Fio (banka / broker)

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Trimax
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 19 zář 2020 16:10

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od Trimax » 18 led 2022 19:04

minarjo píše:
10 bře 2021 14:11

Je ale snadná cesta: i u Fio se dá jednoznačně hledat dle ISIN! Moc lidí to bohužel asi neví, ale stačí ISIN dané akcie zadat k hledání do pole Najdi CP a je to!
Vyhledat podle ISIN jde, ale kde u vyhledané akcie najdu ISIN vypsaný? Nikde není v Pokynech, Stavu portfolia, Investicích, Vývoji, Základním přehledu cenných papírů. Prostě nikde.

Našli jste ho?

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od minarjo » 19 led 2022 00:13

Ano není tam, ale čemu to jako vadí? Na takové detailní info o akciích obecně (tedy nejen u Fio) není dobré používat přímo platformu brokera, ale spíš weby typu Yahoo finance, web dané burzy, nebo přímo web dané akciové společnosti. U brokera já tedy už přímo nakupuji co chci (ISIN umožňuje jen to jednoznačně najít, což platí nejen u Fio), k hledání a filtraci toho co koupit to fakt nepoužívám :).

Trimax
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 19 zář 2020 16:10

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od Trimax » 20 led 2022 17:25

Beru to tak, že když Fio umí podle ISIN vyhledávat, někde v systému ho musí mít zanesený a nemohlo pro ně být problém přidat k přehledu CP další sloupeček s ISIN, alespoň volitelně pro toho kdo by to tam chtěl mít.
Přece jen je to jediná jednoznačná identifikace akcie, to považuju za zásadní věc, ne nějaký detail.

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od minarjo » 22 led 2022 14:52

Ty jsi u Fio hodně krátce, že? Tak to ti rozsvítím oči: já jsem tam přes 15 let a za tu dobu se funkcionalita ani vzhled eBrokera nijak nezměnila (s akciemi jsem tam začínal, teď už tam mám jen české). Tak snad chápeš, že tvé nářky jsou fakt zbytečné :D, Fio do toho nijak neinvestuje (ani základní poplatky se za celou dobu nijak nezměnily, i když přišla levnější dravá konkurence typu Lynx či Degiro).

Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od Michael » 23 led 2022 15:28

Jal řešíte dokládání zaplacené daně za připsané dividendy u US akcii ? Výpis stojí 360kč.
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od minarjo » 23 led 2022 18:20

Ano to je velký problém - pokud bys jako dokument doložení zahraniční daně chtěl použít ty 4 čtvrtletní PDF výpisy z Fio eBrokera, musíš si rozdělení na země původu dividendy, hrubé výše dividendy s daně v nich udělat pro každou zemi sám, Fio v těch běžných výpisech tyto souhrny dle zemí nemá (narozdíl třeba od Lynx Dividend reportu či Degiro Ročního výkazu). A to ne vždy u Fio jde, viz níže.
Je to jeden z důvodů, proč u Fio už skoro 10 let zahraničí nemám (začínal jsem u nich, ale fakt se hodí spíš jen na české akcie). Další důvody jsou mimo jiné: vyšší poplatky brokera, vyšší měnové spready při konverzi měn a dále třeba u nákupů na burze Xetra za eura nelze z historie téměř nikdy poznat, kolik je hrubá dividenda a kolik sražená daň a tedy výše uvedené rozčlenění není možné provést a daň snadno doložit - je tam narozdíl od US burzy jen čistá dividenda (není samostatně vyčíslená daň) a tedy nejen pro FÚ to je nepoužitelné.

Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od Michael » 24 led 2022 09:51

Mám tam jen jednu dividendovou akcii LMT. Zvažuji právě prodej nebo přesun na LYNX.
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od Martin » 24 led 2022 10:27

Michael píše:
24 led 2022 09:51
Mám tam jen jednu dividendovou akcii LMT. Zvažuji právě prodej nebo přesun na LYNX.
Ja zalozil Fio prave kvuli LMT a kvuli diverzifikaci brokeru, mezitim jsem u Fio pridal PRU a ENB. Priznani budu resit, tak ze udelam jeden list, kde napisu celkove prijate dividendy a strzenou dan. To prilozim k DP. Kdyz budou chtit podrobnosti, dolozim ctvrtletni vypisy. Od Lynx taky davam jen spodni vypis se souhrnem a nebyl problem.
U Fio nebudu kupovat reity a bdc, abych nemel bordel u vypisu. Lynx to ma dobre rozepsane, tam budu prikupovat.
Asi hodne zalezi na cloveku, ktery te ma na FU na starosti.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od Michael » 24 led 2022 15:01

Minulý rok jsem řešil přes Daňovou poradkyni protože jsem toho měl více, než jen akcie a na finančáku ta úřednice problém s vypisem od Lynx tak mám pravě obavy, aby to nebyla nějaká iniciativní blbla co tomu nerozumí, ale bude dělat problémy. Nechce se mi s ní něco řešit a dokazovat ji, že se mýlí, aby se pak nemstila např. důslednou kontrolou ( Ono se vždycky něco najde i když si člověk myslí že má vše v pořádku ) . Asi fakt LMT převedu na Lynx ať je to pod jedním vypisem a FIO nechám jen na české akcie.
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od Martin » 24 led 2022 15:07

Michael píše:
24 led 2022 15:01
Minulý rok jsem řešil přes Daňovou poradkyni protože jsem toho měl více, než jen akcie a na finančáku ta úřednice problém s vypisem od Lynx tak mám pravě obavy, aby to nebyla nějaká iniciativní blbla co tomu nerozumí, ale bude dělat problémy. Nechce se mi s ní něco řešit a dokazovat ji, že se mýlí, aby se pak nemstila např. důslednou kontrolou ( Ono se vždycky něco najde i když si člověk myslí že má vše v pořádku ) . Asi fakt LMT převedu na Lynx ať je to pod jedním vypisem a FIO nechám jen na české akcie.
Prave, ze LMT na Lynx nekoupis. Nebo uz zbrojare dovolili?
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Odpovědět