AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Diskuse o dividendových akciích

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Michael » 08 led 2021 17:44

A při aktuálním kurzu dolaru jej lze nakoupit levněji než na konci března.
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Ondřej » 10 led 2021 09:55

czhunter: jsem rád, že se ti daří a přeji ti to. Jen nechápu to hanění druhých. Jsou tady jedinci, kteří se dělí o své investiční nápady a tipy na investice. Píšeš, že máš i akcie ne jen zlato. Proč tedy občas nehodíš tip na to co zrovna nakupuješ? Celý web a fórum vzniklo za záměrem si pokud možno navzájem pomoci k lepším zítřkům, protože víc hlav víc ví. Ovšem tvůj přístup neustále kritizovat druhé mi je dost proti srsti. Po bitvě je každý generál. Proto by mě zajímalo co je podle tebe kromě zlata vhodná investice v tuto chvíli? Děkuji.

Drmla
Začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: 14 črc 2020 20:34
Been thanked: 1 time

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Drmla » 10 led 2021 10:30

On sem hodil třeba to HASI, které se ukázalo být super tipem. A nemáte si co vyčítat. Kolikrát mi přijde, že vy šijete do něho a on se jen brání přesile.

Jen takový bezvýznamný názor nezaujatého čtenáře 😳

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Marek » 10 led 2021 15:59

Nyni opakovane daval tip na Bristol Meyers (ktere ja osobne nekupuju, pac jsem zaneprazdnen ostatnim healthcarem - GILD, CAH a CVS)

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od bulinak » 10 led 2021 19:35

Já jeden kousek BMY vzal a klidně ještě přidám, když půjde dolů...
Stavím zoo.

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od czhunter » 11 led 2021 12:08

Ondřej píše:
10 led 2021 09:55
czhunter: jsem rád, že se ti daří a přeji ti to. Jen nechápu to hanění druhých. Jsou tady jedinci, kteří se dělí o své investiční nápady a tipy na investice. Píšeš, že máš i akcie ne jen zlato. Proč tedy občas nehodíš tip na to co zrovna nakupuješ? Celý web a fórum vzniklo za záměrem si pokud možno navzájem pomoci k lepším zítřkům, protože víc hlav víc ví. Ovšem tvůj přístup neustále kritizovat druhé mi je dost proti srsti. Po bitvě je každý generál. Proto by mě zajímalo co je podle tebe kromě zlata vhodná investice v tuto chvíli? Děkuji.
Já nekritizuji druhé, jen VSBroka a Pavla, protože oba se tu do mě před rokem obouvali a nařkli z lhaní a že prý plácám. Jen proto, že jsem řekl něco, co zkrátka neznají, či to neodpovídá tomu, v co oni věří. I když jsem vždy svoje zdroje doložil a ani se pak neomluvili, či neuznali, že jsem měl pravdu. Jak kdo na mě, tak já k druhým.

Jak psal Drmla, od začátku tu jsem napadán, protože tu jdu názorově proti proudu. Pokud by se tu od začátku vedla rozumná diskuze, tak tu nikoho kritizovat nebudu. Například, když jsem tu psal, že dluh USA bude kolem 200-300% za pár dekád, tak prý plácám. Chytrý člověk by se zeptal, z čeho čerpám a já bych doložil oficiální předpověď rozpočtové komise federální vlády USA a bylo by to. Bez urážek, bez drama.

Jinak ano HASI byl skvělý kup, protože firma rostoucí přes 20% ročně poslední dekádu a v tu dobu za nějakých 13x AFFO, k tomu top management v oboru a yield jako Exxon prostě ani jinak dopadnout nemůže.

Zpátky k AT&T. Super analýzu udělal nedávno Sven Carlin. Ten dělá skvělá videa na Youtube a píše i články na Seeking Alpha. Ten shrnul T bravurně. https://youtu.be/WHJEYsNsazQ Přirovnal T ke kulhajícímu koni, který občas kulhá pod tíhou dluhu a občas ne. Tak počkat až přestane kulhat a pak T se ziskem prodat.

T je jedna z 11 akcií v demoverzi na Fastgraphs, takže každý si může zkusit udělat analýzu sám a zjisti potenciální výnos při různých scénářích. Pokud Fastgraphs doteď nemáte, tak je to ideální na vyzkoušení zdarma. Takže Fastgraphs ukazuje, že cena akcie sleduje PE 12,73. Dnes je za však za PE lehce nad 9. Tudíž potenciál zisku tam je, pokud se v příštích 3 letech vrátí či překročí PE 13. Pak je však na zvážení, zda neprodat.

Obrázek

Pokud se vrátí na normální PE, pak je potenciál 20% ročně příští 3 roky.
Obrázek

Pak je také na zvážení, pokud chci akcii s vysokou dividendou a nemusí být rostoucí, pak proč raději neinvestovat v ČR do O2, Čezu, PM ČR či Monety. Yield stejný či větší a nemusím se klepat, že Dolar spadne zpátky na 13 Kč a já přijdu o půlku peněz. Naopak, pokud Dolar spadne na 13 Kč, tak budu mít větší příjem v korunách a to mi vybalancuje ztrátu na Dolaru. Zkrátka více korun na investování do slabého Dolaru.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Pavel » 11 led 2021 23:16

Byl bys tak laskav czhuntere a doložil konkrétně toto svoje tvrzení: "Já nekritizuji druhé, jen VSBroka a Pavla, protože oba se tu do mě před rokem obouvali a nařkli z lhaní a že prý plácám. Jen proto, že jsem řekl něco, co zkrátka neznají, či to neodpovídá tomu, v co oni věří. I když jsem vždy svoje zdroje doložil a ani se pak neomluvili, či neuznali, že jsem měl pravdu. Jak kdo na mě, tak já k druhým."

Osobně jej považuji za mírně řečeno nepravdivé a nenechám na sebe tebou házet lživé výpady.

Ad ATT - považoval jsi ještě před pár dny tuto akcii ze nevhodnou, protože její cena stagnuje a najednou tady předkládáš analýzu a uznáváš, že tam je potenciál cca 40% růstu v ceně. To jsem rád, že jsi se přiklonil k dalším investorům, kteří tuto akcii nakoupili do portfolia jako podceněnou.

Co jsi myslel tím, "že Dolar spadne zpátky na 13 Kč"? Dolar nikdy (od roku 1989) nestál 13 Kč.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od mnam84 » 12 led 2021 10:23

2008 tušim stál USD 14 Kč, tehdy měl i australský dolar vyšší kurz.

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Sumo.cz » 12 led 2021 12:29

Je můj závěr ze zde doložených údajů, že T může růst až o 10-20% za rok správný?

Se mi to zdá docela hodně.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: AT&T (ATT) / T / US00206R1023

Příspěvek od Glueless » 12 led 2021 18:54

Sumo.cz píše:
12 led 2021 12:29
Je můj závěr ze zde doložených údajů, že T může růst až o 10-20% za rok správný?

Se mi to zdá docela hodně.
to nevidím jako nemožné, spíš naopak, očekával bych i více. Stačí jedna dobrá zpráva a máš to (např. počet uživatelů streamovacích služeb, kupec odkládaných aktiv, zlepšení negativního sentimentu atd.)

U těchto nenáviděných akcií stačí málo a poskočí. V mezidobí se cpeš dividendama...

Viz listopad20: cena +/- 26,5
prosinec20: cena přes 30
je růst přes 10 % i bez dividend, jen to nečekej každý rok ;)

moje očekávaná cena 35-38 USD.

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Odpovědět