Český youtube kanál se zaměřením na DGI

Diskuse jak začít s investováním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Tom-investor
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 08 zář 2023 16:34
Bydliště: planeta Země
Has thanked: 1 time

Český youtube kanál se zaměřením na DGI

Příspěvek od Tom-investor » 27 zář 2023 21:38

Ahoj investoři,

rád bych Vám představil svůj nový youtube kanál, kde se budu věnovat investování zejména do růstových dividendových akcií, tedy DGI. Pár videí jsem již vytvořil a publikoval, včetně mého portfolia ;-)

https://www.youtube.com/@Dividendovy_investor_Tom

Bohužel na české youtube scéně neexistuje žádný youtube kanál, který by se věnoval právě dividendovému investování. Existují tu spíš všeobecné investiční kanály, kde se probírá všechno. Takže to chci změnit a trochu rozvířit vody tímto investičním směrem. ;-)

Pokud někdo znáte nějaký český youtube kanál, který se zaměřuje na dividendy, budu rád za tipy v komentářích. Uvítám i vaší zpětnou vazbu na kanál či jednotlivá videa.

Kurri17
Začátečník
Příspěvky: 52
Registrován: 08 zář 2022 15:16
Been thanked: 2 times

Re: Český youtube kanál se zaměřením na DGI

Příspěvek od Kurri17 » 28 zář 2023 21:54

Ahoj,

Tak jsem na to kouknul.
Upřímně pochvala za to, kolik máš zainvestováno a kolik máš na dividendách.

Pak jsou tu ale, která mě jako diváka neuchvátila....

Při analýze WBA - video je dost krátké nebo když už kratší délku, tak ten čas musí být nášlapnutý informacemi. Vem si, že z 90% na to určitě budou koukat lidi, co jsou zvědaví, mají málo času, hledají kvalitní analýzu v kostce, ke které si něco třeba ještě načtou. Asi bych to postavil jinak ty videa analýz. Navíc obsahově ti sám za sebe řeknu, že když bych měl vzít přidanou hodnotu pro mě z tvého videa a přidanou hodnotu ze studia 10-k Walgreens, tak momentálně dám přednost 10-k a news na CNBC/Seeking Alpha/Yahoo apod.

Dovolím si jednu metaforu - Pohlreich a jiní šéfkuchaři říkají, že do restaurace jdeš proto, že si to doma neuděláš stejně dobré né li lepší. Pakliže ano, tak to byly vyhozené peníze.

Mrkni na lidi, který jedou pecky bomby - YT kanály: Fastgraphs, Everything Money nebo Learn to invest... Z českých třeba Rozumný investor nebo VR Finance....

Spousta propaguje svůj produkt, protože to vymyslely a i to funguje anebo má spolupráce s brokery, ale když to ignoruješ, dozvíš se třeba také zajímavé věci. Když to používáš, tak je odebíráš.

Pak platí další věc a v tom je ještě vyšší level investování... objevit firmu, která je mimo přízeň a sledování burzy, tu pořádně a důkladně zanalyzovat a předat to info dál.... To je podle mě služba společnosti a zároveň výuka.

Spousta těch YouTuberů jede na Patreonu, kde vybírá členství a dává ti analýzy.... Jo za informace se platí, protože to je určitá výhoda. Druhá věc je a to je ta nejdůležitější, jakou kvalitu a přesnost ta informace má.

To co vypráví spousta těch investičních guru na Patreon fórech si můžeš ověřit sám z dostupných informací a k tomu použít jeden z nejlepších nástrojů moderní doby k investování Fastgraphs.

Jak říkám, myslím, že tvůj kanál bude trpět tlaky od konkurence a etablovanějších kanálů a kanálů co jedou agresivní marketing a upoutávky. Od někoho, kdo má 4 miliony v dividendovkách bych čekal trochu víc. Ještě jednou nemyslím to zle, ale zase se vrátím k té analýze WBA.... říct, že se cena propadla a proto jdeme nakupovat, že odešla CEO a že Amazon a jiní na ně konkurenčně tlačí není podle mě dostatečné... to že je tlačí inflační tlaky na chování zákazníků, že některé lékárny nejedou na plné provozní hodiny, že očekávali vyšší tržby z Healthcare segmentu, že plánovali jiné tržby z očkování proti covidu a testování na něj apod., že jim zisky žerou náklady a náklady na platy lékárníků, které se zvedly a že jich nemají dostatek atd. atd., to tam např. není. V Earningscallech ano.

