Reality a jiné nemovitostní investice

Diskuse o P2P a alternativních investicích

Moderátor: VSbrok

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Reality a jiné nemovitostní investice

Příspěvek od Marek » 11 led 2023 10:55

Denny píše:
10 pro 2020 07:18
Marek píše:
04 pro 2020 11:20
Netvrdim, ze je to skvele, skvele je udelat x2 na nejakem Faangu za rok, ale je to investice do pro mne nove oblasti, v ramci diverzifikace a 100k je akceptovatelne riziko a 2lety interval idealni na otukani se navzajem. Banka je co jsem pochopil oser a posledni moznost
Ahoj, na prvním místě při investici, je ochrana kapitálu a to v tomto případě splněno není, jestli je pro tebe 100k, kapesné, pak ok, ale kolik takových investic v budoucnu uděláš, když tolik riskuješ? Nešel bych do podobných dluhopisů ani za 20% a může být kolem toho známých kolik chce. A jestli do toho někdo známý dal peníze, to neznamená vůbec NIC. Použij fakta, ne pocity.
Ahoj, nakonec vse fungovalo OK. Pred mesicem jsem dostal 100k zpet (kolega 200k). Sice o par tydnu pozdeji pac byly i s nejakym bossem nekde zasekane, ale mame slibenych extra myslim 10% yieldu do kapsy neofiko (asi se jim darilo). Puv. yield byl jen kolem 5 nebo 6% pac emitace probihala jeste pred energetickou a inflacni krizi. Mezitim rozjeli neco v Dubaji...
Jo bylo to takove mirne receno neformalni, ale ja jsem tam ta prachy posilal taky pozde :D a nikdo to neresil. Jinak 100k jsou uprimne celkem drobne. Takze jsem se tim po cas bezeni prakticky ani nezaobiral. Na jare to asi koupim zase.

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Reality a jiné nemovitostní investice

Příspěvek od czhunter » 12 led 2023 22:50

Tento týden byly zrovna dluhopisy v Černých ovcích. Lidi klidně půjčili až 500 tisíc jedné firmě vyrábějící roušky. Pak se ukázalo, že daná firma nikdy nic nevyráběla a byl to nejspíše tunel. Úroky sice chodily, ale po splatnosti jistina nepřišla.

Pochybným dluhopisům bych se obloukem vyhnul.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Odpovědět