Lynx CZK účet - žádost o podporu

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx CZK účet - žádost o podporu

Příspěvek od VSbrok » 11 kvě 2023 13:00

No vzhledem k tomu, že účet musí zřídil IBIE, tak Lynx fakt toho moc nemůže dělat, než jen jim to furt připomínat :(
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Norgen
Začátečník
Příspěvky: 83
Registrován: 31 led 2022 20:49
Been thanked: 4 times

Re: Lynx CZK účet - žádost o podporu

Příspěvek od Norgen » 15 kvě 2023 12:34

Víceméně jsem to už vzdal a hotovost si na účet přestal posílat. Maximálně udělám na LYNX obchod za hotovost, co mi tam přišla ve formě dividend, ale nic dalšího tam už nepošlu, dokud si ten účet nezřídí a nedají to konečně dokupy.

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Lynx CZK účet - žádost o podporu

Příspěvek od Cyberguy » 15 kvě 2023 13:23

Norgen píše:
15 kvě 2023 12:34
Víceméně jsem to už vzdal a hotovost si na účet přestal posílat. Maximálně udělám na LYNX obchod za hotovost, co mi tam přišla ve formě dividend, ale nic dalšího tam už nepošlu, dokud si ten účet nezřídí a nedají to konečně dokupy.
JJ, už nějakou dobu to dělám stejně tak. Zastavil jsem přísun nových peněz do Lynx.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx CZK účet - žádost o podporu

Příspěvek od VSbrok » 21 kvě 2023 22:37

Norgen píše:
15 kvě 2023 12:34
Víceméně jsem to už vzdal a hotovost si na účet přestal posílat. Maximálně udělám na LYNX obchod za hotovost, co mi tam přišla ve formě dividend, ale nic dalšího tam už nepošlu, dokud si ten účet nezřídí a nedají to konečně dokupy.
Já zatím stále účet krmím, ale přes Revolut.
A když mi pošlou dotazník zda je Revolut můj a proč to přes to posílám ... tak jim tam vždy naplacato napíšu, že je můj a že mě donutili to tak dělat a že to tak budu dělat dokud nebude zas CZK účet u české banky.

Zatím na to žádná reakce, jen to zavřou, že vše OK.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Scrooge_McDuck
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 29 kvě 2020 10:25

Re: Lynx CZK účet - žádost o podporu

Příspěvek od Scrooge_McDuck » 22 kvě 2023 19:41

VSbrok píše:
21 kvě 2023 22:37

Já zatím stále účet krmím, ale přes Revolut.
A když mi pošlou dotazník zda je Revolut můj a proč to přes to posílám ... tak jim tam vždy naplacato napíšu, že je můj a že mě donutili to tak dělat a že to tak budu dělat dokud nebude zas CZK účet u české banky.

Zatím na to žádná reakce, jen to zavřou, že vše OK.
A to přes Revolut posíláš CZK nebo nejdřív měníš na Revolutu na EUR / USD? Pokud CZK, jsou tam nějaké poplatky?

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx CZK účet - žádost o podporu

Příspěvek od minarjo » 22 kvě 2023 23:10

Děláme to tak (Vlasta stejně jako já), že pošleme Kč do Revolutu (vložíme je tam kartou), v Revolut appce směníme na USD (do 25 tisíc měsíčně to je u bezplatné verze Revolut zdarma, tj. bez kurzové přirážky, jen je třeba konverzi udělat v pracovní dny, víc já naráz nikdy stejně neposílám), no a pak USD převod z Revolutu do USA na USD účet Interactive Brokers IE (pod který spadají klienti Lynx). Tento převod je za poplatek 0,3% z objemu, tedy já když typicky posílám třeba 800 USD, tak to je za 2,4 USD. Tedy výrazně méně, než konverze až v Lynx (kde je to za 100 Kč resp. 5 USD) plus Swift poplatek za platbu v CZK na německý účet IB. V případě platby do USA v USD skrz Revolut jde o rychlý lokální ACH převod v rámci USA (Revolut využívá své tamní účty), takže v Lynx/IB to je do jednoho pracovního dne (akorát to pak 3-5 dní visí v systému IB jako čekající příchozí platba, než je to přičteno k cash zůstatku).
Pokud někdo má u Lynx i evropské akcie (tedy měnu euro, není můj případ, na to mám Degiro a XTB), šlo by toto také, a to bez toho poplatku 0,3% - SEPA platba v eurech na německý účet IB je samosebou zdarma z Revolutu stejně jako z českých bank (ale Revolut má výhodnější měnovou konverzi).