Ale tak už dost, oceňuji tvojí snahu, ale jak jsem popsal výše... Jestli to má být výukové bez ohledu na počet sledujících, tak mi tam toho dost chybí....

Nevím, řekni nám třeba co je tvůj cíl toho kanálu a třeba víc o sobě, aby člověk pochopil tvůj styl, cíle a vůbec přístup.

Buffett má taky jiný styl a přístup než Michael Burry....

Díky, nevzdávej to a těším se na odpověď.

Přeji ti hodně úspěchů.
Portfolio: T / ABBV / CSCO / DIS / KO / CVS / GPN / GOOGL / JPM / MDT / PFE / RTX / UGI / WBA / WBD / ETF MSCI WORLD

Tom-investor
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 08 zář 2023 16:34
Bydliště: planeta Země
Has thanked: 1 time

Re: Český youtube kanál se zaměřením na DGI

Příspěvek od Tom-investor » 28 zář 2023 23:01

Ahoj Kurri17,
díky moc za takovou rozsáhlou odpověď!

Sleduji hodně českých youtube kanálů, i ty tebou zmiňované. Beru si z nich také občas inspiraci na nějaké akcie. Oni mi udělají pořádnou analýzu a já to pak už nemusím řešit a podrobně zkoumat. :D Já se jenom mrknu na detail k dividendám, jaký mají div výnos historicky, jestli jim roste divi, jak dlouho ji vyplácí, výplatní poměr apod.

Mno a pokud se mi to líbí, pak si danou společnost dám na watchlist s poznámkou k nákupu při poklesu (např, že za posledních 10 let poklesl divi výnos maximálně k 4,5%) - a pak už jen sleduji kdy se k tomuto divi výnosu zase přiblíží. Mě popravdě zase tak moc nebaví nějak víc analyzovat akcie, ani tomu pořádně moc nerozumím. Jasně čísla si najdu na SeekingAlpha či jinde, ale vím kulový, co je ještě dobré a co už nikoliv. U některých akcií je jistá hodnota v pohodě u jiných už je to zase stopka pro jiné. A pitvat se v tom jako např pan Pokora neumím a ani radši nechci. To bych nejspíš nekoupil skoro nic a nebo bych kupoval akcie z Brazílie, Ekvádoru dle Pokory apod a to fakt nechci. Díky Pokorovi jsem nakoupil Gazprom a je to víte kde.

Líbí se mi třeba Investiční brambora, jak propaguje ETF na index, prostě zaměření na toto téma. Já bych chtěl zase propagovat DGI a dividendové akcie. To tu totiž nikdo nedělá. (Výjimkou je tento web, jinak nikdo nikde - tedy ještě je tu vlastně web Ladislava a jeho NR1akcie nebo tak nějak)

Videa chci dělat, protože mě toto téma docela baví a chci si o tom povídat. Takže mě dost mrzí, že na youtube se toto téma nevyskytuje. Ono taky, když v tom mám tolik peněz, tak by mě to bavit i mělo, že :) Nicméně dokonalé moje videa nebudou, a ani nijak závratné analýzy. Spíš chci lehkou a pohodovou formou šířit osvětu o dividendových firmách a ukázat lidem, že DGI je taky dobrá metoda, jak investovat. Že to jde i bez Tesly, Palantiru a dalších "super" akcií :)

A také jsem si dal za cíl dělat spíš kratší videa, kolem 5 minut. Docela mě totiž štvou někteří youtuběři s 20 minutovým videem, kde je spoustu omáčky a informační hodnota se tam ztrácí.

Jestli někdy se dopracuji k nějakému placenému členství na Patreonu či něčemu podobnému zatím nevím. Uvidím, jak se to rozjede celkově. Asi bych tak do 1 000 odběratelů nic neřešil. Já to momentálně dělám spíš pro radost, nežli kdybych z toho musel nutně získávat peníze. Stejnak jsou ty zisky mizivé. (Tedy krom Ondry Koběrského, což je pro mě neskutečná záhada, proč se na něj lepí tolik lidí, když podle mě je docela amatér v investicich)

Na ty zahraniční kanály se podívám v příštích dnech.

Ještě jednou díky za zpětnou vazbu!

