KING - Altria / MO / US02209S1033

Diskuse o dividendových akciích

Moderátor: VSbrok

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: KING - Altria / MO / US02209S1033

Příspěvek od MartinD » 18 zář 2019 09:41

z jakého důvodu Altria neustále padá ? proč alespoň nestojí ?
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: KING - Altria / MO / US02209S1033

Příspěvek od mnam84 » 18 zář 2019 15:28

Treba nedavna regulace v NY

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: KING - Altria / MO / US02209S1033

Příspěvek od Pavel » 18 zář 2019 17:57

Obecně je tlak na cigarety a navíc se objevují tlaky i na elektronické cigarety.

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: KING - Altria / MO / US02209S1033

Příspěvek od TomasV » 18 zář 2019 18:19

Tak hlavně Indie zabanovala prodej všech e-cigaret a v Čině je zákaz prodeje Juul po internetu.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: KING - Altria / MO / US02209S1033

Příspěvek od VSbrok » 18 zář 2019 21:04

Na jednu stranu je to pochopitelné ... v Indii kouří téměř 100% obyvatel, jenže když se na to podíváte ze zdravotního hlediska, tak kvůli klasickejm cigaretám umírá 10+ milionů lidi v Indii ročně, na e-cig "zatím" jen pár desítek v USA a to ještě kdo ví jestli je to vůbec pravda...

Nechci bejt nějakej konspirátor, ale tak se mi zdá, že se Indie nestará o zdraví obyvatel, ale spíš o snížení jejich počtu :(
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: KING - Altria / MO / US02209S1033

Příspěvek od Cyberguy » 18 zář 2019 22:51

Trochu se o tom rozepisují zde:
https://seekingalpha.com/article/429196 ... uble?ifp=0

... JUUL Labs is facing intense investigation by the FDA with the latter accusing JUUL of illegally marketing its devices as risk-reduced products and intentionally or unintentionally also targeting young or even teenager audiences ...

... regulators in various states have been quick at banning flavored e-cigarettes ...

... On September 13 it was reported that New Jersey is becoming the latest state likely to restrict e-cigarette use following the likes of Michigan and San Francisco ...

Nemám MO ale ten titulek mne zaujal.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: KING - Altria / MO / US02209S1033

Příspěvek od VSbrok » 19 zář 2019 01:30

Problém s touhle jejich statistikou, tedy jako se všema ... věřím jen tý, kterou si sfalšuju sám ... je, že když si ji přečteš, tak na X-tý stránce je napsáno, že ty lidi, který mají problémy, tak v těch vapátorech kouřili všechno možný, od koxu, přes marjánku, či kdovíco ještě dalšího ...

> takže výsledek je "vapování je špatný, či rovnou životu nebezpečný" ... na různých fórech to lidi komentovali např. slovy:
> nasypej si jed do piva a pak žaluj pivovar, že uvařili jedovatý pivo
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: KING - Altria / MO / US02209S1033

Příspěvek od Ondřej » 19 zář 2019 06:33

Jo a já to komentoval pod nadpisem českého článku má Facebooku, že by je za to měli žalovat nebo rovnou zavřít za šíření poplašné zprávy. Je hnus co některé weby dělají jen proto aby člověk proklik na jejich web.
Nejhorší je že tupé 🐑 neřeší příčinu ale následek a tak z toho teď máme co máme.
Altria šla dolů po spekulacích o spojení s PM následně byl ex diví takže jsme šli zase o kousek no a teď tohle. Ani bych se nedivil kdyby někteří prodávali právě kvůli tomuto no a pak se kvapem blíží Vánoce tak kde na ně vzít že.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: KING - Altria / MO / US02209S1033

Příspěvek od Pavel » 19 zář 2019 08:29

Altria a PM - hezké shrnutí současných tlaků na cenu těchto akcií, zkompilováno analytiky Patrie:

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/422 ... oroka.html

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: KING - Altria / MO / US02209S1033

Příspěvek od Ondřej » 19 zář 2019 11:28

No nevím no. Když jsem byl tenkrát na základní škole a zašel do trafiky koupit cigára paní neměla problém s tím, že mi bylo sotva 14, neřekl bych, že za to může výrobce cigaret. Dneska kolem sebe vidím nespočet soplů co ještě nedokončili základní školu a čadí. Teď se dělá strašný problém s tím, že e cigára hulí středoškolácí? Co takhle řešit kdo jim tu kravinu prodal? To bych pak zakázal vyrábět krabičák, protože to chlastají děcka v parku a taky ochucené birelly, protože to rodiče cpou dětem když sedí v hospodě, protože to výjde levněji než malinovka. A Birell už si děti spojují s pivem tak co budou pít potom že. Pro mě je podstatná ta poslední věta. E cigára šetří plíce mě nekuřákovi, protože nejsem vystaven pasivnímu kouření. Místo toho se řeší sračky. Takovou marihuanu děcka hulí taky od střední a nepřijde mi, že by to někdo tak hrotil, raději to zlegalizujeme.
Když jsme my rvali do vodních dýmek co tam nepatřilo a následně se z toho posrali a zblili nevím, že by je někdo chtěl zakazovat. Lidi jsou hold vynalézaví a jak se říká kdo chce kam pomozme mu tam ne? Bohužel teď z toho mají média po celém světě trhák. Vydrží to podle mě tak do Vánoc pak se snad najde už jiné téma.

Odpovědět