).
2a. Za slušný kurz koupit EURa ve směnárně a vložit na účet uvedený v bodě 1.
2b. Poslat si CZK na Revolut, směnit na EURa a poslat na účet uvedený v bodě 1. Limit je 25.000 Kč měsíčně, nad limit je poplatek 0,5%, poslání je zdarma.
3. Zdarma poslat EURa na Lynx. Tam zkonvertovat do USD.

Osobně vyzkoušeno minulý týden, obě varianty 2a i 2b.

Není to sice žádná hitparáda, ale někomu tahle cesta může vyhovovat. Nevýhodou je objemové omezení u Revolutu (případně blokace peněz, i když u převodu na vlastní soukromý účet by problém být neměl) a ne úplně skvělý kurz ve směnárně (ale zase není objemové omezení).
To je přece strašný :-))

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 09 úno 2021 09:37

Je a není, záleží na situaci:-)

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 09 úno 2021 09:45

Potvrzuji postup Pavla, osobně jsem to také dělal.
Jen upřesním, že postup 2b je snazší, odpadá tím bod 1 (není třeba navštívit směnárnu a pracovat s hotovostí, rovněž není třeba mít jiný euro účet v ČR - stačí ten u Revolut, dobití Revolutu lze i českou kartou v Kč, tedy v reálném čase ihned).
V Revolut je euro účet přímo na vaše jméno (narozdíl od toho v CZK, Kč Revolut posílá přes prostředníka), takže Lynx/IB nemá problém euro platbu z Revolut přijmout, když podmínka že přijdou z účtu na vaše jméno je splněna (včas avizovanou přes admin sekci Lynx, kde to ukáže pak i platební údaje). Jen je třeba dát pozor na měsíční limit konverze 25 tisíc Kč - do něj je konverze měn v Revolutu ve všední dny zdarma (kurz střed plus jen pár setin procenta), nad hranici 25 tisíc by to bylo za 0,5% (stejně tak o víkendu je přirážka).

A ano, Revolut aml někdy požaduje doložit příjmy, když byste tam chtěli točit vyšší desítky tisíc Kč za měsíc. Ale to je jednorázové, doložíte a klid. Ostatně totéž (doložit příjmy) po mě teď před týdnem chtěl i Lynx, EU AML regulace jsou prostě přísné a všichni chtějí být krytí, aby nebyli obvinění z praní špinavých peněz klientů. Já Lynxu doložil jen potvrzení o zdanitelných příjmech od zaměstnavatele (měl jsem ho k dispozici pro daňově přiznání) a tím splněno, zaměstnavatel je přes 90% mého příjmu (zbytek dividendy, drobek pronájem pozemků).

rich
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 18 led 2020 15:50

Re: Lynx

Příspěvek od rich » 09 úno 2021 10:20

minarjo píše:
09 úno 2021 09:45
Potvrzuji postup Pavla, osobně jsem to také dělal.
Jen upřesním, že postup 2b je snazší, odpadá tím bod 1 (není třeba navštívit směnárnu a pracovat s hotovostí, rovněž není třeba mít jiný euro účet v ČR - stačí ten u Revolut, dobití Revolutu lze i českou kartou v Kč, tedy v reálném čase ihned).
V Revolut je euro účet přímo na vaše jméno (narozdíl od toho v CZK, Kč Revolut posílá přes prostředníka), takže Lynx/IB nemá problém euro platbu z Revolut přijmout, když podmínka že přijdou z účtu na vaše jméno je splněna (včas avizovanou přes admin sekci Lynx, kde to ukáže pak i platební údaje). Jen je třeba dát pozor na měsíční limit konverze 25 tisíc Kč - do něj je konverze měn v Revolutu ve všední dny zdarma (kurz střed plus jen pár setin procenta), nad hranici 25 tisíc by to bylo za 0,5% (stejně tak o víkendu je přirážka).

A ano, Revolut aml někdy požaduje doložit příjmy, když byste tam chtěli točit vyšší desítky tisíc Kč za měsíc. Ale to je jednorázové, doložíte a klid. Ostatně totéž (doložit příjmy) po mě teď před týdnem chtěl i Lynx, EU AML regulace jsou prostě přísné a všichni chtějí být krytí, aby nebyli obvinění z praní špinavých peněz klientů. Já Lynxu doložil jen potvrzení o zdanitelných příjmech od zaměstnavatele (měl jsem ho k dispozici pro daňově přiznání) a tím splněno, zaměstnavatel je přes 90% mého příjmu (zbytek dividendy, drobek pronájem pozemků).
Chápu to správně, že ale musíš měnit nejdřív na EUR na následně na Lynx to přehodit do USD.. takže podstupuješ dvojí měnové riziko při směně? Chápu, že je to asi jediný efektivní způsob a asi to tak bohužel budu dělat i já, ale ze strany brokera to vnímam jako ojeb..

Odpovědět