Evidence "rodinného" porfolia

Diskuse jak začít s investováním

Moderátor: VSbrok

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence "rodinného" porfolia

Příspěvek od Sumo.cz » 01 kvě 2020 10:32

Jako koukali jste jak se to nastavuje?

http://www.portfolioslicer.com/docs/ste ... o-use.html

No nic pro začátečníky:) Nechtěl bych po mejlu radit lidem jak toto zprovoznit:)

Já hledám něco User friendly s pár možnostma. A ne upravování TXT souborů aby se mi načetly hodnoty do jiné TXT a pak to plnit do excelu, kde po převodu dojde k vyplnění hodnot.

šuhaj
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 13 úno 2020 08:16

Re: Evidence "rodinného" porfolia

Příspěvek od šuhaj » 01 kvě 2020 12:10

Pavel píše:
01 kvě 2020 07:22
VSbrok píše:
01 kvě 2020 01:57
šuhaj píše:
29 dub 2020 10:10
Taky něco takového aktuálně sháním. Po krátkém brouzdání internetem jsem našel pár doporučení na tohle:
http://www.portfolioslicer.com/
Nicméně jsem to ještě nepodrobil dalšímu zkoumání.
jenže to je jenom pro MS Excel, takže my chudý příbuzný s LibreOffice máme smůlu :cry:
Kup si Office 2010 za cca 100-200 Kč na Aukru.
No je fakt, že mám doma licenci z práce na 365, tak to neřeším. Nicméně bych nejradši něco ve spreadsheetu, abych to mohl mít na gdocu.
Sumo.cz píše:
01 kvě 2020 10:32
Jako koukali jste jak se to nastavuje?

http://www.portfolioslicer.com/docs/ste ... o-use.html

No nic pro začátečníky:) Nechtěl bych po mejlu radit lidem jak toto zprovoznit:)

Já hledám něco User friendly s pár možnostma. A ne upravování TXT souborů aby se mi načetly hodnoty do jiné TXT a pak to plnit do excelu, kde po převodu dojde k vyplnění hodnot.
Ano koukal a pak jsem to zahodil. Omlouvám se všem, kteří to zkoumali za účelem nalezení něčeho nepoměrně jednodušího. :-)

Už jsem si v hledání i uchýlil k připraveným templateům od MS Office, nicméně ty povětšinou umí jen spočítat výdaje a přijmy (jen plat), to že bys měl nějaké investiční ptf. neuvažují. Myslím, že by to jedna dvě kontingenční tabulky a úvodní dashboard v excelu měly zvládnout. Jen nechápu, že nejde nikde jednoduše najít. :roll:

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence "rodinného" porfolia

Příspěvek od VSbrok » 03 kvě 2020 15:21

abych pak zjistil, že to reg.číslo bylo už použitý a vyhodil jsem prachy z vokna? Ne děkuji!
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Evidence "rodinného" porfolia

Příspěvek od Pavel » 03 kvě 2020 16:03

VSbrok píše:
03 kvě 2020 15:21
abych pak zjistil, že to reg.číslo bylo už použitý a vyhodil jsem prachy z vokna? Ne děkuji!
Toho bych se fakt nebál Vlasto.

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Evidence "rodinného" porfolia

Příspěvek od Cyberguy » 04 kvě 2020 21:13

VSbrok píše:
03 kvě 2020 15:21
abych pak zjistil, že to reg.číslo bylo už použitý a vyhodil jsem prachy z vokna? Ne děkuji!
To je výzva! :-) Sice to sem nepatří, ale nedalo mi to. 10 let spokojeně žiji v prostředi Libre Office. Dnes jsem utratil ve výzvě malý peníz a skutečně to funguje. Aktivace se povedla.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Evidence "rodinného" porfolia

Příspěvek od Pavel » 05 kvě 2020 08:01

Mám několik takových licencí, je to legální postup (v EU, je na to rozhodnutí soudního dvora), funguje to jak pro Office tak pro Win. Dokonce se mi jednou stalo, že kód nešel aktivovat, tak jsem jim napsal mailem a obratem mi poslali jiný, který už aktivovat šel.

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: Evidence "rodinného" porfolia

Příspěvek od Vokvok » 13 říj 2020 19:35

Ja mam office 2003 s doplnkem pro nove formaty a vse funguje, akorat nevim az koupim novy pocitac tak uz bude potreba 64bit verze a tu nemam

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: Evidence "rodinného" porfolia

Příspěvek od Inev » 13 lis 2020 10:37

Já jsem asi dinosaurus :-) Ale já si to píši na papír. Mám sešit a mám tam takový lehký základní přehled na pár řádků. Nic světoborného. Ale mě to stačí pro můj přehled. Dělal jsem to 4x ročně, pak 2x ročně a teď jak si cca vzpomenu. :-) A jinak jak píše Pavel, kup si Broku na bazoši MS office za 100-200 kč. Já ho koupil a vše OK. Jsou to legální druhotné licence. Vyber si někoho, kdo má kladné komenty a OK.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence "rodinného" porfolia

Příspěvek od VSbrok » 14 lis 2020 11:40

zatím LibreOffice stačí a funguje to... jen ta moje tabulka už má skoro 3MB a začíná to bejt nějaký pomalejší, asi budu muset omezit úpravy a přidávání dalších fičur :D
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
IG_Ronie
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 říj 2020 12:58

Re: Evidence "rodinného" porfolia

Příspěvek od IG_Ronie » 31 led 2021 13:59

Sumo.cz píše:
29 dub 2020 10:28
A není to spíš jen na akcie a jen tři měny? Já bych tam chtěl mít všechno, hypo, leasing, investice, hotovost, krypto atd.... Prostě něco co mi spojí akcie(na to mám deník) a zbytek. Osobně v tom asi nechci sledovat kolik jsem dostal měsíčně dividend, ale ročně majetek vs. závazky a aktuální stav k dnešnímu dni. Zase nejsem daytrader co co potřebuje sledovat co hodinu:)

nějaký jednoduchý náhled jako je tento

Obrázek

Jen tam dát rozbalovací menu na roky a asi bez příjmů a výdajů. Leda udělat import z banky (Airbank už takto zpracovávám v excelu) ať se mi to dělá samo. Ručně bych to nevypisoval:)
Neco takovyho by bylo super. Fajn napad a libi se mi to.

Ja pouzivam tvuj denik, ale spis zatim doplnkove - potvrzeni plus nejake zajimave ficury 🙂 napr. snowball nebo detailni prehledy dividend, a to i do budoucna.

Jinak mam dva soubory v google sheets. Jeden (kazdorocni) na prijmy a vydaje. Dle kategorii. Jeden (trvaly) na investice, zavazky a financni plan. Mam tam prehled a vyvoj, pak rozpad detailni - po investicich i po skupinach, a pak jednotlive instrumenty detailne sledovane, zejmena z pohledu XIRR funkce. Zvlast kovy, penzijko, Portu, CZ akcie atd.
CZ akcie: ČEZ | Moneta | O2 | Komerčka | Kofola | Avast | CTP

Zahraniční: INTC | R6C3 (Shell) | BABA | KO | VZ | T | BAC | MSFT | ABBV | CVS | VOD | PG | 9888 (Baidu) | ATVI | SPCE | SSSS | SBSW

REITs: MPW | O | AMT

ETF: IQQQ (voda) | Portu

Odpovědět