Fio (banka / broker)

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od Michael » 24 led 2022 15:23

Ne nekoupím pravě proto bych si tu pozici chtěl převést na lynx nechci je prodávat, ale výpis od lynx je lepší než ty dividendy řešit přes fio navíc ty dividendy co dostanu nemám na fio jak využit je to pár dolarů.
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od Martin » 24 led 2022 17:27

Zeptal ses jestli ti zbrojare prevedou?
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od minarjo » 24 led 2022 17:39

Nemohou z principu, prostě Nizozemí tamním brokerům zbrojaře nedovoluje, a fakt to není zákaz jen na nákup, ale i na akat či jiné formy nabytí, prostě na držení. Je nesmysl se to snažit obejít, prodali by ti to pak nejspíš "násilně".
Souhlas, že právě na zbrojaře (nebo třeba na americká ETF, rovněž u EU brokerů kvůli ECB mnohdy nedostupná) je Fio možnou alternativou, když jde jen o jednu dvě firmy a navíc z US burzy, tak ještě není tak složité hrubou dividendu a daň z výpisu či historie vydolovat.

Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od Michael » 25 led 2022 08:26

Aha tak to mě nenapadlo že muže byt problém i s držením. Myslel jsem že nelze jen koupit v tom případě na to kašlu. Díky za upozornění.
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

Trimax
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 19 zář 2020 16:10

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od Trimax » 29 led 2022 13:35

minarjo píše:
22 led 2022 14:52
Ty jsi u Fio hodně krátce, že? Tak to ti rozsvítím oči: já jsem tam přes 15 let a za tu dobu se funkcionalita ani vzhled eBrokera nijak nezměnila (s akciemi jsem tam začínal, teď už tam mám jen české). Tak snad chápeš, že tvé nářky jsou fakt zbytečné :D, Fio do toho nijak neinvestuje (ani základní poplatky se za celou dobu nijak nezměnily, i když přišla levnější dravá konkurence typu Lynx či Degiro).
Chápu to jen si chci ulevit.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od VSbrok » 31 led 2022 09:25

Trimax píše:
29 led 2022 13:35
Chápu to jen si chci ulevit.
Já kdysi chodil na ty Fio "školení" a na každým se někdo ptal kdy s tím předpotopním webem něco Fio udělá ... a vždy se ten pán ve předu potil a kroutil, že to není priorita, že to ví, ale vedení s tím nechce nic dělat ... protože to funguje.

A teď je Fio na prodej, takže se to těžko změní.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od Cyberguy » 31 led 2022 11:01

VSbrok píše:
31 led 2022 09:25
A teď je Fio na prodej, ...
Ta informace je odkud? Já o ničem zatím neslyšel, nečetl. Nebo to je nějaká interní informace?

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od VSbrok » 31 led 2022 19:52

Nevávno o tom psali na investičnim webu a na Patrii
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Dzejkob
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 26 bře 2019 07:56

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od Dzejkob » 02 úno 2022 19:56


Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Fio (banka / broker)

Příspěvek od Martin » 10 zář 2022 12:32

Tak jsem zkusil prevod USD z Revolutu do meho Fio uctu USD. U Revolutu mi to ukazovalo poplatek 100,--Kc, u Fia to taky ma byt 100,--. Poslal jsem 435 USD, po pripsani na Fio USD ucet je dalsi poplatek 15USD poplatek zprostr.bance. Takze nakonec mam na Fio 420USD.

Kdybych to poslal pres svuj Fio ucet, tak byl sice horsi kurz nez u Revolutu, ale ve finale bych usetril 300,--.
Prvni penize na Fio jsem poslal pres Roklen, ale to bylo 6800 USD. Kdyz nebudu posilat vic ne 25k, tak to budu hnat pres moje Fio ucty.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Odpovědět