Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od Martin » 09 úno 2021 10:33

Ted jsem byl v Monete a kdyz dam prikaz do DE banky na pobocce, tak je poplatek 59,-- , od 1.4. to bude 100,--. Kdyz to poslu pres internet banku, tak je to bez poplatku a vezme to kurz stred, tak nevim.....ma jeste nekdo Monetu?
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od slon » 09 úno 2021 10:45

minarjo píše:
09 úno 2021 09:45
V Revolut je euro účet přímo na vaše jméno (narozdíl od toho v CZK, Kč Revolut posílá přes prostředníka), takže Lynx/IB nemá problém euro platbu z Revolut přijmout

A ano, Revolut aml někdy požaduje doložit příjmy, když byste tam chtěli točit vyšší desítky tisíc Kč za měsíc. Ale to je jednorázové, doložíte a klid.
Ahoj a nevíš jak USD účet u Revolutu? když už budu měnit tak proč ne rovnou na USD, když za to nakupuju většinu firem. Já mám tedy IB, ale to je stejně stejný jako Lynx. Tedy by asi bylo lepší směnit v revolutu rovnou na USD a poslat na USD účet. To zkusím až budu potřebovat.

Doklady příjmů - tam šlo hlavně o to, že ti ten účet zablokují a k urychlení řešení - kontroly toho dokladu - zrovna 2x nespěchají. Tím pádem - i den zmrazení účtu není příjemné, natož měsíce jak lidé popisují.

Jinak doložení příjmů se dá posílat klasicky v CZ? Tedy příjmů -> spíše asi nabytí těch peněz ne? Příjem je i prodej nemovitosti, pozemku, dědictví. S tím vším si poradí?

Vlastně mi není jasno jak tak EU kontrola funguje - neví někdo? Typicky si představím lidi co mají za 40 let naspořeno 1-2 mil, nyní jsou v důchodů a chtějí investovat... jejich příjem rozhodně neodpovídá těm penězům co by tam chtěli poslat.. a nemusí to být vše že.

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od JosephusMiller » 09 úno 2021 10:50

slon píše:
08 úno 2021 17:29
bigusdykus píše:
08 úno 2021 12:45
Obávám se že již dopracovali a trochu mylně informovali.
Zavedli možnost zasílání CZK na sběrný účet (což minulý týden nebylo).
Avšak sběrný účet je v Německu a od nás se to dá poslat pouze jako zahraniční platba. V případě FIO je to poplatek 200-500Kč.
Aha tak to jsem netušil. Tak ale co vidím dle ceníku Airbank

Vedení jednoho běžného účtu v každé měně (CZK, EUR, USD) - zdarma
Příchozí/odchozí SEPA úhrada v eurech mezi bankami, které ji umožňují - zdarma


tudíž pro mě jestli chápu pošlu to tam v EUR či USD rovnou, akorát směnu si musím udělat u AirBank která asi nebude tak výhodná.
Kdyz Air bank zavedla moznost Usd a Eur uctu, zajasal jsem a zalozil. Bohuzel! Jakakoliv platba v USD je ale pro air bank zahranicni platbou, i kdyz jde o ceskou banku. Prichozi i odchozi, poplatrk 5 usd. Nepouzitelne.
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 09 úno 2021 11:11

Myslel jsi spíš dvojí poplatek za směnu než kurzové riziko, že? Protože czk je typicky závislá na eur/usd páru, takže zda CZK směníš na USD přímo, nebo přes euro, by neměl být kurzově téměř žádný rozdíl. Jen tedy poplatky/spread. To je u Revolutu ve všední dny blízké nule (setiny, max. desetina % od středového Forex kurzu) , u Lynx/IB pak 100 Kč při směně CZK na USD, 5usd při směně eura na USD, tedy prakticky totéž. V nákladech to tedy nemusí být rozdíl, jen je to víc pracné.
Nicméně dnes jsem vyzkoušel zkušebně na 5 USD zaslání přímo dolarů z Revolut do Lynx/IB Ireland (jejich USD účet v USA), pokud to IB přijme (to záleží hlavně na tom zda USD platba dorazí s mým jménem coby majitele účtu tak jak to funguje u EUR, a ne se jménem nějakého prostředníka či Revolutu jako majitele, to právě testuji), byla by to cesta levnější a víc přímá pro ty, co u Lynx nákupy mají za USD. A navíc zdarma plus i slušně rychlá, Revolut v USA používá ACH lokální platby (tedy obdobu našich tuzemských plateb), žádný mezinárodní SWIFT.

rich
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 18 led 2020 15:50

Re: Lynx

Příspěvek od rich » 09 úno 2021 11:14

Na Revolutu se ten Lynx ucet zadává jako Přátelé nebo jako Podnikání?,

V podnikání to chce vyplnit, čím se společnost zabývá a důvod převodu..

Zároven v Lynx tedy musím založit nový způsob vkladu a to je v EUR?

viky
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 22 dub 2020 09:45

Re: Lynx

Příspěvek od viky » 09 úno 2021 12:09

Pro mne asi bude nejjednodušší založit účet u nějaké low cost banky v ČR, která má levné zahraniční swift platby (equa, air, creditas apod..) a poslat peníze CZK na účet v Německu.
Akorát nevím, jestli si něco nestrhává i německá banka. Nebo by mělo platit pravidlo Lynx/IB, že vklady jsou zdarma ?

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Lynx

Příspěvek od TomasV » 09 úno 2021 12:57

A nešlo by použít směnárnu Roklen FX ,poslat tam koruny,směnit na dolary a poté zaslat do IB?
V ceníku Roklenu se píše ,že jedna odchozí z platba nad 1k EUR je zdarma?

viky
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 22 dub 2020 09:45

Re: Lynx

Příspěvek od viky » 09 úno 2021 13:06

TomasV píše:
09 úno 2021 12:57
A nešlo by použít směnárnu Roklen FX ,poslat tam koruny,směnit na dolary a poté zaslat do IB?
V ceníku Roklenu se píše ,že jedna odchozí z platba nad 1k EUR je zdarma?
Všechno pochopitelně jde, ale kvůli různým regulacím na praní špinavých peněz bych se rád vyhnul posíláním peněz přes prostředníka. Jde to třeba vyměnit přes Exchange se spreadem u EUR kolem 0,25%. Prostě můj osobní bankovní účet -> účet IB.

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Lynx

Příspěvek od JosephusMiller » 09 úno 2021 14:24

Uz jste tam nekdo CZK posilal? Strhava si neco DE banka, nebo ne? Díky
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx

Příspěvek od minarjo » 09 úno 2021 16:30

@TomasV:
NE, Roklen a podobné nelze pro vklad do IB použít. Nejen IB, ale snad každý broker má základní podmínku (kvůli AML): platba musí přijít z účtu na jméno klienta, pokud ne, obratem to vracejí! Proto testuji teď u Revolut zaslání USD, tam nevím zda je toto splněno (zda to Revolut neposílá v rámci USA ze svého sběrného účtu). U eura to funguje v pohodě, každý má euro IBAN na své jméno.

Odpovědět