Investice do umění/mincí/starožitností

Diskuse o P2P a alternativních investicích

Moderátor: VSbrok

Máte část portfolia i v "hmatatelných" investicích?

Investuju do starožitností
2
5%
Investuju do mincí
5
13%
Investuju do umění
2
5%
Investuju do poštovních známek
1
3%
Investuju do něčeho podobného
4
11%
Mám, ale nepovažuju to za investici
2
5%
Je to pro mne spíš uchovatel hodnoty, než investice
3
8%
Uvažuju o tom / plánuju to
4
11%
Nemám
15
39%
 
Celkem hlasů: 38

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do umění/mincí/starožitností

Příspěvek od VSbrok » 27 zář 2019 20:26

Aha, to mi tenkrát nikdo neřekl, ani jsem to nikde nenašel napsané ...

Tohle je hezké :)
Prodejní cena: 114 610 Kč
Výkupní cena: 110 175 Kč
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

potoks
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 26 zář 2019 14:49

Re: Investice do umění/mincí/starožitností

Příspěvek od potoks » 27 zář 2019 20:39

nepíšou to, už ani nevim kde jsem na to narazil (buď při hledání informací o držbě fyz. zlata nebo telefonicky, fakt nevim) samozřejmě nejlepší koupit/prodat u jedné společnosti

jj provize tam je. proto jak jsem psal, není to na krátkodobou držbu. v březnu byla nákupní cca 94, výkupní cca 90..

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do umění/mincí/starožitností

Příspěvek od VSbrok » 28 zář 2019 10:22

Jojo cena zlata vyrostla ... když se nám prý blíží ta krize, tak lidi zas začínají zlato kupovat ... normalka.

4% poplatek mi nepřijde zrovna málo ... no stejně nemám 100k na nákup a teď navíc mám jiný věci kam cpát prachy :-(

Díky za info budu to sledovat.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Investice do umění/mincí/starožitností

Příspěvek od slon » 29 zář 2019 13:47

dneska jsem na téma "investovat do stříbra" diskutoval s kamarádem. Docela mě zaujali informace všude okolo, jak málo se stříbra těží, jaká je ho spotřeba (poptávka), jak to je důležitá surovina na výrobu kde čeho, jak je oproti zlatu podhodnoceno. On mi na to jen odpověděl..jak to ví všichni, tak je to už započteno v ceně. čímž mě vlastně totálně uzemnil a nejspíš má pravdu.

Je to jen trik prodejců jak prodat nebo z toho něco může být? nemám o tom moc info, tak to tu hodím do pléna jestli to někdo víc sleduje, či se v tom přímo vyzná.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do umění/mincí/starožitností

Příspěvek od VSbrok » 29 zář 2019 17:51

Stříbro má velkou nevýhodu v tom, že na rozdíl od zlata není osvobozeno od daně.
Takže ano, stříbro je levnější, ale když ho prodáš, tak to co jsi utržil musíš ještě zdanit 15% ... což znamená, že když ho koupíš za 100, tak abys na tom netratil, tak cena musí vylést aspoň o 15% abys byl na nule + ještě poplatek prodejci/výkupci, což jsou další 3-5% ...
Takže jen abys byl na nule bude muset cena stříbra vyrůst o 20%!!!
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

potoks
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 26 zář 2019 14:49

Re: Investice do umění/mincí/starožitností

Příspěvek od potoks » 30 zář 2019 19:58

přesně jak píše VSbrok. jedině že máš možnost odpisu z daní..

další nevýhodu vidím v poměru cena/hmotnost (určitý e-server 1kg - 17 900Kč) což pri větší investici vyžaduje dosti místa. a to už jsme u již zde zmíněného - držba vzácných kovů stojí peníze (úschova v bezpečnostní schránce) pokud člověk neriskuje doma či nechce např. zakopat na zahradě (co si budem povídat, stává se), ale to už je na zvážení každého :D

ještě na okraj: další věc jsou mince, kde už pak záleží na numismatické hodnotě (sic papírová ale vzpomeňme na bankovku s Karlem Gottem :) to samé platí u mincí z vzácných kovů, ale musí se vědět jaké koupit - mince nemají garantovaný zpětný výkup
Naposledy upravil(a) potoks dne 30 zář 2019 20:12, celkem upraveno 1 x.

