Vlastní statistiky

Diskuse jak začít s investováním

Moderátor: VSbrok

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Vlastní statistiky

Příspěvek od StanikKolarik » 06 bře 2019 10:13

Mnoho z nás si vede statistiky a přehled portfolia, já to dělám v GoogleDocs
Ale měl bych dost začátečnickou otázku... Kam zanášet dividendy a poplatky
- dividendy mi přijdou docela logicky do "Celkem EUR" - ale zase mi to rozhodí výkon
- poplatky přičítám k celkovým nákladům ve sloupci H (není na obrázku) - ale taky mi to rozhazuje výkon, ale aspoň rovnoměrně
- navíc nemám kam dát poplatek za Burzu
- fakt nechci další sloupečky
- sledovat

můžete mi prosím poradit?
Obrázek
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Vlastní statistiky

Příspěvek od mnam84 » 06 bře 2019 15:01

Proč to přepočítáváš na eura když máš vše v dolarech? a poplatek za burzu - chápu poplatek za nakup - by se měl připočíst ke vstupní investici ne?

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Vlastní statistiky

Příspěvek od StanikKolarik » 06 bře 2019 16:51

Protože Degiro mi to taky všechno přepočítává, tak abych v tom neměl měnový guláš
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní statistiky

Příspěvek od Ondřej » 06 bře 2019 18:40

Odkaz na tabulku, kterou používám : https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

poplatek za burzu neřeším, poněvadž u Lynx nic takového nemám.
Poplatek si zapisuji v tabulce transakcí pod poplatek/daň tím se mi to započítá do nákupní ceny za kus a mám to bez problémů.
Jak už z názvu vyplývá píšu tam i daň u příchozích dividend. Pak si můžu dělat statistiky čistých dividend či i s daní a podobně.
Výkon portfólia počítám jednou za rok, ale i tak si jej vedu u jednotlivých akcií jen pro zajímavost v listu souhrn.
tabulka.PNG
tabulka.PNG (23.97 KiB) Zobrazeno 5517 x
Realizovaný a nerealizovaný zisk si vedu v procentech bez dividend. S dividendami jen absolutní hodnotu.

Každý měsíc když si dělám uzávěrku přepočtu hodnotu portfólia na koruny dle aktuálního kurzu.
Jak jsem ale psal statistiku si počítám jednou za rok, abych viděl jak mi prtf. roste bez přidaného kapitálu a podobně.
Ten poplatek za burzu, bych si tedy osobně asi ani neevidoval pokud ho mám souhrnně v ročním výpisu. Nelze jej totiž přiřadit konkrétnímu nákupu. Tedy mi jen sníží celkovou hodnotu prtf.
Čím větší hodnota portfolia tím zanedbatelnější ten poplatek je.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní statistiky

Příspěvek od VSbrok » 07 bře 2019 05:19

Já to má rozdělený na listy:
1) broker účet - kde vedu veškeré pohybu na Degiro účtu
2) přehledový - mám seznam všech divi a jednotlivé výkony, mám to dost podrobný (sloupce A až AA), ale stejně sleduju jen gain v měně akcie a v přepočtu na Kč
3) pro každou akcii - kde vedu podrobný rozpis nákupu a přijatých dividend / odsud přenáším data do přehledové tabulky

Přehledová tabulka též obsahuje souhrné informace jednotlivých sektorech, měsíčních dividendých, atd... atd.

Přikládám v zipu, je to ale starší verze z dubna 2018, od té doby jsem to již poněkud opět dál poupravil...
Přílohy
Akcie_diviCelkem-NaDarovani-Degiro.zip
verze 2018
(26.9 KiB) Staženo 228 x
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Vlastní statistiky

Příspěvek od StanikKolarik » 07 bře 2019 18:15

Udělal jsem fake kopii...
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
můžete mi ji prosím někdo proběhnout jestli tam nemám blbosti? (mělo by to jít komentovat i se dívat do vzorců) díky
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní statistiky

Příspěvek od VSbrok » 09 bře 2019 00:52

Podivam se Ti na to v pondělí, cely víkend jsem jen na mobilu...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní statistiky

Příspěvek od Ondřej » 09 bře 2019 10:28

Staniku nevím co myslíš tím blbosti. Sám víš nejlépe jak ti to vyhovuje a co chceš a nechceš sledovat. Mě osobně nezajímá cena v korunách u každého titulu, takže to nepřepočítávám i když samozřejmě to kurzové riziko tam je.

Za to sloupeček s celkovou přijatou dividendou daného titulu mi přijde zajímavý a možná i z psychologického hlediska prospěšný. Když vidím kolik jsem v mínusu a vedle, že suma dividend je vyšší než to kolik jsem v mínusu uklidňuje mě to :-D.

V tabulce přijatých dividend si já počítám čistou výši. Vadilo by mi tam taky mít dva sloupečky mezi výší dividendy a daní ( ex day, pay day) asi bych je přeházel.

Jinak asi dobrý líbí se mi to.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní statistiky

Příspěvek od VSbrok » 12 bře 2019 21:52

Ondra to již rozseknul, takže asi není co komentovat ;)
I když ... :idea:

Zde naprosto platí, že co pes to jiná ves a každému se líbí něco jiného.
Za mě tam máš něco navíc a jiné mi tam zas chybí, ale znovu, pokud Ti to vyhovuje, tak není co řešit.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Vlastní statistiky

Příspěvek od StanikKolarik » 12 bře 2019 22:20

no mně právě zajímají ty názory co je tam navíc a co tam chybí abych to DLE SVÉHO mohl dále ladit
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Odpovědět