Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od slon » 11 úno 2021 21:48

u IB bys to posílal na úplně stejný účet jako u Lynx

Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: Lynx

Příspěvek od MiHons » 11 úno 2021 21:53

MiHons píše:
11 úno 2021 21:29
Zdarec, řeším stejný problém.
Potřebuji poslat na Lynx 250k CZK, nejprve řeším banky co mám

Creditas- vedení EUR účtu zdarma
kurz 26,404/EUR
Forex 25,7580/EUR takže jen rozdíl kurzů mi dělá 6k Kč cca
poplatky SEPA zdarma, OUR (jelikož jsou oba účty moje tak je třeba zadat tento pokyn) 850kč

Unicredit- vedení EUR účtu 50kč
kurz 26.713/EUR
takže tady mi to dělá ještě více cca 9k
poplatky SEPA 6kč, OUR poplatek 2300 kč takže toto je ještě horší

Nejlépe mi vychází to poslat na Revolut z CZK účtu a tam směnit s poplatkem 0,5% na EUR a poslat na Lynx EUR účet, kde směním na potřebné USD¨

Snad je má úvaha správná... jinak je to dost hrůza... to jsem rovnou mohl jít k IB napřímo...
Tak edit ,našel jsem vyhlášku ,kde při platbě SEPA v EUR nesmí být již žádný další poplatek pokud máte tuzemský převod mezi bankami zdarma, tudíž zde hraje riziko pouze špatný kurz u bank

b]"Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2019/518 o poplatcích za přeshraniční platby v Unii stanovuje, že za úhradu v měně EUR z české banky do země EU/EHP (např. Německa) nemůže banka plátce účtovat vyšší poplatek než za úhradu v měně CZK v rámci bank v České republice."[/b]

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 11 úno 2021 21:54

MiHons píše:
11 úno 2021 21:29
Zdarec, řeším stejný problém.
Potřebuji poslat na Lynx 250k CZK, nejprve řeším banky co mám

Snad je má úvaha správná... jinak je to dost hrůza... to jsem rovnou mohl jít k IB napřímo...

Jeste jsem to nemusel resit, ale jak to tu ctu, tak mam za to, ze presun do IB bude nevyhnutelny. Aspon pozdeji budes setrit na poplatcich za obchody...

Jeste je moznost, ze se do toho vlozi Lynx a zajisti "normalni" podminky.

Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 11 úno 2021 21:56

slon píše:
11 úno 2021 21:48
u IB bys to posílal na úplně stejný účet jako u Lynx
Jak jsem psal, sice jo, ale pak setris na poplatcich. Kazdym obchodem o 4 usd.

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Lynx

Příspěvek od TomasV » 12 úno 2021 06:13

Otázka je,zda bude možné jednoduše přejít od Lynxu do IB,někde jsem četl,že se musí zrušit účet a čekat půl roku.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 12 úno 2021 09:06

TomasV píše:
12 úno 2021 06:13
Otázka je,zda bude možné jednoduše přejít od Lynxu do IB,někde jsem četl,že se musí zrušit účet a čekat půl roku.
Bylo probirano par str nazpet 5.2.2021, Superior a Gluelesss.
Precti si bod 19.3 smlouvy, myslum, ze by to slo :?:

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Martin » 12 úno 2021 10:12

MONETA - zjišťoval jsem a když zadám SEPA platbu z internetového bankovnictví, pak musí být SHA poplatky, tak bych neměl platit nic navíc a mělo by to pro mě být zdarma. Nevím, jak se na to bude tvářit Citibank, když podle SHA každý platí svoje poplatky. Jaké s tím máte zkušenosti?
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

viky
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 22 dub 2020 09:45

Re: Lynx

Příspěvek od viky » 12 úno 2021 13:36

Glueless píše:
12 úno 2021 09:06
Bylo probirano par str nazpet 5.2.2021, Superior a Gluelesss.
Precti si bod 19.3 smlouvy, myslum, ze by to slo :?:

G.
Koukám na to. Ze strany Lynxu tedy asi nebude problém. Možná ten odstavec jim vnutil IB jako pojistku, kdyby klienti nebyli spokojeni se službami místního poskytovatele. Asi by to chtělo kontaktovat IB a poptat se na možnost transferu zpět na UK nebo rovnou na US.
A nejspíš IB UK asi má pořád český vypořádávací účet.

blac
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 23 bře 2020 14:18

Re: Lynx

Příspěvek od blac » 12 úno 2021 13:38

MiHons píše:
11 úno 2021 21:53
Tak edit ,našel jsem vyhlášku ,kde při platbě SEPA v EUR nesmí být již žádný další poplatek pokud máte tuzemský převod mezi bankami zdarma, tudíž zde hraje riziko pouze špatný kurz u bank

b]"Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2019/518 o poplatcích za přeshraniční platby v Unii stanovuje, že za úhradu v měně EUR z české banky do země EU/EHP (např. Německa) nemůže banka plátce účtovat vyšší poplatek než za úhradu v měně CZK v rámci bank v České republice."[/b]
Hele a neni jednodusi to proste poslat v CZK na ten nemeckej ucet jako zahranicni platbu? Nez delat nejake prevody a posilat to pres XX kanalu? Pri takove castce je poplatek 100-300 kc (zahranicni platba - podle toho jakou mas banku) docela zanedbatelny.

Ja obchoduju prevazne v USD, takze nez delat milion prevodu, tak to tam proste poslu. Podle vseho by to melo fungovat s SHA platbou, bez nejakych dalsich poplatku, cetl jsem to na jinem foru, ale jeste to nemam vyzkousene.

EDIT: jo ted koukam, psal si o UNICREDTI. No tak si zaloz FIO (200,- SHA) nebo Aairbank (100,- uz to nekdo vyzkousel zde na foru).

Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: Lynx

Příspěvek od MiHons » 12 úno 2021 14:02

blac píše:
12 úno 2021 13:38
MiHons píše:
11 úno 2021 21:53
Tak edit ,našel jsem vyhlášku ,kde při platbě SEPA v EUR nesmí být již žádný další poplatek pokud máte tuzemský převod mezi bankami zdarma, tudíž zde hraje riziko pouze špatný kurz u bank

b]"Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2019/518 o poplatcích za přeshraniční platby v Unii stanovuje, že za úhradu v měně EUR z české banky do země EU/EHP (např. Německa) nemůže banka plátce účtovat vyšší poplatek než za úhradu v měně CZK v rámci bank v České republice."[/b]
Hele a neni jednodusi to proste poslat v CZK na ten nemeckej ucet jako zahranicni platbu? Nez delat nejake prevody a posilat to pres XX kanalu? Pri takove castce je poplatek 100-300 kc (zahranicni platba - podle toho jakou mas banku) docela zanedbatelny.

Ja obchoduju prevazne v USD, takze nez delat milion prevodu, tak to tam proste poslu. Podle vseho by to melo fungovat s SHA platbou, bez nejakych dalsich poplatku, cetl jsem to na jinem foru, ale jeste to nemam vyzkousene.

EDIT: jo ted koukam, psal si o UNICREDTI. No tak si zaloz FIO (200,- SHA) nebo Aairbank (100,- uz to nekdo vyzkousel zde na foru).
nejspíš to tak dopadne, že pošlu prostě CZK z korunového účtu a zaplatím poplatky a převedu na USD přímo na účtě, poté budu fundovat přes Revolut kdy do 25k CZK měsíčně je to bez poplatku.

Odpovědět