Fastgraphs alternativa 4free

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 636
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Fastgraphs alternativa 4free

Příspěvek od czhunter » 10 čer 2023 11:11

Discount za doporučení není. Promo začali dělat od vánoc a to 3x celkem, jestli se nepletu z toho 2x jen na premium verzi na rok.

Tedy ideálně si vytvořit účet zdarma a čekat na mail se začátkem promo, který zatím vždy rozesílali registrovaným. Dost možná to bude zase až na vánoce.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Bubububu
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 10 dub 2023 18:50
Been thanked: 1 time

Re: Fastgraphs alternativa 4free

Příspěvek od Bubububu » 06 srp 2023 20:07

Jak funguje předplatné? Když si zaplatím měsíc, prodlužuje se to po uplynutí měsíce automaticky nebo ne?

Kurri17
Začátečník
Příspěvky: 52
Registrován: 08 zář 2022 15:16
Been thanked: 2 times

Re: Fastgraphs alternativa 4free

Příspěvek od Kurri17 » 07 srp 2023 10:44

Myslím, že pokud předplatné nezrušíš do začátku dalšího zúčtování, tak jede dál. Většinou to tak je...
Portfolio: T / ABBV / CSCO / DIS / KO / CVS / GPN / GOOGL / JPM / MDT / PFE / RTX / UGI / WBA / WBD / ETF MSCI WORLD

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Fastgraphs alternativa 4free

Příspěvek od minarjo » 08 srp 2023 18:23

Ano přesně tak, také teď FG zatím jen na měsíc zkouším. V části Account - Subscriptions je dole čudl pro zrušení předplatného, který zastaví další měsíční platby z karty, ale do konce již zaplaceného období to i po zrušení dále funguje. Jinak prvních 7 dní je úplně zdarma.

Bubububu
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 10 dub 2023 18:50
Been thanked: 1 time

Re: Fastgraphs alternativa 4free

Příspěvek od Bubububu » 09 srp 2023 02:53

Ano, já to chtěl jen potvrdit, že to chápu správně. Já si dal jen měšíc, ale hned jsem ho zrušil a běží mne těch 7 dnů. Teď nemám peníze na další nákup akcií /no mám, ale s ohledem na situaci, kdy člověk neví, co se kde semele, zejména ceny energií atd./, ale jakmile budou, tak si ho předplatím. Podle mne to je vynikaící platforma, díky které člověk zjistí, zda ta akcie je podhodnocená či nikoli. To přišel Huntercz s vynikajícím způsobem, jak nekupovat něco, co je nadhodnocené, ale kupovat něco, co je podhodnocené, resp. jak to zjistit. I kdyby to fungovalo ze 60%, tak i to je vynikající. Tím nám říká, jak nebýt blbý.

Kurri17
Začátečník
Příspěvky: 52
Registrován: 08 zář 2022 15:16
Been thanked: 2 times

Re: Fastgraphs alternativa 4free

Příspěvek od Kurri17 » 09 srp 2023 15:06

Bubububu píše:
09 srp 2023 02:53
Ano, já to chtěl jen potvrdit, že to chápu správně. Já si dal jen měšíc, ale hned jsem ho zrušil a běží mne těch 7 dnů. Teď nemám peníze na další nákup akcií /no mám, ale s ohledem na situaci, kdy člověk neví, co se kde semele, zejména ceny energií atd./, ale jakmile budou, tak si ho předplatím. Podle mne to je vynikaící platforma, díky které člověk zjistí, zda ta akcie je podhodnocená či nikoli. To přišel Huntercz s vynikajícím způsobem, jak nekupovat něco, co je nadhodnocené, ale kupovat něco, co je podhodnocené, resp. jak to zjistit. I kdyby to fungovalo ze 60%, tak i to je vynikající. Tím nám říká, jak nebýt blbý.
Ano, czhunter dal nekolik dobrych tipu a jeden z nich a ten nejlepsi bylo predplatne Fastgraphs. Rekl bych, ze pro zacatek basic membership staci, ale premiove je holt lepsi, ze tam mas vykazy, ratios a jine novinky. Dost dobry jsou ted ty nove preset screeny, kde mas hned nabidku podhodnocenych akcii. Dalsi co je cool, mas ruzne metriky. Jak jsem tu nekolikrat psal, tak nechci hanit metodu diskontovaneho cash flow, ale Fastgraphs je jiny rozmer a nepredpovida veci na 5-10 let dopredu... Taky samozrejme negarantuje, ze ta akcie pujde do tech vysin, co jsou predpovezene nebo do nizin... Dobry priklad je INTEL napr., ktery se muze jevit jako turnaround akcie. Akci jde do strany, lehce nahoru. Trh podle me vidi lepsi zitrky.

Investovani je jen a pouze o vyuziti iracionalit na trhu a nakoupit solidni a zdravy podnik. Dam ruku do ohne za to, ze kdyz bys nakupoval jen blue chip akcie pri propadech, tak proste budes mit vynos a urcite pres inflaci. Nakupujes pod ferovou cenou, aby jsi mel margin of safety a pripadna odchylka v tvem odhadu bolela co nejmene.