Kurri17
Začátečník
Příspěvky: 52
Registrován: 08 zář 2022 15:16
Been thanked: 2 times

Re: Český youtube kanál se zaměřením na DGI

Příspěvek od Kurri17 » 29 zář 2023 13:14

Tom-investor píše:
28 zář 2023 23:01
Ahoj Kurri17,
díky moc za takovou rozsáhlou odpověď!

Sleduji hodně českých youtube kanálů, i ty tebou zmiňované. Beru si z nich také občas inspiraci na nějaké akcie. Oni mi udělají pořádnou analýzu a já to pak už nemusím řešit a podrobně zkoumat. :D Já se jenom mrknu na detail k dividendám, jaký mají div výnos historicky, jestli jim roste divi, jak dlouho ji vyplácí, výplatní poměr apod.

Mno a pokud se mi to líbí, pak si danou společnost dám na watchlist s poznámkou k nákupu při poklesu (např, že za posledních 10 let poklesl divi výnos maximálně k 4,5%) - a pak už jen sleduji kdy se k tomuto divi výnosu zase přiblíží. Mě popravdě zase tak moc nebaví nějak víc analyzovat akcie, ani tomu pořádně moc nerozumím. Jasně čísla si najdu na SeekingAlpha či jinde, ale vím kulový, co je ještě dobré a co už nikoliv. U některých akcií je jistá hodnota v pohodě u jiných už je to zase stopka pro jiné. A pitvat se v tom jako např pan Pokora neumím a ani radši nechci. To bych nejspíš nekoupil skoro nic a nebo bych kupoval akcie z Brazílie, Ekvádoru dle Pokory apod a to fakt nechci. Díky Pokorovi jsem nakoupil Gazprom a je to víte kde.

Líbí se mi třeba Investiční brambora, jak propaguje ETF na index, prostě zaměření na toto téma. Já bych chtěl zase propagovat DGI a dividendové akcie. To tu totiž nikdo nedělá. (Výjimkou je tento web, jinak nikdo nikde - tedy ještě je tu vlastně web Ladislava a jeho NR1akcie nebo tak nějak)

Videa chci dělat, protože mě toto téma docela baví a chci si o tom povídat. Takže mě dost mrzí, že na youtube se toto téma nevyskytuje. Ono taky, když v tom mám tolik peněz, tak by mě to bavit i mělo, že :) Nicméně dokonalé moje videa nebudou, a ani nijak závratné analýzy. Spíš chci lehkou a pohodovou formou šířit osvětu o dividendových firmách a ukázat lidem, že DGI je taky dobrá metoda, jak investovat. Že to jde i bez Tesly, Palantiru a dalších "super" akcií :)

A také jsem si dal za cíl dělat spíš kratší videa, kolem 5 minut. Docela mě totiž štvou někteří youtuběři s 20 minutovým videem, kde je spoustu omáčky a informační hodnota se tam ztrácí.

Jestli někdy se dopracuji k nějakému placenému členství na Patreonu či něčemu podobnému zatím nevím. Uvidím, jak se to rozjede celkově. Asi bych tak do 1 000 odběratelů nic neřešil. Já to momentálně dělám spíš pro radost, nežli kdybych z toho musel nutně získávat peníze. Stejnak jsou ty zisky mizivé. (Tedy krom Ondry Koběrského, což je pro mě neskutečná záhada, proč se na něj lepí tolik lidí, když podle mě je docela amatér v investicich)

Na ty zahraniční kanály se podívám v příštích dnech.

Ještě jednou díky za zpětnou vazbu!
Tome, pokud něčemu nechceš věnovat čas a úsilí, tak to nedělej, je to ztráta času.

Na YouTube máš hrozně moc kanálů a nemusí tam tedy být další, podotýkám pakliže to nemyslíš vážně.

Podívej se, co jsi napsal... Z toho nabývám dojmu, že jsi vzal životní úspory a mrsknul si je do dividendovek. Ale jestli tedy čtu správně bez nějaké hlubší analýzy.....?

"Mě popravdě zase tak moc nebaví nějak víc analyzovat akcie, ani tomu pořádně moc nerozumím. Jasně čísla si najdu na SeekingAlpha či jinde, ale vím kulový, co je ještě dobré a co už nikoliv. U některých akcií je jistá hodnota v pohodě u jiných už je to zase stopka pro jiné. A pitvat se v tom jako např pan Pokora neumím a ani radši nechci."

