Portfolio

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Kurri17
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 08 zář 2022 15:16
Been thanked: 2 times

Portfolio

Příspěvek od Kurri17 » 13 bře 2023 12:11

Ahoj Lidicky,

mel bych takovy zvedavostni dotaz, protoze jsem nad tim premyslel.

Kolik mate pozic v protfoliu a proc?
Jak managujete portfolio o vice pozicich (nad 16, napr. o 50 a vice)?
Jak casto sledujete vase portfolio (hlavne to o tech vice pozicich)?

Cas totiz to vsechno vyzaduje, tak jsem se chtel zeptat, jake jsou vase zkusenosti a jak k tomu pristupujete vy?

Diky a preji hezky den a mnoho uspechu!
Portfolio: T / ABBV / CSCO / DIS / KO / CVS / GPN / GOOGL / JPM / MDT / PFE / RTX / UGI / WBA / WBD / ETF MSCI WORLD

Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Re: Portfolio

Příspěvek od Ladislav » 14 bře 2023 13:09

Já mám 31 dividendových akcií v portfoliu a jednu z nich chci prodat, asi roku 2027. A 30 akcií chci držet navždy, pro důchod z dividend. Nemám dluhopisy, zlato, bitcoin ani ETF.

Proč tolik pozic: Asi jednou ročně hledám největší akciové společnosti v západní Evropě a severní Americe, které stojí víc než 30 miliard €, dlouhodobě zvyšují zisk, mají dividendu nad 3 %, P/B pod 3, P/S pod 3 a cizí kapitál není 3x vyšší než vlastní kapitál, vyjímka jsou banky.
A když už mám všechny nakoupeny, pak hledám také levné blue chips v Japonsku a Austrálii.
Mých 31 firem mi posílá 81x dividendy ročně. Kdybych měl jen ETF nebo 10 akcií, byla by to nuda a smutek, protože z každé platby dividendy je radost, ať už 30 € nebo 400 €. Těch 30 € je čtvrtletní platba, když mám teprve polovinu plánovaných akcií nakoupenou. A těch 400 € je platba dividend jednou ročně.

Musí mi být ta firma sympatická. Tedy neberu Bayer, Daimler, Porsche, Volkswagen, Continental, Vonovia, Nestle, Nike, Glencore, protože mi jsou nesympatické.

''Jak managujete portfolio.'' Během let se snažím dát téměř stejně peněz na každou akcii = 7:7:7:6:6:6
Na akcii s dividendovým výnosem 5 % a nad 5 % dám 7 šlupek a na akcii s dividendovým výnosem 3 % - 4,9 % dám jen 6 šlupek.
Ty nejvíce kleslé akcie nepřikupuju. Přikupuju tak, abych měl koupeno všech 30 akcií za 7:7:7:6:6:6 šlupek
Několikrát ročně vidím, jak mám kterou akcii v plus nebo v mínus. Ten největší plus publikuju, když mi někdo ubližuje v diskusním fóru. Ten největší mínus neprozradím, aby mi lidé neubližovali ještě víc než dosud.

Na stálo, pro důchod z dividend je: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz, Pfizer, Procter & Gamble, Raytheon Technologies, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz, BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp., Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue Metals.
Na prodej asi 2027 je akcie Natwest.
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea:

Norgen
Začátečník
Příspěvky: 83
Registrován: 31 led 2022 20:49
Been thanked: 4 times

Re: Portfolio

Příspěvek od Norgen » 14 bře 2023 18:57

Diagnoza potvrzena... :lol:

Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Re: Portfolio

Příspěvek od Ladislav » 15 bře 2023 05:39

Mladá paní z Norwegen, proč jsi sem napsala takovou divnou věc?
Kyrril Lidický se ptal, kolik jsi koupila různých akcií a proč.
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea:

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Portfolio

Příspěvek od JosephusMiller » 18 bře 2023 20:08

Ahoj,

ptf se mi vytrvale rozrustalo, ale zjistil jsem, ze cca 40 pozic je moje hygienicke maximum. Vic je proste prilis na to, aby mel clovek nejaky prehled. A do budoucna planuju tento pocet neprekracovat, spise ho jeste snizit.
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Portfolio

Příspěvek od Marek » 19 bře 2023 03:03

Mam pres 60 pozic, protoze me bavi, kdyz kazde druhe rano cinkaj dividendy. Zda prekonam ci neprekonam trhy s takovym ZOO neresim.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Portfolio

Příspěvek od VSbrok » 21 bře 2023 05:41

Tož se taky pochlubím 8-)
Když započítám frakce (na hraní, většinou tak půl akcie) u T212, tak celkový počet pozic mám 94 :mrgreen:
Ale kdo by to počítal :lol:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Kurri17
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 08 zář 2022 15:16
Been thanked: 2 times

Re: Portfolio

Příspěvek od Kurri17 » 22 bře 2023 22:50

Tak jako ten, co položil otázku se také pochlubím že já mám 16 akcií a 1 ETF MSCI World....
Portfolio: T / ABBV / CSCO / DIS / KO / CVS / GPN / GOOGL / JPM / MDT / PFE / RTX / UGI / WBA / WBD / ETF MSCI WORLD

Kurri17
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 08 zář 2022 15:16
Been thanked: 2 times

Re: Portfolio

Příspěvek od Kurri17 » 22 bře 2023 22:53

@VSbrok @Marek @JosephusMiller - jak často checkujete jednotlivé tituly? Earnings cally/reporty a vůbec dění kolem portfolia... Jsem v začátcích a jen by mě to zajímalo, protože člověk nemá neomezeně času.... Díky moc za odpověď a přeji vám hezký den.
Portfolio: T / ABBV / CSCO / DIS / KO / CVS / GPN / GOOGL / JPM / MDT / PFE / RTX / UGI / WBA / WBD / ETF MSCI WORLD

Norgen
Začátečník
Příspěvky: 83
Registrován: 31 led 2022 20:49
Been thanked: 4 times

Re: Portfolio

Příspěvek od Norgen » 23 bře 2023 09:14

V portfoliu mám cca 30 společností. U většiny, u těch u kterých to šlo, jsem nastavil news alerts, takže mi chodí na email notifikace o všech zveřejněných kvartálních výsledcích a důležitých korporátních zprávách. Něco mi cinkne do mailu, rychle zkouknu o co jde, prolítnu mail a když je to něco důležitého, co stojí za pozornost, tak si to prolítnu podrobněji, a pokud nic důležitého, tak to ignoruji.

Takhle mám snadno, rychle a téměř bez práce přehled o tom, co se s těmi společnostmi děje (divi rise, divi cut, spin off, merge, apod.).

Odpovědět