Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od StanikKolarik » 15 lis 2020 15:03

tak já taky...
po hodinových ručičkách chybějící štítky:
červená vedle UL je NYSE:GILD,
mezi ČEZem a AZN chybí modré ORI, žluté AMRX a bílé IRM
zelená vedle IDVY je služba Indigo
mezi proplat.to a Cash je ještě zelený kousíček Investeru a fialové kryptoměny (0,004% ptf)
Přílohy
portfolio20201115.jpg
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Marek » 15 lis 2020 15:31

Obrázek

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od JosephusMiller » 17 lis 2020 14:45

moje troska do mlyna, to hnede bez popisku je CIM
miller.png
miller.png (66.2 KiB) Zobrazeno 3020 x
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Uživatelský avatar
danycz
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 led 2019 09:27
Has thanked: 3 times

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od danycz » 18 pro 2020 17:48

Poslední nákupy a poslední obdržené dividendy v roce 2020 jsou za mnou, tak si tady odložím nějaká procenta.

2019
Deposit -53,8%...YoY
Portfolio cost basis +39,4%...YoY
Dividends received +152,5%...YoY

Avg. dividend growth +4,7%


2020
Deposit +48,1%...YoY
Portfolio cost basis +45,6%...YoY
Dividends received +44,8%...YoY

Avg. dividend growth +4,5%

Dividends received:
ptf_2020_I.JPG
ptf_2020_I.JPG (32.76 KiB) Zobrazeno 2899 x


Hezké svátky a ať se všem daří

lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od lucas03 » 18 pro 2020 22:58

wow, to mas super :) nieco take musim doprogramovat do digrinu :D

Ja mam +35% co sa tyka dividend.

Inac dolezite cislo pre mna je 11.49%, to je percento mojich zivotnych nakladov pokrytych pasivnym prijmom (dividendy a p2p lending za rok 2020.

Co sa tyka portfolii (cost basis data k tomu nemam):
DGI portfolio:
XIRR: 18.24% od zaciatku
dividend yield: 4.09%
average dividend growth: 4.65%
Portfolio value: +53% (v porovnani s 2019)

growth portfolio:
XIRR: 63.77% od zaciatku
portfolio value: +50% (v porovnani s 2019)
Ale toto portfolio nema dividendy a je malicke :)

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Marek » 01 led 2021 12:14

Rok se s rokem sesel, no.

Moje rocni performance 2020 je 5,9% vc. dividend (NYSE, Nasdaq, DEX). To bude asi lehka underperformance. Ale znacna cast meho ptf byla letos budovana za chodu vc. mnoha poplatku u FIO apod. Tedy yearly perf. v dobe raneho budovani pf moc neresim. Az bude pf velike a budovani bude hrat marginalni az zanedbatelnou roli, pak naroste na vyznamu.

Rust dividend byl 42%. S timto cislem mam se svym ptf naopak dosud snadne rychle pohnout, takze jsem cekal vice, neco jako 50%+. Divi growth mych firem byl letos jen 3%, dockal jsem se nekolika cutu. 5y chart a 5y outlook dle screeneru je 7% coz by bylo fajn.

DIY pf je jen 2,08%.

Dobrou zpravou dle screeneru je, ze mam jiz 8 mesicu s divi $200 a vice. Podili se na tom 33 firem, coz je narust nejmene o 15 firem.

Top performing: Nvidia, Apple, Whirlpool (covidovy dipovy nakup), Sony, Microsoft, Disney
Worst performing: Shell, Exxon (prodano), Lufthansa, Chevron, NRZ
Nejvetsi divi vynos: Shell, New Rez, BMW
Nejvetsi pozice: Apple, BMW, Facebook
Nejvetsi nakupy: Intel, Gilead, Cisco, JPM, Paypal

Co budu delat v 2020:

Postavim velkou pozici v nejakem ultrabezpecnem krali, vypada to prozatim na nesmrtelne 3M

Posilim healthcare (jako hedge vuci dalsim covid vlnam, dalsim krizim) a REIT (potrebuji zvednout DIY pf)

Chci posilovat renewables a clean energy, jako je NextEra (pritom vubec nevim, jestli naopak u dinosauru nedojde do roka k velkemu reboundu cen...)

