Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Norgen
Začátečník
Příspěvky: 83
Registrován: 31 led 2022 20:49
Been thanked: 4 times

Re: Lynx

Příspěvek od Norgen » 03 led 2023 08:59

Koukám, že to tam na mě taky vybaflo.

Máte k tomu nějaké ofiko info od LYNX/IB? Jestli to je třeba vyplňovat či nikoliv a k čemu to vlastně slouží?

Děkuji za odpověď

EDIT:

Tak si odpovím sám :)

Tento formulář dává možnost zažádání navrácení nově zavedené irské daně z kreditních hotovostních úroků.

Tato nově zavedená daň činí 20 % a musí být stržena z přijatých úrokových plateb na Vašem účtu. Ve výpisu z účtu naleznete přijaté úroky a strženou daň v sekci "Interest".

Tuto žádost vyplňovat nemusíte. Možnost o jejím vyplnění byla rozeslána všem klientům a pro některé klienty není relevantní. Buď nemají žádné přijaté úroky, nebo jsou tak nízké, že se časově nevyplatí žádat o jejich navrácení.

Více informací naleznete v článku zde: https://podpora.lynxbroker.cz/sprava-uc ... n-v-irsku/

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od VSbrok » 03 led 2023 09:35

Ano, dnes jsem se přihlásil do Accountu a taky to na mě vybaflo. Volal jsem na podporu a taktéž jsem dostal odkaz: https://podpora.lynxbroker.cz/sprava-uc ... n-v-irsku/

Avšak, pokud NEMÁTE kreditní úroky v Irsku, tak tento formulář nemusíte vůbec vyplňovat.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Martin » 03 led 2023 14:15

Musime mit hotovost minimalne 10 000USD, pak se uroci a dani, pod tuto castku ne.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 02 čer 2023 23:31

Lynx nově umožňuje nakupovat i akcie z naší domácí Burzy cenných papírů Praha, a to za fixní poplatek 150 Kč. Tedy hodí se to spíše pro větší objemy - třeba pro srovnání u Fio je poplatek 0,35%, minimálně 40 Kč (na RMS, resp. min. 50 Kč na BCPP), takže už při objemu necelých 50 tisíc Kč na obchod by byl Lynx levnější. Hledat české akcie je třeba bez diakritiky, třeba ČEZ je tam jako CEZ.
V souvislosti s tím prošla appka Lynx Trading modernizací, detaily akcie, grafy atd se zobrazují nově, moderněji.

marek95
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 02 led 2020 17:49

Re: Lynx

Příspěvek od marek95 » 30 čer 2023 14:32

Meloun píše:
22 srp 2021 08:53
Mám Lynx a před týdnem jsem založil IB účet. Nikdo se na nic neptal a za 4 dny založené.
ahoj, přiblížil se čas, kdybych si chtěl založit účet u IB, ale mám ho i u Lynxu. Před 2 roky si psal, že máš oba účty, jak Lynx, tak IB....
chci se zeptat, máš oba účty dodnes, byly nějaké komplikace?
díky

Meloun
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 21 črc 2019 16:15
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Meloun » 30 čer 2023 15:12

Oba účty pořád mám. Nikdo se kvůli tomu neozval. Z Lynx už jenom vybírám dividendy.

marek95
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 02 led 2020 17:49

Re: Lynx

Příspěvek od marek95 » 30 čer 2023 21:15

no moje představa je mít IB na obchodování opcí, lynx si nechám na dlouhodobé držení akcií.
Takže tedy za tebe žádný problém nebo překážka? to rád slyším :)

Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: Lynx

Příspěvek od MiHons » 01 srp 2023 10:30

Ahoj,
bylo tu mnoho dotazů, tak chci jen potvrdit, že v dnešní době není problém založit si účet u IB i pokud již máte účet u LYNX, včera mi byl schválen, mám nyní tedy zároveň účty u LYNX i IB, nikoho to už nezajímá, bohužel akcie převést nelze jelikož je to technicky stejný broker , jak budu postupně pozice u LYNX uzavírat, tak budu dále fundovat IB, nový cash a pozice již pouze u IB.

Důvody:
mnohem nižší poplatky za obchody
bezkonkurenční úročení hotovosti, což LYNX vůbec nemá
Program pro půjčování akcií pro short spekulace, kde také dostanete malý desátek
lepší mezibankovní kurzy měn a nižší poplatky za převod

Když jsem si propočítal všechny uspořené náklady/ zisky z možných úroků a odměn za půjčování akcií ušetřím cca 700-1000 USD ročně, což je dost, aby to i líný člověk jako já změnil.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od VSbrok » 01 srp 2023 19:33

MiHons píše:
01 srp 2023 10:30
Jak tam posíláš peníze?
Má IB CZK účet u český banky?
Pokud ano, kolik stojí konverze CZK na USD?
Děkuji
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

volnicko
Pokročilý
Příspěvky: 211
Registrován: 23 led 2021 19:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 6 times

Re: Lynx

Příspěvek od volnicko » 01 srp 2023 21:01

Ono zalezi, jakou entitu IB chytnes pri registraci. Pokud chytnes Madarskou (IBCE), tak ta ma normalne ucet u ceske banky. Pokud navic nemas marginovy ucet, tak by smeny mely probihat automaticky na menu, ve ktere vedes ucet. (Pardon za pripadnou nepresnost, mam marginovy ucet.)
Pokud chces smenit rucne, tak za to chteji 2 eura myslim.

Pokud te zaregistruji do Irska, tak tam holt musis posilat do zahranici, jestli se nepletu. To je pak dle sazebniku tve banky... Asi se pak da optimalizovat dle vyse castky, co je nejlepsi zpusob.

Kazdopadne kdyz se registrujes pres referral, tak dostanes 1% (up to 1000 usd) zpet, takze ty poplatky ti to zrejme predplati na dlouho dopredu.

Odpovědět