Reality a jiné nemovitostní investice

Diskuse o P2P a alternativních investicích

Moderátor: VSbrok

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Reality a jiné nemovitostní investice

Příspěvek od bulinak » 14 lis 2020 19:14

A pak přijde stát s mnohem vyššíma daněma z nemovitostí (+ zrušení možnosti odpočtu úroků z hypoték z daně z příjmu), aby zalátalo tuhle covid sekeru, a hned to máš zase méně veselý... Jinak na kalkulace a rady ohledně realit bych koukal na Adam Wojnar reality na YT ;-)
Stavím zoo.

lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Reality a jiné nemovitostní investice

Příspěvek od lucas03 » 14 lis 2020 19:24

tak stat moze robit take veci, najskor aj bude, ale myslim, ze sa to stale oplati a nejako sa vynajdeme. A vlastne tie problemy by som rad zazil, budem silnejsi a budem mat skusenosti :) A Wojnara tiez odoberam :)

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Reality a jiné nemovitostní investice

Příspěvek od VSbrok » 15 lis 2020 10:13

jojo, především daň z nemovitostí (4%) je u nás oproti západu naprostý nic, takže tam je fůra prostoru ke škubání stáda :(
toho se děsím asi nejvíc...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Reality a jiné nemovitostní investice

Příspěvek od lucas03 » 15 lis 2020 10:46

Je tam toho viac co sa moze pokazit, dnes som cital od Johna clanok, ze majitelia nemozu vystahovat ludi aj ked neplatia najom. Samozrejme tie dane, co vo svete su a u nas nie su alebo su male, predpokladam, ze sa to bude priblizovat.

Ja sa snazim co najviac negativny pripad kreslit a povedat si, ci aj tak by to pre mna bolo zaujimave. Ako diverezifikacia mi hora/poda/nehnutelnost pride super a casom by som chcel mat nejake to percento majetku v tom. Momentalne nemam nic, cisto hotovost/crypto/p2p/akcie.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Reality a jiné nemovitostní investice

Příspěvek od Pavel » 15 lis 2020 11:24

VSbrok píše:
15 lis 2020 10:13
jojo, především daň z nemovitostí (4%) je u nás oproti západu naprostý nic, takže tam je fůra prostoru ke škubání stáda :(
toho se děsím asi nejvíc...
Pleteš to, daň z nemovitostí není 4%. Daň z nemovitostí je složitá věc stanovovaná podle lokality, typu nemovitosti a lokálních koeficientů, platí se ročně. Ale je nízká oproti světu.

4% je daň z převodu nemovitostí a tu už naštěstí zrušili, platila se jednorázově.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Reality a jiné nemovitostní investice

Příspěvek od VSbrok » 15 lis 2020 13:25

Ano, to máš pravdu, že se to počítá šíleným vzročkem, ale když jsem to tak odhadoval, tak mi to někde kolem 4% vyšlo ... tedy aspoň dle našich rodiných nemovitostí.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Reality a jiné nemovitostní investice

Příspěvek od Pavel » 15 lis 2020 13:53

VSbrok píše:
15 lis 2020 13:25
Ano, to máš pravdu, že se to počítá šíleným vzročkem, ale když jsem to tak odhadoval, tak mi to někde kolem 4% vyšlo ... tedy aspoň dle našich rodiných nemovitostí.
Tak to ani náhodou, daň třeba za miliónový byt rozhodně není 40.000. I za pole je nizoučká.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Reality a jiné nemovitostní investice

Příspěvek od VSbrok » 19 lis 2020 03:22

aj, že bych se seknul v desetinné čárce? :O
sypu si popel ... a už mlčím :oops:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: Reality a jiné nemovitostní investice

Příspěvek od Vokvok » 19 lis 2020 23:47

To si pletes s USA, tam se dan z nemovitosti vypocitava na zaklade znaleckeho posudku oceneni nemovitosti, ktere se kazdych 10 let aktualizuje. Slysel jsem o 3% ale jen u komercnich obchodnich a kancelari, u residencnich to je mene ale i tak je to RAKETA i kdyby to bylo jen 0,5% rocne, protoze drevostavba tam stoji klidne 30 milionu usd mrkni treba tady https://youtu.be/bH0qarpwVxc
Naposledy upravil(a) Vokvok dne 20 lis 2020 00:05, celkem upraveno 1 x.

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: Reality a jiné nemovitostní investice

Příspěvek od Vokvok » 19 lis 2020 23:57

lucas03 píše:
14 lis 2020 11:00
Ja prave rozmyslam, ze zoberiem 1+kk/1+1 byt v Brne. Ta hypoteka, kde mi pozicia 90% banka za 2 percentny urok a v nasledujucich rokoch to bude zrat inflacia ma prilis laka. Aj ked ratam, ze na tom mozem prerobit, beriem to ako skusenost s prvym bytom na prenajom. Idealne by som to chcel samozrejme bez starosti, takze rozmyslam, ci niekto riesi investicne nehnutelnosti, kto by mi pomohol s kupou a vyjednavanim. A nasledne aj sprava bytu, to urcite nechcem riesit ja, pozeral som napriklad idealninajomce.cz a oni si beru 15%, s tym ze riesia opravy a platia najom, aj ked nie je nehnutelnost obsadena.

Co mi na to poviete? Zatial mi to znie ako no brainer. Pomaly pozeram ponuky v brne nech sa trochu zorientujem v cene a snazim sa na tom pocitat ROI podla vysky hypoteky. Nevadilo by mi dajme tomu na tu nehnutelnost prispievat par tisic mesacne a za 30 rokov je nehnutelnost cela moja.

Z REIT to moc nejde porovnavat podla mna, kedze tam je sice pekna dividneda/capital gain, ale pri nehnutelnosti to ROI dava hypoteka na uplne inu uroven.
Vydel porizovaci naklady cistym ziskem, konkretne trzbou z najmu * 20 let a pokud ti vyjde mene nez 1, tedy zhodnoceni <5% p.a. tak radim - jdi od toho! Dnes nakupovat byt ve velkych mestech na pronajem je @#€&* Jsou sice blazni, co jdou i do 3,8% zhodnoceni, najdi si na youtube ty dve zenske Kubasova a ta ucitelka - ta uz ma asi 12 bytu, ale pokud zacinas, ruce pryc!! Navic realne hrozi, ze bublina splaskne.

Odpovědět