Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od mnam84 » 14 úno 2021 16:14

Pavel píše:
13 úno 2021 18:38
Glueless: kdysi dávno, když končil Brokerjet, jsem nezkušeně poslal dolary z Brokerjetu do Patrie. Bylo to sice z dolarového účtu na dolarový u dvou českých bank, ale stálo mě to cca 60 americkejch:-( Takže od té doby jsem hodně ostražitý na posílání dolarů.


Ono to je kvuli tomu ze vyporadani pres jinou centralni banku nez v ni sidli zasilatel i prijemce. Podobne by to bylo i s eury, nebo treba s korunami v ramci nemecka apod

etfindex
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 08 zář 2019 15:33

Re: Lynx

Příspěvek od etfindex » 14 úno 2021 16:37

Ahoj.Pánové jakým způsobem teď vkládáte peníze na Lynx ????? Když jsem si dneska cvičně vytvořil oznámení o převodu fin. prostředků tak jsem koukal :-) Po zadání čísla účtu mi naskočila swift platba za 250 kč :-) To mi chcete říct že za převod budeme platit tolik peněz ?

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 14 úno 2021 18:14

mnam84 píše:
14 úno 2021 16:14
Pavel píše:
13 úno 2021 18:38
Glueless: kdysi dávno, když končil Brokerjet, jsem nezkušeně poslal dolary z Brokerjetu do Patrie. Bylo to sice z dolarového účtu na dolarový u dvou českých bank, ale stálo mě to cca 60 americkejch:-( Takže od té doby jsem hodně ostražitý na posílání dolarů.
Ono to je kvuli tomu ze vyporadani pres jinou centralni banku nez v ni sidli zasilatel i prijemce. Podobne by to bylo i s eury, nebo treba s korunami v ramci nemecka apod
Jenom tě malinko opravím - ne přes jinou centrální banku, ale přes korespondenční banky

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 14 úno 2021 18:16

etfindex píše:
14 úno 2021 16:37
Ahoj.Pánové jakým způsobem teď vkládáte peníze na Lynx ????? Když jsem si dneska cvičně vytvořil oznámení o převodu fin. prostředků tak jsem koukal :-) Po zadání čísla účtu mi naskočila swift platba za 250 kč :-) To mi chcete říct že za převod budeme platit tolik peněz ?
slovy klasika:

Ale o tom zde už dobrou čtvrthodinu hovoříme, Mlho!

etfindex
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 08 zář 2019 15:33

Re: Lynx

Příspěvek od etfindex » 14 úno 2021 18:32

Pavel píše:
14 úno 2021 18:16
etfindex píše:
14 úno 2021 16:37
Ahoj.Pánové jakým způsobem teď vkládáte peníze na Lynx ????? Když jsem si dneska cvičně vytvořil oznámení o převodu fin. prostředků tak jsem koukal :-) Po zadání čísla účtu mi naskočila swift platba za 250 kč :-) To mi chcete říct že za převod budeme platit tolik peněz ?
slovy klasika:

Ale o tom zde už dobrou čtvrthodinu hovoříme, Mlho!
děkuji za vyčerpávající odpověď ;)

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Pavel » 14 úno 2021 22:16

etfindex: jde o to, že několik stránek tohoto vlákna dozadu popisuje všechny možné varianty, jak dopravit peníze do Lynxu s minimálními poplatky. Takže by bylo fajn se na ně nejdřív mrknout a ptát se jen na to, co ještě nebylo vysvětleno (Proto ta hláška z Marečku, podejte mi pero, která měla napovědět, aby ses na ty stránky mrknul. Snad se tě to nedotklo).

Stručně:

1. Můžeš poslat CZK na jejich korunový účet vedený v Reichu, to stojí od 100 Kč výš dle banky, kterou použiješ. Pak směníš na USD.
2. Můžeš poslat Eura zadarmo na jejich účet v Eurech, je ale otázka, za kolik Eura koupíš v ČR a jestli je pak budeš měnit na USD (poplatky).
3. Můžeš poslat rovnou USD na jejich USD účet, ale to stojí cca desítky dolarů poplatek korespondenčním bankám (které se cestou použijí), navíc je otázkou, zda dokážeš koupit výhodně USD v ČR.

No a pak se rýsuje možnost poslat USD přes Revolut kartu, což vypadá pro menší objemy (do 25.000/50.000 Kč měsíčně) nejvýhodněji.

Superior
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 10 čer 2020 03:15

Re: Lynx

Příspěvek od Superior » 15 úno 2021 17:10

Přináším pozitivní zprávu kolegové.
Mluvil jsem s LYNX supportem a byl jsem ujištěn že se na CZK ůčtu v ČR stále pracuje ale že to ještě nějakou dobu potrvá a nejsou schopni říct jak dlouho

Superior
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 10 čer 2020 03:15

Re: Lynx

Příspěvek od Superior » 15 úno 2021 17:17

viky píše:
12 úno 2021 13:36
Glueless píše:
12 úno 2021 09:06
Bylo probirano par str nazpet 5.2.2021, Superior a Gluelesss.
Precti si bod 19.3 smlouvy, myslum, ze by to slo :?:

G.
Koukám na to. Ze strany Lynxu tedy asi nebude problém. Možná ten odstavec jim vnutil IB jako pojistku, kdyby klienti nebyli spokojeni se službami místního poskytovatele. Asi by to chtělo kontaktovat IB a poptat se na možnost transferu zpět na UK nebo rovnou na US.
A nejspíš IB UK asi má pořád český vypořádávací účet.
Tak o tom pochybuji že by jsi mohl migrovat do US nebo UK. Nicméně "migrace" od LYNX do čistého IB je pravděpodobně teď možná, vzhledem k bodu 19.3 nové smlouvy. Ptal jsem se u IB a dostal jsem na to PDF formulář ale možná by to chtělo se ještě optat u LYNX. Já to v nejbližší době asi neplánuju ale zajímám se o to do budoucna, takže kdyby někdo měl nějaké zkušenosti tak budu rád.

bigusdykus
Začátečník
Příspěvky: 151
Registrován: 24 čer 2019 15:29

Re: Lynx

Příspěvek od bigusdykus » 15 úno 2021 17:22

Superior píše:
15 úno 2021 17:10
Přináším pozitivní zprávu kolegové.
Mluvil jsem s LYNX supportem a byl jsem ujištěn že se na CZK ůčtu v ČR stále pracuje ale že to ještě nějakou dobu potrvá a nejsou schopni říct jak dlouho
Hlavně že se v listopadu dušovali, že o žádných změnách neví a že z pohledu klienta bude vše při starém.
ČEZ, Moneta
AAPL, ABNB, AT&T, 3M, GSK, INTC, KHC, WBA, JNJ, MCD, CSCO, ENB, MPW
BASF, Allianz, Lufthansa, RDS-B, BMW, Santander, BHP/BIL
Spekulace: ABNB, CRSR

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od slon » 15 úno 2021 19:35

čím víc lidí prudí, tím líp.. tak to prostě je, já napíšu na IB kdy jako bude CZ účet ;)

Odpovědět