Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Marek » 14 říj 2020 21:39

Jasne. Ale je vzdy nepopiratelne lepsi, videt vysledky. Ze to mas (aspon chvilkama) pod kontrolou. Vysledky = lepsi spani = vice elanu = lepsi prac. efektivita a motivace = vic penez na nakupy. Takovy win-win stroj 8-)

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Ondřej » 15 říj 2020 08:46

Spím dobře i když mám v portfóliu dle tvého slovníku dinosaury. Po diskuzi ve sklípku mám i menší strach z XOM. Každý měsíc se sypou peníze, které fyzicky vidím na účtu. Jak píše VSBrok nerealizovaný zisk mě trápí méně pokud firmě věřím. Každopádně každý jedeme za svoje a nikdy nebylo mým záměrem někomu něco nutit. Mě to co dělám nestresuje, spím dobře a věřím tomu, že za 20 let to zhodnotím a budu mít radost z toho, že jsem začal něco se svými penězi dělat. Za ty roky jsem po korona výplachu celkově -5% bez započítání dividend. Kromě Shellky na dividendu nesáhla žádná další společnost z těch 19 co vlastním. Tento týden jsem zaokrouhlil na 20 nákupem RTX. Dinosaurus jako je TGT máma kapitálově 100%+ na druhou stranu Banco Santander -60% :-D. u HI mám YOC přes 9% na druhou stranu Santander dividendu přestal vyplácet:-D ( btw to je tak když posloucháš druhé :-D ). Tož to jen tak do placu.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Marek » 15 říj 2020 11:22

TGT: tak ja mam taky Whirlpool +100% kde by to nikdo necekal. Ale je to o vicemene nahodne trefe v krizi. "Dinosaurus" neni automaticky kazda stara spolecnost.

XOM jsem prodal, protoze nesouhlasim s jeho politikou srani na ZP (je to snad nejmin ekologicka velka firma na svete), ani na mne neplati jeho smesne aristokratstvi, vykoupene naivnim yieldem a obrim dluhem. Neni to pro mne firma s budoucnosti. Chevron vypada o neco lip.

Evropske banky ignoruju zcela, koupil jsem jen nemecke automobilky, protoze jsou strasne cool, a Lufthansu, protoze se mi s ni super litalo. Co jsem si naivne zasel, jsem si jiz po zasluze vyzral. Rozumne mezi bankami vypada investice do JPM.

RTX je mistni buzzword, ktery prinesl Ladislav = plati zvysena ostrazitost. Preferoval bych LMT, ale nechce se mi resit, ze mi FIO jednoho krasneho dne napise, ze nestymujou s politikou banky a ze je mam prodat.

Speme sladce 8-)

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Ondřej » 15 říj 2020 23:30

Jasně, s LMT souhlas jen hold pro nás problém koupit. Nevím o tom, že RTX je od Ladislava jelikož jeho fórum již nějakou dobu nenavštěvuji. Komunikuji s jinými investory a sám čtu analýzy. V minulosti jsem chtěl United, ale nikdy na něj nedošlo. Tak až nyní RTX.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Pavel » 16 říj 2020 08:42

Vzpomínka: Ladislav kdysi vychvaloval a následně koupil UTX. Když pak oznámili rozdělení na 3 nové společnosti a v dalším kroku sloučení jedné té části s Raytheon, akcie UTX prodal. No a pak začal vychvalovat nově vzniklé UTX a koupil si jej.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Ondřej » 16 říj 2020 12:16

Tak já došel k RTX jinak. Koukal jsem na portfólio ve kterém sektoru mi chybí akcie do páru. Pak viděl video na youtube. Nezávisle na tom přečetl analýzy dostupné na webu. Pak se zeptal zkušených investorů jako je Pavel a spol. :-D Mrknul na web firmy, ověřil čísla z analýz a následně nakoupil první tranši.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od VSbrok » 15 lis 2020 10:25

Na Ladi-fóru se rozjely "kolečka" a tak mi to nedalo a taky jsem si jedno udělal ...
VLptf.jpg
rodinné ptf
VLptf.jpg (310.11 KiB) Zobrazeno 2511 x
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Pomah
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 12 črc 2020 13:16

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Pomah » 15 lis 2020 10:53

taky přidám můj koláč ;)
portfolio.png

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od VSbrok » 15 lis 2020 13:34

týjooo 14% Téčka ... já mám 10% a říkal jsem si jestli jsem to nepřehnal :)
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Pomah
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 12 črc 2020 13:16

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Pomah » 15 lis 2020 13:46

Kolik máš kusů a jakou nákupku jestli to můžeš zveřejnit? Já T už kupovat nebudu, spíše teď chci víc peněz soustředit do ETFka, aby to byla moje největší pozice.

Odpovědět