digrin.com

Diskuse jak začít s investováním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

digrin.com

Příspěvek od lucas03 » 11 črc 2020 22:08

Ahojte,

pozeram, ze uz je tu par peknych appiek/webov na sledovanie portfolia, tak tu s vami chcem sharovat aj moju stranku, ktoru uz par rokov rozsirujem a upravujem, ako sa mi zda uzitocna pre dividend investora.

Stranku som zacal robit tak 7 rokov dozadu ako sucast bakalarskej a neskor aj diplomovej prace. Veduci ma k tomu priviedol, teda motivoval aj investovat a odvtedy tam trackujem svoje portfolio. Ako to tak pouzivam, sem tam ma napadnu nove napady co pridat, naposledy napriklad o suspended dividends a tie sa odrazaju aj v dividend kalendari.

Monentalne popularita investovania rastie, a tak aj pocet uzivatelov digrin.com stupa. Tym sa mi dostava viac feedbacku, oprava chyb a celkovo ma to motivuje tam tie upravy castejsie robit.

Idealne chcem, aby digrin.com bol useful vo free verzii, ale kedze mi to zerie cas a aj ten web nieco stoji, davam tam moznost uzivatelom mi poslat aj nejake drobne :) Casom tam budem pridavat dalsie features len pre platiacich uzivatelov, to co je teraz free by malo byt stale free. Tu je priklad, ako vyzera testovacie portfolio.

Mozno ste na digrin uz aj narazili, kedze par videi na youtube som uz videl :) (napriklad tu a tu)

No a pisem to sem, ze budem rad za diskusiu, co je blbe, co je dobre, co moze byt uzitocne. Kedze je vela portfolio managerov, kde to robia velke firmy a cele teamy programatorov a platenych dat, ja sa chcem zameriavat len na DGI strategiu.

Este rozmyslam, ze celkom popularne je M1finance broker, kde sa automaticky vyvazuje portfolio - to ale manualne trackovat moc nejde a trackovat v digrin moc nejde. Rozmyslam, ci digrin bude uzitocne aj za 10 rokov, ak to je buducnost investovania. Ale to sa ukaze asi casom. Celkovo digrin.com nebude davat zmysel, ak broker zacne zobrazovat dost dat pre investorov, ze sa to investorom neoplati trackovat v exceloch ci externych portfolio manageroch.

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: digrin.com

Příspěvek od bulinak » 12 črc 2020 08:37

Sem tam je blbě v kalendáři, měsíci, připsaná dividenda. Myslím že u XOM třeba. Jinak je to super věc, dík moc.
Stavím zoo.

Pomah
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 12 črc 2020 13:16

Re: digrin.com

Příspěvek od Pomah » 12 črc 2020 15:40

Bylo by možné tam přidávat i akcie třeba z německé burzy?

lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od lucas03 » 17 črc 2020 10:26

bulinak píše:
12 črc 2020 08:37
Sem tam je blbě v kalendáři, měsíci, připsaná dividenda. Myslím že u XOM třeba. Jinak je to super věc, dík moc.
diky. Mozes byt konkretnejsi? Co presne je na xom dividende zle? (viem o probleme, ze pocet akcii sa vypocitava na mesacnej baze, takze podla ex-dividend date to nemusi uplne sediet v danom mesiaci nakupu)

Bylo by možné tam přidávat i akcie třeba z německé burzy?
Momentalne nie. Snazim sa vobec ziskat data k americkym burzam, ktore su v dobrej kvalite drahe. Mozno v buducnosti, potrebujem tam spravit podporu pre rozne meny, co nejaku dobu potrva.

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: digrin.com

Příspěvek od bulinak » 17 črc 2020 11:56

lucas03: dividenda XOM je v digrin v kalendáři zelená v květnu, ale přišla a měla přijít v červnu.
Stavím zoo.

Fulny
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 03 úno 2019 21:24

Re: digrin.com

Příspěvek od Fulny » 18 črc 2020 15:34

Skvělá stránka, už jí pár měsíců používám, díky za ni

lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od lucas03 » 27 črc 2020 20:45

bulinak píše:
17 črc 2020 11:56
lucas03: dividenda XOM je v digrin v kalendáři zelená v květnu, ale přišla a měla přijít v červnu.
chybal tam pay date, udpated, diky
Skvělá stránka, už jí pár měsíců používám, díky za ni
Diky, budem rad ak bude aj dalej sluzit :) Pripadne za akekolvek tipy, ako to sprav viac uzitocne pre dgi investorov.

Fulny
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 03 úno 2019 21:24

Re: digrin.com

Příspěvek od Fulny » 30 črc 2020 21:43

Jenom dotaz, jak funguje Performance? Když najedu na začátek, kdy sem začal investovat, tak už tam začíná to ETF na S&P na nějaké 3x větší hodnotě a nerozumím tomu proč.

lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: digrin.com

Příspěvek od lucas03 » 03 srp 2020 08:45

Ak mi linknes portfolio, pozriem nato (kludne PM). V podstate to miesto nakupov tvojich akcii nakupi SP za rovnaku cenu v rovnakom case.

Je tam prave napisane experimental, lebo som chcel este pridat testy. A dik ze pises, skusim spisat vysvetlenie ako to funguje na tu stranku.

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: digrin.com

Příspěvek od bulinak » 23 srp 2020 11:25

Ještě mě napadlo třeba když už danou akcii nevlastním, tak by se mi nemusela ukazovat v koláčových grafech v záložce diversification... ;-)
Stavím zoo.

Odpovědět