Nemusíš být ekonomický génius, ale něco by tě u těch firem přeci jen zajímat mělo....?

Z vlastní zkušenosti ti řeknu, proč se kouknu na YouTube kanál, který mě zaujal nebo mi byl doporučen.... Protože to šetří čas. A pak se taky zamyslím nad tím, jestli to bylo smysluplné a obohacující pro má investiční rozhodnutí.

A divi + akcie bez divi pitvá každý, oblíbené a méně oblíbené. Proč? Protože to natáhne lidi a když, tak je to přesvědčí vyndat peníze za analýzy na Patreonu daného investora.

Jestli by pro start nebylo lepší se podívat na nějaké ukazatele kromě divi yieldu a payout ratio a přečíst nějaké kvalitní knihy od kvalitních autorů....

Jen názor, který by tě neměl odradit, ale přijde mi, že ten kanál není něco, co by jsi neobjevil jinde a ten čas mohl investovat jinak....

Hodně úspěchů a hezký víkend
Portfolio: T / ABBV / CSCO / DIS / KO / CVS / GPN / GOOGL / JPM / MDT / PFE / RTX / UGI / WBA / WBD / ETF MSCI WORLD

Tom-investor
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 08 zář 2023 16:34
Bydliště: planeta Země
Has thanked: 1 time

Re: Český youtube kanál se zaměřením na DGI

Příspěvek od Tom-investor » 29 zář 2023 15:52

Je mi jasné, že můj youtube kanál nebude ideální pro každého. Ty třeba hledáš nějaké podrobnější info a máš své proveřené zdroje, to je v pořádku.
Já to budu dělat, dokud se mi bude chtít. Je možné, že se na to časem vykašlu a půjdu dělat něco jiného. Zatím to však nechci vzdávat. Zkusím do příští analýzy přihodit více informací ze zákulisí. aby tam toho bylo víc. :-)

Chci dělat videa o akciích, které mám v portfoliu a které se mi líbí a něco mi říkají, tj asi spíš o velkých firmách. Moc se mi nechce dělat videa o super akciích, které mají špičkové parametry, ale nikdo o nich nikdy neslyšel. Kdyby se trh na 10 let uzavřel, budu klidnější s mými akciemi co mám nyní.

Jinak samozřejmě při analýze koukám i na jiné parametry a také vnímám informace kolem dané firmy, co se o ní píše apod. To jsem se asi špatně vyjádřil minule. Chtěl jsem tím spíš říct, že prostě nejsem guru jako Jindřích Pokora.

Hezký víkend a ať se daří v investicích.

Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Re: Český youtube kanál se zaměřením na DGI

Příspěvek od Ladislav » 29 zář 2023 16:31

:) Zase nenápadná reklama na Fastgraphs :) od Kurrila Sedmnáctého.
Já tu webstránku nemám rád, ani gurufocus a simply-wall, protože ti majitelé těchto webstránek
ignorují Grahamovo poučení kupovat akcie s P/B pod 1,5 a P/E pod 15
a lžou lidem z Čech, že akcie jsou podhodnocené, i když mají P/B 6 až 2000 a P/B N.A.
Tedy vyhýbat se webstránkám: Fastgraphs :) i gurufocus a simply-wall

Jsem vděčný za oznámení, že spekulant Pokora lákal na akcie z Argentiny, Ruska a nyní láká na 1900 % růst kurzu u jedné meme akcie. To nemá být. Spekulant Pokora by měl začít sbírat dividendy a vykašlat se na reklamu na meme akcie, akcie z Latinské Ameriky, Afriky a Asie. Nebo dojde k tipu na zlaté doly z Papua.

:idea: Velice sympatická slova: ''Ondra Koběrský .... je amatér v investicich'' :idea: Velice sympatická slova :!:

Videa o levných dividendových akciích se nechají konzumovat kdykoliv, když člověk nechce kontrolovat, co je na 60 kanálech televize.
Mě zajímají pozitivní slova o 7 firmách, které chci 4-6 let přikupovat, jen pro dividendy:
Bank of Nova Scotia, Enbridge Inc., Takeda Pharmaceutical, BNP Paribas, Mitsubishi Corp.,
Walgreens Boots Alliance, Fortescue Metals.
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea:

Kurri17
Začátečník
Příspěvky: 52
Registrován: 08 zář 2022 15:16
Been thanked: 2 times

