Rithm Capital Corp.| RITM (NRZ) | US64828T2015

Diskuse o dividendových akciích

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: New Residential Investment Corp.| NRZ | US64828T2015

Příspěvek od Marek » 26 zář 2020 16:48

velmi se ti divim, ja mit za nejvetsi pozici lowcapovy reit s ne zcela jasnou budoucnosti, do jehoz business struktury neni moc dobre videt, s nejednoduchym ocenenim hodnoty, tak nemam zcela klidne spani;)

vyjimkou by byl samozrejme pripad rakety na mesic v grafu nejake lowcap spekulativni akcie, ale nrz ma nyni opacny problem... nicmene dividenda muze pri trose stesti do budoucna vypadat dobre... ale je to proste velmi nestandardni #1 rank akcie

"divne" ci problemove firmy poustim nejvys na #3:)

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: New Residential Investment Corp.| NRZ | US64828T2015

Příspěvek od StanikKolarik » 26 zář 2020 18:49

tak já ji mám nejvštší hlavně stejného důvůdu proč má W.B. největší Apple - že jsem využil nízké ceny (nasypal jsem tam vcelku dost, když to bylo pod 5USD) a ono to trošku vyrostlo...

jako jo, i nákupně ji mám největší... nasypal jsem to toho NA VSTUPU o 17€ víc než do druhé v pořadí RDSB a o 62€víc než do trojky LYB. Ale tím co se jak ne/vrací, tak se to docela hýbe.

Mě ten NRZ i jako s ostupem největší titul dělá "jenom" 7,6% ptf, takže to částečně chráním diverzifikací do 29 titulů + 1 ETF a 7 neakciových nástrojů
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: New Residential Investment Corp.| NRZ | US64828T2015

Příspěvek od Marek » 28 zář 2020 19:56

tak to mas dobre, v takovem pripade bych si pockal, az se vrati treba na $15, a pak dle uvazeni prelil cast do jineho reitu, ktery se jeste nestacil vzpamatovat stejnym tempem

dark88
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 05 říj 2020 16:06

Re: New Residential Investment Corp.| NRZ | US64828T2015

Příspěvek od dark88 » 06 říj 2020 09:45

Ahoj, taky jsem docela pěkně zainvestoval při březnovém propadu do NRZ. Jen pořád nevím, jakou strategii pro tento titul zvolit. Prodat kolem ceny 15+ USD nebo držet pro dividendy, které by se mohli v krátkém časovém horizontu vrátit zpět na 2USD/na akcii, což by u mě dělalo více jak 60 % Dividend & Yield. A o tom se mi před březnovým propadem ani nesnilo...
BRK.B, AAPL, WFC, JPM, ADBE, FB, MO, PM, NRZ, DIS, SBUX, SHW, PEP, MA, MFST, UHN, VRTX, JNJ, BMY, CVS, OHI, WELL, STOR, O, MONETA, CEZ.
Krypto: BTC, ETH

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: New Residential Investment Corp.| NRZ | US64828T2015

Příspěvek od VSbrok » 08 říj 2020 12:30

dark88: to záleží co od svého ptf očekáváš/chceš?
Chceš mít dividendový příjem nebo jednorázový zisk?

Firmy budou potřebovat prachy na provoz furt a NRZ má jedno z nej vedení, takže když snížili divi, tak jsem to bral a chápal proč to udělali ... jak se situace zlepšila, tak zas budou zvedet ... takže já držím, přikoupit bych potřeboval, ale trošku jsem přepísknul finanční sektor, takže teď musím navyšovat jinde
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: New Residential Investment Corp.| NRZ | US64828T2015

Příspěvek od Mrhol » 10 říj 2020 00:20

dark88 píše:
06 říj 2020 09:45
Ahoj, taky jsem docela pěkně zainvestoval při březnovém propadu do NRZ. Jen pořád nevím, jakou strategii pro tento titul zvolit. Prodat kolem ceny 15+ USD nebo držet pro dividendy, které by se mohli v krátkém časovém horizontu vrátit zpět na 2USD/na akcii, což by u mě dělalo více jak 60 % Dividend & Yield. A o tom se mi před březnovým propadem ani nesnilo...
to je zajímavá otázka...můžeš pobírat 60% DY každý rok, nebo uzamknout zisk víc jak 450%.....
já teda bych měl DY 40%....a asi plánuju držet pobírat divi...skoda, že jsem nanakoupil víc v březnu, ale něměl jsem cash...mám jen 300 ks

dark88
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 05 říj 2020 16:06

Re: New Residential Investment Corp.| NRZ | US64828T2015

Příspěvek od dark88 » 15 říj 2020 09:51

Ano, můj přístup je držet akcie dlouhodobě a ne pro rychlý zisk. A je pravda, že ten DY je opravdu skvělý. Jen jsem přemýšlel nad tím, jak moc je tento business do budoucna udržitelný.
BRK.B, AAPL, WFC, JPM, ADBE, FB, MO, PM, NRZ, DIS, SBUX, SHW, PEP, MA, MFST, UHN, VRTX, JNJ, BMY, CVS, OHI, WELL, STOR, O, MONETA, CEZ.
Krypto: BTC, ETH

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: New Residential Investment Corp.| NRZ | US64828T2015

Příspěvek od VSbrok » 27 říj 2020 19:55

New Residential Investment (NYSE:NRZ): Q3 Non-GAAP EPS of $0.31 misses by $0.05; GAAP EPS of $0.19.
Revenue of $685.02M (+9.1% Y/Y) beats by $61.84M.
Book Value per common share of $10.86.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: New Residential Investment Corp.| NRZ | US64828T2015

Příspěvek od StanikKolarik » 20 lis 2020 16:29

NEW YORK & FORT WASHINGTON, Pa.--(BUSINESS WIRE)--New Residential Investment Corp. (NYSE: NRZ, “New Residential”) today announced than an affiliate of NewRez LLC (“NewRez”), a national mortgage lending and servicing organization, has confidentially submitted a draft registration statement on Form S-1 with the U.S. Securities and Exchange Commission (the “SEC”) relating to the proposed initial public offering of NewRez’s common stock. The number of shares of common stock to be sold and the price range for the proposed initial public offering have not yet been determined. The initial public offering is expected to take place after the SEC completes its review process, subject to market and other conditions.
https://www.businesswire.com/news/home/ ... c-Offering
Chápu správně, že NRZ se štěpí?
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: New Residential Investment Corp.| NRZ | US64828T2015

Příspěvek od Mrhol » 20 lis 2020 19:29

StanikKolarik píše:
20 lis 2020 16:29
NEW YORK & FORT WASHINGTON, Pa.--(BUSINESS WIRE)--New Residential Investment Corp. (NYSE: NRZ, “New Residential”) today announced than an affiliate of NewRez LLC (“NewRez”), a national mortgage lending and servicing organization, has confidentially submitted a draft registration statement on Form S-1 with the U.S. Securities and Exchange Commission (the “SEC”) relating to the proposed initial public offering of NewRez’s common stock. The number of shares of common stock to be sold and the price range for the proposed initial public offering have not yet been determined. The initial public offering is expected to take place after the SEC completes its review process, subject to market and other conditions.
https://www.businesswire.com/news/home/ ... c-Offering
Chápu správně, že NRZ se štěpí?
akorát se jdu zeptat sem co se to děje...článku nerozumím.

https://finance.yahoo.com/news/resident ... 00828.html

Odpovědět