Dobré knihy pro akcie kniha knížka knížky literatura

Diskuse jak začít s investováním

Moderátor: VSbrok

Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: Dobré knihy pro akcie kniha knížka knížky literatura

Příspěvek od MiHons » 20 zář 2022 20:10

Ještě tady rozhodně chybí Irrational
Exuberance od profesora Shillera nositele Nobelovy ceny za ekonomii.

Bohužel v češtině prakticky nesehnatelná, možná v nějaké knihovně na půjčení, pokud by měl někdo zájem mám pdf v angličtině, mohu poskytnout.

Absolvoval jsem i jeho online kurz co má na Yale, byl tenkrát zdarma a musím říct, že tam ekonomii moc hezky vysvětloval, pro lajka jako já ideál.

Jsou tam témata jako psychologie davů, ponziho schémata, ekonomické bubliny, efektivnost trhů, spekulace, volatilita, "random walk" (to ani nevím jestli má český překlad :) "), vztahy cena akcie versus zisky. cena versus dividendy.

ravo
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2021 09:55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Dobré knihy pro akcie kniha knížka knížky literatura

Příspěvek od ravo » 02 led 2023 16:35

Nechápu. Za tuto knihu dal někdo 1250 Kč!
Ladislav ceněný.png

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobré knihy pro akcie kniha knížka knížky literatura

Příspěvek od VSbrok » 02 led 2023 18:30

Jeee, tu mam doma, osobne podepsanou autorem... ta musi mit urcite jeste vetsi cenu, nez tech cca 1300,-
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Dobré knihy pro akcie kniha knížka knížky literatura

Příspěvek od czhunter » 16 led 2023 16:57

ravo píše:
02 led 2023 16:35
Nechápu. Za tuto knihu dal někdo 1250 Kč!
Ladislav ceněný.png
To jsme dva. I zadarmo je drahá :lol:

Mimochodem četl jste někdo knihu Security Analysis od Benjamina Grahama? Stojí kolem 1500 Kč, tak zda se vyplatí nebo ne. Se přiznám, že jsem jí zatím vynechal a chybí mi do sbírky.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobré knihy pro akcie kniha knížka knížky literatura

Příspěvek od Ladislav » 16 led 2023 21:00


Obsah české knihy ''Akcie a Burza - jediná kniha, kterou potřebuješ''

Napsal 2010-2023 český value investor Ladislav Konečný, narozený 30.3.1954
:idea: http://nr1a.com/AKCIE
:idea:
.
Kniha-obsah.jpg
.
Book-3x.jpg
.
Jeden český Youtuberák povídá v jeho video, že lidé raději koupí od něj informace draze než levně.
Několik českých spekulantů nabízí stále jejich knihu za 4.900 korun a myslí, že s tim vydělají lépe než kdyby tu knihu prodávali za spravedlivých 300 korun.
A tak se na Amazonu nabízí 10 let stará kniha za 10x vyšší cenu než nová kniha a nejedná se o víno.
Já bych to nedělal. Nabízel bych knihu stále za 350 kč dnes jako před 10 lety.
.
Přílohy
Buch-3x.jpg
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea:

Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobré knihy pro akcie kniha knížka knížky literatura

Příspěvek od Ladislav » 01 úno 2023 17:06

Nejlepší 3 české knihy pro akcie
Přílohy
Knihy-3.jpg
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea:

Norgen
Začátečník
Příspěvky: 83
Registrován: 31 led 2022 20:49
Been thanked: 4 times

Re: Dobré knihy pro akcie kniha knížka knížky literatura

Příspěvek od Norgen » 28 bře 2023 15:24

MiHons píše:
20 zář 2022 20:10
Ještě tady rozhodně chybí Irrational Exuberance od profesora Shillera nositele Nobelovy ceny za ekonomii.

Bohužel v češtině prakticky nesehnatelná, možná v nějaké knihovně na půjčení, pokud by měl někdo zájem mám pdf v angličtině, mohu poskytnout.

Absolvoval jsem i jeho online kurz co má na Yale, byl tenkrát zdarma a musím říct, že tam ekonomii moc hezky vysvětloval, pro lajka jako já ideál.

Jsou tam témata jako psychologie davů, ponziho schémata, ekonomické bubliny, efektivnost trhů, spekulace, volatilita, "random walk" (to ani nevím jestli má český překlad :) "), vztahy cena akcie versus zisky. cena versus dividendy.
Tak jsem na ni po delší době náhodou narazil... ale s cenou se nám trochu zbláznili :)

https://reknihy.cz/kniha/investicni-hor ... 24QAvD_BwE

Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: Dobré knihy pro akcie kniha knížka knížky literatura

Příspěvek od MiHons » 29 bře 2023 07:46

Norgen píše:
28 bře 2023 15:24
MiHons píše:
20 zář 2022 20:10
Ještě tady rozhodně chybí Irrational Exuberance od profesora Shillera nositele Nobelovy ceny za ekonomii.

Bohužel v češtině prakticky nesehnatelná, možná v nějaké knihovně na půjčení, pokud by měl někdo zájem mám pdf v angličtině, mohu poskytnout.

Absolvoval jsem i jeho online kurz co má na Yale, byl tenkrát zdarma a musím říct, že tam ekonomii moc hezky vysvětloval, pro lajka jako já ideál.

Jsou tam témata jako psychologie davů, ponziho schémata, ekonomické bubliny, efektivnost trhů, spekulace, volatilita, "random walk" (to ani nevím jestli má český překlad :) "), vztahy cena akcie versus zisky. cena versus dividendy.
Tak jsem na ni po delší době náhodou narazil... ale s cenou se nám trochu zbláznili :)

https://reknihy.cz/kniha/investicni-hor ... 24QAvD_BwE
Ti se toho nebojí, ale dotisk se neplánuje a ne každý umí anglicky no, kdyby si chtěl mám ji vytisknutou v angličtině, tak ji můžu zdarma poskytnout.

Norgen
Začátečník
Příspěvky: 83
Registrován: 31 led 2022 20:49
Been thanked: 4 times

Re: Dobré knihy pro akcie kniha knížka knížky literatura

Příspěvek od Norgen » 29 bře 2023 08:03

MiHons píše:
29 bře 2023 07:46
Ti se toho nebojí, ale dotisk se neplánuje a ne každý umí anglicky no, kdyby si chtěl mám ji vytisknutou v angličtině, tak ji můžu zdarma poskytnout.
Ne, díky. V angličtině se dá snadno stáhnout v PDF z netu, to není problém.

V češtině se mi ji zatím nepodařilo vyštrachat, až teď tenhle kousek za tu raketu :)

Něco se dá zkouknout i tady: https://books.google.cz/books?id=PgySMz ... &q&f=false

Odpovědět