Predaj put opcii pre prijem $$

Diskuse o opcích

Moderátor: VSbrok

Uživatelský avatar
peter
Začátečník
Příspěvky: 70
Registrován: 30 kvě 2021 09:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Predaj put opcii pre prijem $$

Příspěvek od peter » 07 srp 2023 11:07

Bubububu píše:
06 srp 2023 18:56
Jsem se podíval, jak si stojím od 1.1.2023. Po těžkém souboji jsem v plusu asi 84 USD. To jsem vypsal opce asi 160 opcí na různá podkladová aktiva. Plyn, měď, kakao, živý skot, dluhopisy, indexy, cukr atd. Teď mne postupně budou končit opce, tak ten zisk snad půjde trochu výš.
84 alebo 84k USD? 84 USD by bol zisk v priemere $0.5 na opciu.. To sa mi nejako nezda :)
Ako/kedy pocitas zisk/stratu pri tychto opcnych obchodoch? Az po skonceni kontraktu?

Ja idem opcie len na akcie. Tento rok zatial 47 kontraktov, resp. 70 opcii, kedze niektore obchody su na 2/5/10 opcii. Vsetko short put.
~28k USD profit YTD.
Akurat ja zapisujem profit hned ako zhrabnem prachy pri predaji put opcii. Cash accounting :D
Takze realne aby to bolo vsetko doma, musi este dobehnut 28 kontraktov, ktore mam aktualne otvorene stale.
Ale kedze okrem 3 su vsetky "v pluse" (zatial), tak sa o to moc nebojim. Pocitam, ze ti traja troublemakeri skoncia casom ako roll over s nejakym extra profitom (-strata za buy back +profit za vypis novej put opcie) na neskorsi datum a rovnaku/nizsiu cenu.
AMZN | BAM | BTI | GOOGL | ASML | MA | V | OWL | APO | ENB | PM | TSM | SOFI

Bubububu
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 10 dub 2023 18:50
Been thanked: 1 time

Re: Predaj put opcii pre prijem $$

Příspěvek od Bubububu » 07 srp 2023 17:28

Ne, máš pravdu. Celých 84 USD. Není to jednoduché vydělávat na opcích. Se podívej, co dnes udělalo kakao. Sprint na nesmysl a vzápětí brutální pád.

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Predaj put opcii pre prijem $$

Příspěvek od minarjo » 07 srp 2023 21:25

@Bubububu:
Peter má především pravdu v tom, že se máš vy***t na opce na komodity a podobné nejisté podklady a dělat to jako on nebo třeba i já, tedy poklidný výpis put opcí na známé akcie, u mě třeba typicky o délce 3-6 týdnů do expirace, se strike odstupem kolem 20%, když by se nějaká opce blížila strike (pod 5% daleko), tak nemilosrdně i se ztrátou vykoupit či odrolovat na pozdější exdate s nižším strike atd. Taková jednoduchá a celkem "nudná" strategie (kdy z jednoho opčního obchodu, který úspěšně expiruje, je zisk typicky 15-80 USD) mi od začátku letošního roku vynesla na US opční burze (Lynx) plus na německé Eurex opční burze (Degiro) přes 4000 USD, tedy nejedu sice tak ve velkém jako Peter (nedělám opční obchody s více než 1-3ks na stejném podkladu naráz), mám to jako doplňkovou strategii nad mým dlouhodobým dividendovým akciovým portfoliem, které mi umožňuje ty opce vypisovat, ale tvých 84 USD by mně za to riziko, které vždy je (ty strike odstupy je třeba hlídat a neriskovat přiřazení) fakt nestálo, ty komodity evidentně prd vynášejí :)

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Predaj put opcii pre prijem $$

Příspěvek od VSbrok » 12 srp 2023 16:13

Bubububu píše:
07 srp 2023 17:28
Ne, máš pravdu. Celých 84 USD. Není to jednoduché vydělávat na opcích. Se podívej, co dnes udělalo kakao. Sprint na nesmysl a vzápětí brutální pád.
Tak jak píše minarjo, za 84 USD za 8 měsíců bych se na to vy.... :roll:
Já jedu klasiku opce na akcie a za ukončených 7 měsíců na tom mám nižší jednotky tisíc EUR a USD
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Odpovědět