Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Lynx

Příspěvek od bulinak » 18 úno 2021 07:41

Web Revolutu je prakticky jen na kontroly zůstatku, pokud se nepletu...
Stavím zoo.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 18 úno 2021 07:42

Díky minarjo!

Uživatelský avatar
IG_Ronie
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 říj 2020 12:58

Re: Lynx

Příspěvek od IG_Ronie » 18 úno 2021 08:00

Diky za popis. Nekdy muze byt limitace tech 25 tis. Kc. Da se tam posilat treba ze dvou ruznych zdroju, tj. kombinovat Revolut a Transferwise?
CZ akcie: ČEZ | Moneta | O2 | Komerčka | Kofola | Avast | CTP

Zahraniční: INTC | R6C3 (Shell) | BABA | KO | VZ | T | BAC | MSFT | ABBV | CVS | VOD | PG | 9888 (Baidu) | ATVI | SPCE | SSSS | SBSW

REITs: MPW | O | AMT

ETF: IQQQ (voda) | Portu

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 18 úno 2021 12:17

@TomasV:
Revolut se donedávna obsluhoval VÝHRADNĚ přes mobilní aplikaci. Webové rozhraní doplnili nedávno, ale četl jsem že má jen omezené funkce. Sám jsem ho nikdy ani neotevřel, proč taky když už jsem dva roky zvyklý na mobilní appku, která tedy jako jediná umí všechny funkce.

viky
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 22 dub 2020 09:45

Re: Lynx

Příspěvek od viky » 18 úno 2021 12:20

Tak vyzkoušeno poslání na německý CZK účet z českého účtu. Posláno včera z banky Creditas (poplatek 150 Kč), částka dnes dorazila na účet. Částka došla celá. Nicméně na potvrzení, zda si Lynx skutečně nic neubral budu muset počkat na začátek příštího měsíce, kdy dodatečně naskakují některé poplatky.

Ještě je tam upozornění, že "You may not withdraw your funds until 2021-02-23", takže na plné využití vkladu je nutné ještě nějaký den počkat.

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 18 úno 2021 12:25

@IG_Ronie:
Transferwise nevím jistě zda by fungoval, vím ale zcela jistě, že by to vyšlo o dost dráž. Mám sestru provdanou do USA a občas mezi námi platby probíhají. Ona využívá TW, já dřív také a k tomu poslední dva roky Revolut, ten je mladší. Vloni vím že přes TW platba do USA vyšla výrazně dráž než přes Revolut (kvůli právě objemu jsem použil oba): TW nemá konverzi za nulu, nějaký spread tam je (menší než při konverzi přes CZ banky, ale rozhodně ne tolik blízký středu jako v Revolut), navíc k tomu fixní poplatek... Rozdíl byl nemalý, proto TW mám už jen jako zálohu když by Revolut nebyl použitelný. Do IB tedy nevím zda by fungoval, ono vždy záleží na tom, zda umožňuje jednak zadat tam tu referenci (to myslím TW umí), ale hlavně IB musí vidět že je to z účtu který nese mé jméno, což u TW nejspíš neplatí, to je v podstatě p2p síť účtů v různých zemích, ze kterých to u TW chodí, ne z jejich centrálního. A to nevadí při zaslání sestře na osobní účet, ale brokeři zkrátka chtějí u příchozí platby vidět, že účet je svázaný s mým jménem.

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 18 úno 2021 12:30

@viky:
Ta hláška že týká jen výběru hotovosti z portfolia. Je to jako když u IB provedeš konverzi měn třeba z USD do CZK, také bys pak musel cca 3 pracovní dny čekat, než by výběr CZK šlo provést, než se směna vypořádá (pokud tedy máš hotovostní cash účet, u margin účtu by to asi šlo dřív). Tedy konverzi či nákup akcií lze provést hned, ale výběr až po vypořádání, stejně jako u prodeje akcií.
Jinak neboj, Lynx/IB ti za tu CZK platbu do Německa nic účtovat nebude, to by bylo vidět hned na příjmu do IB, pokud by se cestou něco "ztratilo", typicky při Swift u korespondenční banky. To je ale typické při zasílání třeba USD z ČR do USA z české banky přes Swift, že korespondenční banky něco sežerou, ne po Evropě. Můj výše uvedený postup tedy je hlavně proto, aby se člověk vyhnul poplatkům na straně bank odeslání (u tebe tedy těch 150 Kč, u Revolut je to jednou měsíčně lokální USA platba zdarma) a pak tomu poplatku 100 Kč za konverzi u Lynx. Tedy přímé zaslání dolarů skrz konverzi a transakci v Revolut by ti ve tvém případě ušetřilo celkem 250 Kč (kurz měny v Revolut všední dny a v Lynx/IB je srovnatelný, z Forex, tedy tam rozdíl není).

viky
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 22 dub 2020 09:45

Re: Lynx

Příspěvek od viky » 18 úno 2021 13:25

minarjo píše:
18 úno 2021 12:30
@viky:
Můj výše uvedený postup tedy je hlavně proto, aby se člověk vyhnul poplatkům na straně bank odeslání (u tebe tedy těch 150 Kč, u Revolut je to jednou měsíčně lokální USA platba zdarma) a pak tomu poplatku 100 Kč za konverzi u Lynx. Tedy přímé zaslání dolarů skrz konverzi a transakci v Revolut by ti ve tvém případě ušetřilo celkem 250 Kč (kurz měny v Revolut všední dny a v Lynx/IB je srovnatelný, z Forex, tedy tam rozdíl není).
Nic bych neušetřil, protože Revolut přece jenom má trochu horší kurz a navíc u Lynxu mohu směnit limitním příkazem, takže si v klidu počkám na moji cenu. Fluktuace kurzu dolaru-koruny je nyní tak 0,5 % denně.
Pro posílání částek dejme tomu v řádech nižších 10 tisíců je Revolut vhodnější, ale v částkách vyšších 10 tisíců a výše si už tenhle postup nedovedu představit.

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 18 úno 2021 13:35

Právě mi emailem dorazila z Revolut špatná zpráva, změna v ceníku, to o čem jsem se rozepsal včera bohužel zdražují :(. To mě naštvalo, že to poslali den poté, co jsem zde sepsal ten dlouhý návod. I tak se to pro určité objemy dále vyplatí, ale už USD poslané do USA nebudou zcela zdarma ani jednou měsíčně.
Změny nastanou od 23. dubna 2021, do té doby platí co jsem psal výše (jednou za měsíc zdarma, další USD platba za 15 Kč). SEPA europlatby budou nadále zdarma bez omezeni kamkoliv v SEPA prostoru (celá EU a některé další), tam beze změny. Ale mezinárodní platby se shodnou měnou a zemí, tedy i USD do USA, budou nově za 0,3% z objemu převodu, minimálně 10 Kč, maximálně 150 Kč za převod. Zaslání ekvivalentu např. 15000 Kč do IB tak nově bude za 45 Kč, tedy stále méně než 100 Kč za směnu v Lynx nebo než zaslání z české banky za 100-200 Kč, ale už ne zdarma, no :(.
Ale dobrá zpráva tedy je, že tento poplatek je až od 23.4...

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Lynx

Příspěvek od bulinak » 18 úno 2021 14:00

Kurv* šikmooké... Ale nevidím v mailu nic o těch 0,3%, jen 10-150Kč
Stavím zoo.

Odpovědět