07) Margin, úvěry či jiné závazky či zástavy

Život po životě aneb co s portfóliem, které po nás zbude?

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1886
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

07) Margin, úvěry či jiné závazky či zástavy

Příspěvek od VSbrok » 11 pro 2019 14:31

Omlouvám se za neadventní téma, ale blíží se konec roku a čas bilancování. V rámci něho jsem začal přemýšlet i nad tím, že každého z nás bude týkat téma, co se stane s naším ptf (pokud jej v důchodu nezkonzumujeme) a dát i našim blízkým „kuchařku“ jak postupovat. Proto si myslím, že toto vlákno by zasloužilo být samostatné a postupně doplňované. Je to morbidní, ale zodpovědní lidé uvažují i o tomto neb máme naše blízké rádi a chceme, aby na nás příjemně vzpomínali.
Nadhazuji několik okruhů, které budu číslovat. Zkuste reagovat vždy s číslem a okruhem. Pokud naleznete nový samostatný okruh, jak je v tomto příspěvku doplním. Žel fórum Ladislava neumí více úrovní. V IG to budou doufám samostatné podvlákna (nějak mi to nešlo založit a tak prosím správce, zda toto nepřesunout do hlavního adresáře a pak jednotlivá podtémata nedat jako samostatné diskusní okruhy) .

7. Margin, úvěry či jiné závazky či zástavy
7.1. V případě Marginu, jsou akcie zastaveny ve prospěch brokera. Táto zástava končí vypořádáním = splacením úvěru. Ten nastane kdy? Úmrtím původního vlastníka, zahájením dědického řízení či jeho ukončením? Mohou dědicové převzít tento Marginy resp rozdělit poměrně jak si budou dělit equitu?
7.2. Umožní broker převod MARGINU resp půjčky na disponenty( pokud je), manželku či dědice (vypořádané nebo ještě v dědickém řízení)?
7.3. Co v případě, když dědické řízení neumožní manipulovat s akciemi, na trhu dojde ke korekci a banka na základe smlouvy o margine prodá část, resp. Celé portfolio, aby ochránila svoje peníze, no a dědici tak přijdou o akcie, kterých prodej mohli včasným úkonem na vývoj trhu realizovat ze ziskem?
7.4. Mají dědicové přednost ve vypořádání před jinými věřiteli či zástavci (banky, ..)?
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Odpovědět