Transferwise

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Transferwise

Příspěvek od mnam84 » 13 úno 2019 11:26

spatně jsem to napsal myslím na cílový účet (kam má být připsána cizí měna), což v tomhle případě můj účet

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Transferwise

Příspěvek od Ondřej » 13 úno 2019 20:18

pokud to chápu tak ty myslíš přes tu službu co tady diskutujete jo? Nebo na účtu u brokera Lynx například. Pokud jde o Lynx tak tam, když jsem poslal peníze ráno z účtu u ČS odpoledne jsem je měl v účtu u Lynx.

Pokud nejde o tohle tak se omlouvám za offtopic.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Transferwise

Příspěvek od mnam84 » 14 úno 2019 17:23

Je to v tomhle vláknu tak se to týka této služby, ale už vyřešeno službu jsem si vyzkoušel :)

ok227
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 06 led 2019 01:20

Re: Transferwise

Příspěvek od ok227 » 15 úno 2019 12:26

Jak dlouho to nakonec trvalo? Kdysi jsem to zkoušel pro Mintos, ale jejich směnárna má taky relativně nízký převodní poplatek tak to vyjde s tím TransferWise +- stejně (při menších částkách kolem 2500 spíš hůře).

Doporučuju kouknout na Revolut pokud už s něčím takovým chceš začínat, ten by měl být asi suverénně nejlevnější, ale nemám osobní zkušenost.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Transferwise

Příspěvek od mnam84 » 18 úno 2019 06:50

KOukal jsem na něj ale přislo mi to hrozně nepřehledné. Měl jsem poplatek zdarma tak krom poplatku bance se nic neplatil. Částka přisla druhej den k večeru na účet.

Trimax
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 19 zář 2020 16:10

Re: Transferwise

Příspěvek od Trimax » 10 říj 2020 14:09

Ondřej píše:
06 úno 2019 13:03
AVE: A to obchoduješ u Lynx i české akcie? Já mám u Lynx nastavenu měnu USD, protože nakupuji právě hlavně v USD. To co píšeš mě docela překvapuje, že by neuměli strhnout poplatek v jiné měně. Pokud tedy nenakupuješ za CZK doporučuji změnit měnu na USD.
Dá se zmíněná hlavní měna v Lynx kdykoliv změnit?

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Transferwise

Příspěvek od Ondřej » 10 říj 2020 14:28

Trimax píše:
10 říj 2020 14:09
Ondřej píše:
06 úno 2019 13:03
AVE: A to obchoduješ u Lynx i české akcie? Já mám u Lynx nastavenu měnu USD, protože nakupuji právě hlavně v USD. To co píšeš mě docela překvapuje, že by neuměli strhnout poplatek v jiné měně. Pokud tedy nenakupuješ za CZK doporučuji změnit měnu na USD.
Dá se zmíněná hlavní měna v Lynx kdykoliv změnit?
Ano mělo by to jít ve správě účtu. Dělal jsem to před několika lety a od té doby ne, takže není vyloučeno že se to změnilo.

RomanS
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 10 říj 2020 17:50

Lynx

Příspěvek od RomanS » 10 říj 2020 17:59

Zdravím. Toto forum si už čtu téměř 1,5 roku a hodně z něho čerpam. Chtěl bych se zeptat. Mam účet u Lynxu... nastavenou měnu mám CZK. Mam už koupeno několik akcii převážně americké a asi 4 evropské - Basf, ALV, BHP group, BAT .... je teda lepší mít nastavenou menu USD ? Nebo jaká je výhoda mít USD měnu oproti CZK méně. Diky

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx

Příspěvek od Ondřej » 10 říj 2020 20:42

RomanS píše:
10 říj 2020 17:59
Zdravím. Toto forum si už čtu téměř 1,5 roku a hodně z něho čerpam. Chtěl bych se zeptat. Mam účet u Lynxu... nastavenou měnu mám CZK. Mam už koupeno několik akcii převážně americké a asi 4 evropské - Basf, ALV, BHP group, BAT .... je teda lepší mít nastavenou menu USD ? Nebo jaká je výhoda mít USD měnu oproti CZK méně. Diky
U Lynx nakupuji pouze americké akcie, proto mám základní měnu v dolaru. Výhoda je při konverzi. Když dám všechny koruny zrušit, převedou se do dolaru do posledního haléře. Pokud máš víc měn asi je lepší ta koruna, alespoň vidíš hodnotu a vývoj portfólia v domácí měně. Je to o preferencích.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Transferwise

Příspěvek od VSbrok » 10 říj 2020 21:19

Když jsem účet kdysi zakládal, tak mi podporu Lynxu samo doporučila nastavit si základní měnu na tu, ve které budu nejvíce obchodovat ... takže USD byla jasná volba.

Výhoda je, že se Ti zbytky ostatních měn "samy" a zadarmo konvertují do základní měny = nemusíš se o to starat.
A hlavně reporty pak jsou v jedné měně, takže se s tím pak dá lépe pracovat a porovnávat výsledky.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Odpovědět