Mejte fajny rok


M.

Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Michael » 01 led 2021 13:53

Já začal s akciemi letos což mělo určitě výhody, které jsem, ale nedokázal tolik zúročit. Je super, když všechno co se dá koupit je ve slevě, ale jako naprostý nováček mi chyběly zkušenosti. Nakupuj, když ostatní prodávají se lehce řekne, ale už hůře dělá. Investuj jen peníze o které můžeš přijít toho jsem se popravdě taky úplně nedržel. Psychika dostala hodně zabrat ( zažil jsem v životě horší situace, ale moc dobře mi tehdy nebylo ). České akcie jsem nakoupil z kraje února a dal jsem do toho na mé poměry celkem hodně. Asi si dokážete představit ten pocit, když člověk, který s akciemi začíná během chvíle vidí že mu portfolio spadlo skoro o 50%. ( měl jsem nakoupenou Monetu za 85 a KB za 802 ) Akcie co jsem nakoupil šly pořád dolů (ne neprodal jsem což jsem tehdy asi měl, ale po bitvě každý generál) a já už si říkal " Pane bože ať už to neklesá". Jsem rád, že jsem našel tyto stránky a jim podobné, což mi určitě hodně pomohlo ( No se Shell moc ne :D ). Lynx jsem si stihl otevřít ještě v době začínající poklesů než začaly čekačky na otevření účtu a bonus za nového člověka ještě za něco stál.

Abych to celé shrnul. Jsem rád, že jsem se začal investováním do akcií zabývat sice pozdě, ale přece (je mi 37).
Celkové zhodnocení vkladů mám cca 15%. ( Jednou stranou mi hodne pomohla spekulace s NIO druhou stranou mi dost ukrojil aktuální kurz dolaru průměrná nákupka 23,45 ) . Na dividendách jsem dostal 850$.
Největší zhodnoceni : Nio, NRZ, ADP
Nejmenší : RDS, T, XOM (vše stále v mínusu )

Pokud jste dočetli až sem tak děkuji za trpělivost a přeji všem všechno nejlepší v novém roce. Hodně úspěchů v investorském rybníce, ale hlavně ZDRAVÍ !!!

P.S. O akcie jsem se začal zajímat díky Tesle kterou jsem nakonec vůbec nekoupil a největší zhodnoceni mi přinesl její konkurent, což si myslím je celkem ironie :-).
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 01 led 2021 16:40

Kdyz uz teda startuje ten novy rok...jsem na tom dost podobne jak Michael, prvni nakoupena akcie 19/11/19 Avast a nasledovaly ETF na SPX, NDQ, BRK.B no a pak jsem si rekl, ze zkusim s ohledem na valuaci jednotlivych kousku v indexech trosku prebirat zrno od plev a dneska mam v pasivnim investovani pouze cca 6% z ptf.
Nejvetsi vykon mi dela BTC, ktere jsem zacal nakupovat v pulce 2017 a kvuli jeho volatilite a cyklicnosti jsem zvolil value divi akcie, kam bych si pro klid duse odkladal nejake zisky a mel z nich pasivni prijem v podobe dividend. V breznu jsem tedy valil oci co se to pekneho deje, ale diky kryptu jsem tedy mel uz s podobnym vyplachem nejake zkusenosti, ale nic lehkeho to opravdu nebylo, behem 2 mesicu jsem nakonec nabral cca 25% z ptf.
(nejen) kvuli cca 9% v ropacich a prumerne nakupce dolaru za 23.26 jsem na nejakych +12,5% a to mi vyrazne vylepsuje mala pozice ve SQ, ktera dela vekou cast celkovych zisku, ale verim ze nizka prumerna valuace meho ptf (48ks) by mela pri dalsim propadu udelat sve.
winners:SQ, ATVI, SNE, DIS, CSNDX, CAT, NKE, MU, AVAST, V, ABBV
losers: EPR, OXY, BP, CAJ, RDS.B, T, CHL, WBA, VOD, INTC
Chtel bych touto cestou znovu velmi podekovat vsem zdejsim autorum a uzivatelum, kteri se podelili o sve cenne zkusenosti a diky tomu jsem prestal uvazovat o investovani jako o zalezitost pro top 5% populace. Vsem bojovnikum s inflaci preji do dalsiho roku pevnou rukou a bystrou mysl, hadam ze nas zadna velka nuda letos neceka;)
Obrázek
edit: o planovanem delistu CHL vim a zaridim se podle toho, uvidime jestli se pusti i o dalsich kousku jako je treba BABA;)


