Ankety

Diskuse o P2P a alternativních investicích

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Ankety

Příspěvek od VSbrok » 14 dub 2023 14:19

Úplně to sice nezapadá do investování, ale jako občasný přivýdělek to není úplně špatné :idea:

Jde o vyplňování anket na různá témata, osobně to dělám už několik let ... žít se z toho sice nedá, ale nějakou stovku to měsíčně hodí. Každá anketa je tak na 2-5 minut, odměny jsou od 10 Kč, některé delší jsou i za kilo.

Registrace zde: www.populace.cz/?reg=1&source=6&source_id=85765
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Ankety

Příspěvek od minarjo » 15 dub 2023 10:46

Tak jsem se s tvým refferal zaregistroval, občas nějaký dotazník mi nevadí, když mi třeba banka či jiná instituce u které něco mám nějaký pošle, tak jim ho vyplním i když za to nic není :).
Nebyl bych to ale já, abych se nezeptal: tyto příjmy (píšeš i několik set za měsíc, tedy nejspíš nižší jednotky tisíc za rok) daníš jako Ostatní příjmy (příležitostná činnost, Příloha 2 stejně jako třeba u prodejů CP či kryptoměn), nebo to...ehm... daňově sabotuješ? :) Když už my investoři podáváme daňové přiznání kvůli překročení hranice pro jeho nepodávání, typicky kvůli zahraničním dividendám a prodejům, tak už by holt v Přiznání pak mělo být vše, a že by zrovna český Ipsos data pro FÚ neposkytl (sám či na jejich výzvu), tomu nevěřím.

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Ankety

Příspěvek od bulinak » 15 dub 2023 11:39

Já to do DP nedávám ani cashback z kreditky.
Uvádím text z jedné platformy jak to popisují (bez komentáře):
Odměny za vyplnění dotazníků jsou považovány za Ostatní příjmy dle § 10 zákona č.586/1992 Sb. o daních z příjmu,jde o příjmy z příležitostné činnosti. Provozovatel těchto služeb nemá povinnost odvádět daň z příjmu za respondenty.Tato povinnost zůstává na respondentech samotných. Nicméně, příjmy z příležitostné činnosti jsou od daně z příjmů osvobozeny, pokud jejich úhrn nepřesáhne v kalendářním roce 30 000 Kč.
Naposledy upravil(a) bulinak dne 17 dub 2023 09:12, celkem upraveno 1 x.
Stavím zoo.

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Ankety

Příspěvek od minarjo » 15 dub 2023 13:04

Ano to je právě ten spor, zda něco pravidelného (typicky na měsíční bázi) jako odměny z kreditek či dotazníků jsou příležitostnou činností, dle některých názorů nikoliv. Příležitostná činnost (která umožňuje to zmíněné osvobození) by měla být sezónní/nahodilá, například posekání trávy sousedovi na jaře a prodej nasbíraných hub témuž či jinému sousedovi na podzim...
Přesto i ten web Populace.cz, který zde zveřejnil VSbrok, tam má v registraci podobnou citaci, kterou zde uvedu, takže snad tomu tak bude:
Potvrzuji a souhlasím, že za vyplnění dotazníku mi bude na výše mnou uvedený bankovní účet poukázána odměna, která je příležitostným příjmem. Jedná se o nahodilý, příležitostný příjem ve smyslu § 10 Ostatní příjmy odst.1 písm.a) Zákona o dani z příjmu č.586/1992 Sb, který do roční výše 30.000,- Kč nepodléhá zdanění. Jsem si vědom/a své odpovědnosti za zdanění tohoto příjmu v případě, pokud by celková výše mých příjmu za kalendářní rok za tuto činnost (vyplňování dotazníků) překročila v úhrnu částku 30.000,- Kč.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ankety

Příspěvek od VSbrok » 20 dub 2023 20:50

Jeden měsíc je to třeba dvacka, další měsíc kilo, pak třeba vůbec nic ... takže to nahodilá činnost rozhodně za mě je a 30k za rok to fakt nedá.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Odpovědět