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Investice do umění/mincí/starožitností/alkoholu

Příspěvek od bulinak » 08 pro 2019 15:40

Lze zkusit i Portu Gallery (veteráni)
Stavím zoo.

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Investice do umění/mincí/starožitností

Příspěvek od czhunter » 13 pro 2019 11:38

VSbrok píše:
29 zář 2019 17:51
Stříbro má velkou nevýhodu v tom, že na rozdíl od zlata není osvobozeno od daně.
Takže ano, stříbro je levnější, ale když ho prodáš, tak to co jsi utržil musíš ještě zdanit 15% ... což znamená, že když ho koupíš za 100, tak abys na tom netratil, tak cena musí vylést aspoň o 15% abys byl na nule + ještě poplatek prodejci/výkupci, což jsou další 3-5% ...
Takže jen abys byl na nule bude muset cena stříbra vyrůst o 20%!!!
To není tak úplně pravda. Zisk z prodeje zlata a stříbra nepodléhá dani z příjmu v ČR. U stříbra se akorát platí DPH 21% a u zlata ne. To jde obejít koupí stříbra v USA či ve Švýcarsku a jeho uložení v trezoru tamtéž za malý poplatek kolem 0,01- 0,04 procenta měsíčně. Třeba u firmy Brinks která skladuje cennosti již od roku 1859.

Jak zlato tak stříbro se navíc dá koupit ve Švýcarsku za minimální premium na https://www.bullionvault.com/ a to i třeba jenom 1 gram. Takže reálně stačí nárůst o 2% a jste v plusu. Pokud ale přijde krize, tak stříbro půjde nahoru o stovky či možná tisíce procent a je tak spolu se zlatem ideální doplněk portfolia, protože vyrovná propad akcií a snižuje volatilitu portfolia. Také se dá v době krize draze prodat a utržené peníze použít na nákup akcií, které se v té době propadnou třeba o 50%. On i Warren Buffett aktuálně drží 40% v hotovosti a čeká na krach burzy.
Slon: dneska jsem na téma "investovat do stříbra" diskutoval s kamarádem. Docela mě zaujali informace všude okolo, jak málo se stříbra těží, jaká je ho spotřeba (poptávka), jak to je důležitá surovina na výrobu kde čeho, jak je oproti zlatu podhodnoceno. On mi na to jen odpověděl..jak to ví všichni, tak je to už započteno v ceně. čímž mě vlastně totálně uzemnil a nejspíš má pravdu.
Všichni to určitě neví. Zeptej se deseti náhodných lidí, jestli je vzácnější zlato nebo stříbro a tipnu si, že všech deset ti řekne, že zlato. Přitom investičního stříbra je nyní méně než polovina co zlata. V ceně to také započteno není. Vždyť od roku 1980, kdy byl vrchol ceny stříbra poklesly zásoby stříbra o 91% a poptávka je o stovky procent více. Zato cena byla 50 USD a nyní je 17 USD. Přitom hodnota stříbra na základě nabídky a poptávky a také poměru těžby ke zlatu by měla být minimálně 150 USD. Ale ani 1500 USD není nereálné. V roce 1980 v době paniky vzrostla cena stříbra o 3600%.

Doporučuji zhlédnout toto video na Youtube https://www.youtube.com/watch?v=XWxT5qamYG0
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

bigusdykus
Začátečník
Příspěvky: 151
Registrován: 24 čer 2019 15:29

Re: Investice do umění/mincí/starožitností/alkoholu

Příspěvek od bigusdykus » 13 pro 2019 14:02

K čemu je to stříbro vlastně dobré v roce 2019, pokud pominu výrobu cetek?
ČEZ, Moneta
AAPL, ABNB, AT&T, 3M, GSK, INTC, KHC, WBA, JNJ, MCD, CSCO, ENB, MPW
BASF, Allianz, Lufthansa, RDS-B, BMW, Santander, BHP/BIL
Spekulace: ABNB, CRSR

Tomis
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 28 říj 2019 11:17

Re: Investice do umění/mincí/starožitností/alkoholu

Příspěvek od Tomis » 13 pro 2019 14:04

bigusdykus píše:
13 pro 2019 14:02
K čemu je to stříbro vlastně dobré v roce 2019, pokud pominu výrobu cetek?
:)) vyroba cetek

https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C5%99%C3%ADbro
ABBV, MO, T, XOM, RDSB, SKT, MMM, CSCO

Odpovědět