 
Naposledy upravil(a) Victor Nettoyeur dne 01 led 2021 17:02, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od slon » 01 led 2021 16:52

Victor Nettoyeur píše:
01 led 2021 16:40

losers: EPR, OXY, BP, CAJ, RDS.B, T, CHL, WBA, VOD, INTC

 
bacha to CHL chtějí delistovat 7. ledna z NYSE, ale co se stane netusim. jestli to mas koupeno tedy na te burze.

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Výsledky portfolií - aneb pochlubte se

Příspěvek od Mrhol » 02 led 2021 21:04

Michael píše:
01 led 2021 13:53
Já začal s akciemi letos což mělo určitě výhody, které jsem, ale nedokázal tolik zúročit. Je super, když všechno co se dá koupit je ve slevě, ale jako naprostý nováček mi chyběly zkušenosti. Nakupuj, když ostatní prodávají se lehce řekne, ale už hůře dělá. Investuj jen peníze o které můžeš přijít toho jsem se popravdě taky úplně nedržel. Psychika dostala hodně zabrat ( zažil jsem v životě horší situace, ale moc dobře mi tehdy nebylo ). České akcie jsem nakoupil z kraje února a dal jsem do toho na mé poměry celkem hodně. Asi si dokážete představit ten pocit, když člověk, který s akciemi začíná během chvíle vidí že mu portfolio spadlo skoro o 50%. ( měl jsem nakoupenou Monetu za 85 a KB za 802 ) Akcie co jsem nakoupil šly pořád dolů (ne neprodal jsem což jsem tehdy asi měl, ale po bitvě každý generál) a já už si říkal " Pane bože ať už to neklesá". Jsem rád, že jsem našel tyto stránky a jim podobné, což mi určitě hodně pomohlo ( No se Shell moc ne :D ). Lynx jsem si stihl otevřít ještě v době začínající poklesů než začaly čekačky na otevření účtu a bonus za nového člověka ještě za něco stál.

Abych to celé shrnul. Jsem rád, že jsem se začal investováním do akcií zabývat sice pozdě, ale přece (je mi 37).
Celkové zhodnocení vkladů mám cca 15%. ( Jednou stranou mi hodne pomohla spekulace s NIO druhou stranou mi dost ukrojil aktuální kurz dolaru průměrná nákupka 23,45 ) . Na dividendách jsem dostal 850$.
Největší zhodnoceni : Nio, NRZ, ADP
Nejmenší : RDS, T, XOM (vše stále v mínusu )

Pokud jste dočetli až sem tak děkuji za trpělivost a přeji všem všechno nejlepší v novém roce. Hodně úspěchů v investorském rybníce, ale hlavně ZDRAVÍ !!!


P.S. O akcie jsem se začal zajímat díky Tesle kterou jsem nakonec vůbec nekoupil a největší zhodnoceni mi přinesl její konkurent, což si myslím je celkem ironie :-).
Tak já jsem začal v prosinci 2019 a nasypal jsem všechny volné peníze do českých akcíí. Moneta za 75Kč, KB za 800 kč, hodně čezu za cca 500 kč. no přišel Kovid a já byl - 200k. Samozřejmě sem nic neprodával...Založil jsem si Degiro a začal posílat peníze tam. Vzal jsem si v bance 2x 100 000Kč úvěr a začal jsem nakupovat :-) samozřejmě moc brzy :-) no ale nakonec jsem spokojen...mám nakoupeno spoustu firem které snad zase začnou zase vyplácet dividendy.

nejlepší performance: NRZ, AROC, MGM, OKE, QEP, SPG, SKT
co se nepovedlo: WDI.DE - trošku jsem zaspekuloval, a jsem zatím -75% (-1400 EUR)



Obrázek
Přílohy
fio.JPG
fio.JPG (30.85 KiB) Zobrazeno 2624 x

Odpovědět