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx CZK účet - žádost o podporu

Příspěvek od VSbrok » 23 kvě 2023 07:54

Já ani konverzi na Revolut nedělám, udělá se sama.

Vložím Kč přes kartu na Revolut.
Mám v Revolutu udělanou šablonu v které zadám počet USD, Revolut ukáže kolik to bude Kč a dám odeslat. V Account pak jen vyplním oznámení o vkladu ve výši USD, které jsem z Revolutu odeslal.

Obvykle posílám do 300 USD, takže Revolut polatek je cca 15-30 Kč ... o mooooc lepší než 100 Kč u Lynx.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
peter
Začátečník
Příspěvky: 69
Registrován: 30 kvě 2021 09:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Lynx CZK účet - žádost o podporu

Příspěvek od peter » 23 kvě 2023 10:32

minarjo píše:
22 kvě 2023 23:10
Pokud někdo má u Lynx i evropské akcie (tedy měnu euro, není můj případ, na to mám Degiro a XTB), šlo by toto také, a to bez toho poplatku 0,3% - SEPA platba v eurech na německý účet IB je samosebou zdarma z Revolutu stejně jako z českých bank (ale Revolut má výhodnější měnovou konverzi).
Nepotrebujes mat europske akcie, staci len predat EUR za USD. Akurat Lynx ti vyuctuje 5 EUR poplatok za EUR>USD konverziu. Na druhej strane mas ale USD k dispozicii na obchodovanie hned na rozdiel od tych 3-5 dni cakania na pripisanie $$ ked posielas prachy do US.. SEPA platba na IBKR nemecky EUR ucet trva tak 1 hodinu pocas pracovnych dni, Revolut ti dokonca vzdy ukaze pred potvrdenim prevodu ci pridu prachy dnes alebo az nasledujuci pracovny den.

IBKR samotne inak uctuje 2 USD poplatok za akukolvek menovu konverziu (ja mam IBKR US ucet), takze za mna Revolut EUR (SEPA zadarmo a rychlo) => IBKR EUR ucet => pripisane na ucet a ihned dostupne na obchodovanie => konverzia na USD ($2 poplatok).
BAM | AMZN | BTI | ASML | GOOGL | MA | V | ENB | MSFT | PM | SPGI | UNH | ELV | TSM | APO | OWL | SOFI

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Lynx CZK účet - žádost o podporu

Příspěvek od minarjo » 27 kvě 2023 09:35

Když bych chtěl Lynxu platit konverzní výpalné 5 euro resp. USD (a to často, vkládám každé 1-2 měsíce) , nebudu to zbytečně hnát přes Revolut :). Tato metoda právě toto fixní FX výpalné (dost vysoké pro malé objemy) eliminuje, 0,3% poplatek Revolutu je nižší než těch 5 USD až k hranici vkladu 1666 USD (vkládám ale typicky méně, kvůli Revolut hranici 25 tisíc měsíčně pro konverzi bez přirážky). A ty 3-4 pracovní dny si my, dlouhodobí investoři nakupující z přebytků výplaty pravidelně divi akcie na dlouhé roky, klidně počkáme, snížení nákladovosti transakce má větší význam.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Lynx CZK účet - žádost o podporu

Příspěvek od VSbrok » 05 čer 2023 22:07

ano, naprostý souhlas!
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Odpovědět