Re: Český youtube kanál se zaměřením na DGI

Příspěvek od Kurri17 » 29 zář 2023 17:53

@Ladislav - nemáš ten nástroj rád, protože je na tebe složitý a je jednodušší pro tebe investovat podle vzorce. Do teďka jsi mein Freund nedodal tvoje výsledky, tak neurážej někoho, kdo vymyslel něco, co tu ještě nebylo a někoho, kdo je burze blíž než mi všichni, protože je v USA. Ty ani nediskontuješ cash flow na 10 let dopředu, kdyby alespoň to, tak neřeknu ani popel, ale ani to neděláš a používáš nesmysl, kterej se nedá aplikovat na všechny firmy. Už jen kvůli tomu, že PB nejde u softwarové společnosti, to ti czhunter a jiní už vysvětlili a PE striktně pod 15, tak to bys spoustu super firem nekoupil.... Takže tak mein Freund.

Tome, u Ládíka se prosím fakt neinspiruj.... je známý jak tady, tak na YouTube kanálech....

Hezký víkend a Ladislave zalez....
Portfolio: T / ABBV / CSCO / DIS / KO / CVS / GPN / GOOGL / JPM / MDT / PFE / RTX / UGI / WBA / WBD / ETF MSCI WORLD

Tom-investor
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 08 zář 2023 16:34
Bydliště: planeta Země
Has thanked: 1 time

Re: Český youtube kanál se zaměřením na DGI

Příspěvek od Tom-investor » 29 zář 2023 21:02

Vytvořil jsem novou analýzu na LEG a vložil jsem tam více informací k aktuální situaci, tak snad to je takto lepší :)
https://www.youtube.com/watch?v=vZQFkJgjQ2M

Jinak Ladislava znám, není možné ho přehlédnout a neznat, pokud se člověk pohybuje nějakou dobu v oblasti investic v ČR. :-) Dokonce jsem četl i jeho knihu. Holt máme každý jiný přístup k investicím a parametrům na společnosti.

Kurri17
Začátečník
Příspěvky: 52
Registrován: 08 zář 2022 15:16
Been thanked: 2 times

Re: Český youtube kanál se zaměřením na DGI

Příspěvek od Kurri17 » 29 zář 2023 22:36

@Tom - na analýzu se podívám a klidně ti dám Feedback. Nestavím se do pozice nějakého guru, taky investuji podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Jinak ohledně Ladislava, nepřijde mi, že bych ho někdy nějak hrozně urazil. Ptal jsem se na podklady výsledků jeho investování podle těch jeho hodnot. Naprosto v klidu a stále jsem nic neviděl, takže sorry, ale tím pádem je to bullshit.

Za další moje message byla, že naprosto upřímně chci od tvého kanálu to, aby mi kvalitní analýzou ušetřil čas a nemusel jsem si tu informace shánět po netu z xy zdrojů. To je to, co dělají ostatní prostě a navíc tam samozřejmě dají akcie, které jsou HOT, aby měli sledovanost a pak až tam dají něco z toho středního patra popularity

A další message vychází z Pohlreichovi metafory.... Prostě pokud to nenaladíš líp než si to člověk udělá sám, tak to prostě ztrácí smysl. I když to myslíš dobře a já to kvituji. Smysl chápu!

Jen ti dávám Feedback, co vidím jako posluchač.

@Ladislav - když už nedostaneš BAN od VSbroka, tak prostě zalez a neuč tady úplné začátečníky hovadiny. Dík

Happy Weekend.
Portfolio: T / ABBV / CSCO / DIS / KO / CVS / GPN / GOOGL / JPM / MDT / PFE / RTX / UGI / WBA / WBD / ETF MSCI WORLD

Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Re: Český youtube kanál se zaměřením na DGI

Příspěvek od Ladislav » 08 říj 2023 16:04

''Proč nenakupuji České dividendové akcie ČEZ, KB, PMČR'' , video 6 minut nafilmoval Tom.
:( https://youtu.be/P4Bd-t03Crw :(

''U českých podniků bych se bál korupce a vytlačení akcionářů se ztrátou. Nemám českou akcii. Tvoji banku BNS bych přejmenoval na Bank of Nova Scotia. Ale jinak věřím tomu, že všichni slavní čeští dividendoví value investoři se jednou setkají v kavárně Slavia u Národního divadla, pokud se nezmění její název na Café Moskva.'' Ladislav
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea:

Odpovědět