Jako dalsi priklad a majstrstyk, kdo to chytl je zbrojar a vyrobce motoru do boeingu RTX Corp. (Raytheon technologies). Diky valce na Ukrajine akcie rostla nebo proste byla draha a nebyla vhodna k nakupu. Iracionalita - Zprava o chybne soucastce v motorech Pratt & Whitney poslali akcii nize a bylo vhodne prikoupit. Vysledky naprosto okay, zakazky nasmlouvyne za 185B USD a u tech motoru to podle nich nedela zadny problem, jen musi zrychlit kontroly a vymenu soucastek.

Proste koupis za dobre valuace, profitujes... Fastgraphs vyuziva DAT Factset a neni to nic udelaneho na koleni. Neni to Patreon od nejakejo YouTubera co ti za stejny penize dava svoje analyzy a tabulky s valuacema. FG ti s tim pomuze, ale jak rika Chuck, to je jen zacatek a dalsi materialy by si mel clovek jeste docist - 10-K, 10-Q, prezentace, web firmy apod. A az pak udelat rozhodnuti buy/sell/hold....

Nic takoveho jsem na trhu nevidel a je to revolucni nastroj.

Preji ti hodne stesti v investovani a radosti s FG... I love it...
Portfolio: T / ABBV / CSCO / DIS / KO / CVS / GPN / GOOGL / JPM / MDT / PFE / RTX / UGI / WBA / WBD / ETF MSCI WORLD

Bubububu
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 10 dub 2023 18:50
Been thanked: 1 time

Re: Fastgraphs alternativa 4free

Příspěvek od Bubububu » 09 srp 2023 19:30

Já jsem sice pěkný lump, ale se zbrojařema mám problém. Proč? Protože když vydělávají, je válka. A to se mne vůbec nelíbí. Co kdyby ta válka byla u mého domu? Vydělávali by a já bych měl problém. Tak zbrojaři jsou pro mne velký problém v tomto ohledu. A nikdy bych ho asi nekoupil.

Kurri17
Začátečník
Příspěvky: 52
Registrován: 08 zář 2022 15:16
Been thanked: 2 times

Re: Fastgraphs alternativa 4free

Příspěvek od Kurri17 » 09 srp 2023 23:04

Bubububu píše:
09 srp 2023 19:30
Já jsem sice pěkný lump, ale se zbrojařema mám problém. Proč? Protože když vydělávají, je válka. A to se mne vůbec nelíbí. Co kdyby ta válka byla u mého domu? Vydělávali by a já bych měl problém. Tak zbrojaři jsou pro mne velký problém v tomto ohledu. A nikdy bych ho asi nekoupil.
Chápu, je to tvoje rozhodnutí. Já jsem RTX (Raytheon) dal jen jako příklad, na kterém se dá krásně vidět iracionální chování na trhu... Chybná součástka poslala akcií dolů a to měli úplně v pohodě výsledky... Jinak co se týče RTX tak nemá jen zbrojení, ale dělá i motory do klasických přepravních letadel... Další divize dělají "obranné prvky"... Vidím to jinak... USA = spojenec, spojenec pomáhá ČR, tudíž doufám, že nebude u nikoho před dveřmi válka... Ale jinak chápu tvé rozhodnutí... Dlouhodobé výnosy z akcií se dají najít i v jiných odvětví... Někdo nekupuje tabák, někdo farmacii a někdo zase zpracovatele potravin/výrobce alkoholu včetně piva z úplně podobných důvodů jako ty...
Portfolio: T / ABBV / CSCO / DIS / KO / CVS / GPN / GOOGL / JPM / MDT / PFE / RTX / UGI / WBA / WBD / ETF MSCI WORLD

Bubububu
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 10 dub 2023 18:50
Been thanked: 1 time

Re: Fastgraphs alternativa 4free

Příspěvek od Bubububu » 10 srp 2023 00:33

No USA nemá spojence. Má jen své zájmy. Mám na to celé opačný náhled. Ale nemá smysl zde začít debatu o politice, to by se zde zvrtlo a byl by zde chaos.

Kurri17
Začátečník
Příspěvky: 52
Registrován: 08 zář 2022 15:16
Been thanked: 2 times

Re: Fastgraphs alternativa 4free

Příspěvek od Kurri17 » 10 srp 2023 11:54

Bubububu píše:
10 srp 2023 00:33
No USA nemá spojence. Má jen své zájmy. Mám na to celé opačný náhled. Ale nemá smysl zde začít debatu o politice, to by se zde zvrtlo a byl by zde chaos.
V pohode, byl to jen priklad :)
Portfolio: T / ABBV / CSCO / DIS / KO / CVS / GPN / GOOGL / JPM / MDT / PFE / RTX / UGI / WBA / WBD / ETF MSCI WORLD

Odpovědět