Vlastní statistiky

Diskuse jak začít s investováním

Moderátor: VSbrok

ok227
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 06 led 2019 01:20

Re: Vlastní statistiky názor

Příspěvek od ok227 » 13 bře 2019 11:41

Ahoj, koukal jsem na ten tvůj sešit a moc se mi líbí jak to máš udělané.
Sám si chci něco podobného vytvořit, takže asi něco okopíruju :-)
tady je nějaký soupis návrhů:
1) Úvodní koláč s rozložením investic bych asi zjednodušil na akcie,ETF,P2P, přidal bych hotovost (tu by každý měl nějakou mít a i blbé 1% na spořáku se může sledovat) a najdou se i lidi co si třeba zkusí kryptoměny.

2) Rozložení akciového ptf sleduješ pokud se nepletu podle aktuální ceny, tady zde by ti asi někteří řekli, že se snaží spíš rovnoměrně rozložit finance a tím pádem sledují třeba spíše rozloženi vzhledem k nákupním cenám.

3) Spíš vizuálně popřemýšlej jestli nevyužít více listů, přičemž na tom prvním nechat obecné info a grafy a zápis divident může být na dalším listu.

4) Taky bych popřemýšlel o nějakém listu, kde by jsi si zapisoval nákupy,investice aby se ti to pak automaticky přičítalo. Můžou tam být akcie, fondy a vše další.

5) Spíš dotaz jak si aktualizuješ dividendy? zapisuješ ručně nebo se to nějak samo stahuje?

6)Napadlo mě že by se dal sledovat divident yield, tohle dělají některé stránky, někdy se nedá nakupovat podle ceny když se akciím daří ale pokud zvyšují úměrně dividendu tak to na ten yield může být pořád zajímavé.

7) Asi bych tak nesledoval výnosnost (akorát bych z toho měl nervy) a ty měny bych asi skryl jestli to jde, trochu moc údajů na titulní stranu, ale není to zas nějaký nedostatek spíš otázka preferencí a vizuálu.

Ave
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 04 led 2019 22:48

Re: Vlastní statistiky

Příspěvek od Ave » 19 bře 2019 14:40

je to krásně zpracované, jenom si říkám, zda to při rozšíření portfolia a v delším časovém horizontu nepřestane být přehledné

a neexistuje na to někde nějaký webový nástroj? já využívám na základní přehled digrin.com a ač má určitě i nějaké mouchy, tak mi to přijde skvělé

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Vlastní statistiky

Příspěvek od StanikKolarik » 19 bře 2019 15:09

ok227:
1) jako každý si tam může přidat co chce, já třeba ETF nemám vůbec, krypto taky ne, ale sleduju si ještě podíláky a portu
vypadá to pak takhle http://investoridoakcii.forumhosting.cz ... 3&p=60#p60

3) já sám mám víc listů, na druhém listu se mi přes makro každý den zapisuje stav celého portfolia a dělá to graf.

4) to si vedu (ten odkaz u bodu 1), ale do tabulky to píšu ručně

5) vzhledem k tomu, že mám jenom 10 titulů, tak při založení nového titulu si rovnou udělám jeho kalendář a vím že dnes si mám zapsat do tabulky že mi přišlo to a to

6) to si sleduju u jednotlivých kousků co teprve plánuju a u těch co už mám mne to moc nebere

7) v ostré verzi to mám skryté, ale u téhle "plain" je to všechno odkryté aby to bylo vidět kde je co
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní statistiky

Příspěvek od VSbrok » 20 čer 2019 22:55

Tak můj oblíbený soft na sledování, StockDiv, přešel na placenou verzi, bohužel :cry:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní statistiky

Příspěvek od Ondřej » 21 čer 2019 08:26

Tak dopadne dle mého názoru většina takových softwaru. Natahat ovečky na free, zvykneš si na to a nemůžeš bez toho žít, no a šup chceme za to prachy.

Je to dle mě dáno i tím, že když už chceš něco fakt super musíš oslovit firmy s daty, které jsou zpravidla placené. Pořád mám nutkání začít to programování zase studovat, jenže není čas. Abychom nějak posunuli tu naší webovou aplikaci. Jak ale koukám kolem jak toho přibývá nevím zda má smysl tomu věnovat čas. Než bych byl schopen s tím něco dělat bude převládat nabídka nad poptávkou.

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Vlastní statistiky

Příspěvek od Andrej » 21 čer 2019 08:53

Ondřej - existuje nejaký "zoznam", prípadne máš ty nejaké požiadavky, čo by taká aplikácia mala vedieť?
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní statistiky

Příspěvek od Ondřej » 21 čer 2019 09:23

Určitě představa je. Pokud se mi podaří vyštrachat starý email přeposlal bych. Jinak začalo se už před rokem a pak se to uspalo. Kamarád programátor hold nemám prostor - https://github.com/ladislav-filip/Denik-IG

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Vlastní statistiky

Příspěvek od mnam84 » 21 čer 2019 12:32

Mě docela vyhovuje dividend dashboard na sledování dividend

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní statistiky

Příspěvek od Ondřej » 21 čer 2019 12:36

Máš na mysli aplikaci do mobilu?
https://play.google.com/store/apps/deta ... d&hl=en_US

nebo něco jiného?

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Vlastní statistiky

Příspěvek od mnam84 » 21 čer 2019 12:38

jojo

Odpovědět