WISE - zkušenosti

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Uživatelský avatar
rodnoc
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 30 lis 2022 22:02
Has thanked: 3 times

Re: WISE - zkušenosti

Příspěvek od rodnoc » 12 říj 2023 20:52

Ano, overoval jsem to a je tomu tak. Do ted jsem používal Revolut, ale bohuzel si Revolut bral cca 5USD, FIO 100Kc a korespondenci banky 20 az 40 USD.

Jeste jsem nasel Cyrrus, ktery nema limiit jako Roklen, ale kurzy nevim, cekam na prideleni pristupu abych si to overil 100%. Fio je take zdarma, maji u ni účet tez.
----------------------------------------------------------------------------
"I začínajíci lama ma právo na ohleduplnost"
Warren Buffet @2023

hawkeytom
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 26 čer 2021 11:51

Re: WISE - zkušenosti

Příspěvek od hawkeytom » 04 lis 2023 21:38

Kolik je poplatek u Revolutu, když chci směnit koruny na dolary a poslat na LYNX. Případně která směnárna je nejvýhodnější.

Nyní používám WISE na eura a druhá směna v LYNX na dolary. Poplatek vychází cca 10 euro při poslání 1000euro. Je to trochu krkolomne, ale SEPA v eurech je oproti poslání dolaru bez poplatku.

Existuje něco výhodnějšího? Díky
T, PLTR, IBE, GSK, RDS.B, VOD, BHP, RIO, HSBC, BTI, UL, OGZPY, BAS.DE, ALV.DE
CZ: TABAK, KOMB, CEZ, MONET

Uživatelský avatar
rodnoc
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 30 lis 2022 22:02
Has thanked: 3 times

Re: WISE - zkušenosti

Příspěvek od rodnoc » 05 lis 2023 12:25

Vykaslete se na vymenu na Dolary u Revolutu, nasledne poplatky jsou katastrofa. Lepsi je fakt vyuzit treba prave Cyrrus.cz, ktery jak jsem si to vse porovnal s Wise a Roklenem a Revolutem, temer stejny kurz, je to bez poplatku i pro USD pokud cilova banka patri do jejich seznamu a je to pripsano do par hodin. To plati i pro USD. Princip je v tom, ze maji ve spousta bankach sve multiucty a prevody v ramci jedne banky jsou zdarma. Takze vy jim treba poslete penize do Airbank a oni vam ve Fio prevedou dolary z jejich uctu ve Fio
----------------------------------------------------------------------------
"I začínajíci lama ma právo na ohleduplnost"
Warren Buffet @2023

hawkeytom
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 26 čer 2021 11:51

Re: WISE - zkušenosti

Příspěvek od hawkeytom » 05 lis 2023 14:43

Díky za typ na cyrrus,. No já revolut nepoužívám, ale hledám nějaké optimální řešení.
T, PLTR, IBE, GSK, RDS.B, VOD, BHP, RIO, HSBC, BTI, UL, OGZPY, BAS.DE, ALV.DE
CZ: TABAK, KOMB, CEZ, MONET

Uživatelský avatar
rodnoc
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 30 lis 2022 22:02
Has thanked: 3 times

Re: WISE - zkušenosti

Příspěvek od rodnoc » 05 lis 2023 15:40

Ja prave menil CZK na USD na Revolutu, ale pak pri poslani do Fio se po ceste ztratilo cca vzdy pul procenta na poplatcich treti strane, bohuzel ty poplatky nejsou fixni, ale rostou s castkou, ktera se posila. Fio si take jeste ke vsemu bere 100CZK fix, ale to je jina vec. Takze jsem pak se prave dostal k tem alternativam a Cyrrus me vysel nejlepe na podminky s tim, ze kurz ma stejny jako vsichni ostatni. Nevim kde ma Lynx ucty, ale to asi vite a pak uz jen staci se podivat na Cyrus, kde maji ucty nebo se pres chat zeptat.

Pokud se dobre divam, tak maji KB, FIO, CSOB, CS, RF, Moneta, CSOB SK, PKO
----------------------------------------------------------------------------
"I začínajíci lama ma právo na ohleduplnost"
Warren Buffet @2023

hawkeytom
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 26 čer 2021 11:51

Re: WISE - zkušenosti

Příspěvek od hawkeytom » 05 lis 2023 16:00

No eura posílám na JP Morgan. Pokud bych to převáděl na tuhle banku, to asi bude s poplatkem.
T, PLTR, IBE, GSK, RDS.B, VOD, BHP, RIO, HSBC, BTI, UL, OGZPY, BAS.DE, ALV.DE
CZ: TABAK, KOMB, CEZ, MONET

Odpovědět