Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 28 led 2023 13:49

czhunter píše:
28 led 2023 12:53

Bohužel pro tebe jsi si vybral špatné big pharma posledních let. Což je co říci, vzhledem k většinou 90-100% úspěšností analytiků v tomto sektoru a tedy to bylo známo roky dopředu, kdo bude na tom dobře a kdo nedá ani inflaci.

EDIT:
A pokud chceš ekvivalent dluhopisu, pak Moneta nabízí stavebko se 7,1% úrokem, tedy zhruba na stejno jako JNJ a bez kurzového a tržního rizika.
Nevim o cem to mluvis, o BMY asi ne co? Ma vybrana farma, nakoupena ve spravnou dobu mi docela slusne nese a kupoval jsem ji, kdyz ti analytici rikali, ze to jsou vyhozene penize jako prave ted tvrdis (treba ABBV mam divi yield 6,3%, PFE 4,5%). V JNJ mam po PFE nejmensi pozici a to ze tu par let jsou nadrumerne sazby me nedonuti abych je prodal. Nehlede na to, ze se mi dvakrat nechce lezt do sektoru, kde si stat muze kdykoliv prijit a podojit ho nebo zakazat dividendy. Radeji podojim primo ten stat, kde mi garantuje pokryti inflace;)

volnicko
Pokročilý
Příspěvky: 211
Registrován: 23 led 2021 19:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 6 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od volnicko » 28 led 2023 16:39

Victor Nettoyeur píše:
28 led 2023 13:49
Od zacatku roku zatim zadne nakupy, tenhle rust je mimo a nedivil bych se 15% propadu.
Jo, od zacatku roku to leti jako raketa. IBRK mi ukazuje +19%. Takze taky bych spis cekal drobnou korekci a s nakupy prilis nespecham. Ale tak porad mam par milionu nesplaceneho marginu. Takze je kam davat.

Btw aktualne je sp500 lehce nad odhady, pokud vychazime z https://aswathdamodaran.blogspot.com/20 ... r-for.html Doporucuji, je tam spousta skvelych datsetu.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Marek » 30 led 2023 12:44

Trochu obratim list.
Venuje se zde nekdo podrobne investovani do zeleznicich spolecnosti v USA a Kanade?
Z historie vime, ze zeleznice byla absolutni breakthru pro vyvoj Ameriky a akcie v tomto oboru byly Faangy 19. stoleti (pricemz se kolem nich odehravaly jeste mnohem vetsi svinstva, nez zname dnes, jak bylo poplatne dobe prakticky nereagulovaneho wild west kapitalismu).
Myslim, ze zde investuje jak Buffett, tak Gates.
Sam jsem to kdysi zcela amatersky odsoudil, ale co mam nacteno tak trh je prakticky triopolni s minimalni sanci novych hracu na uspech v kratkem casovem horizontu. Nejvetsi 3 spolecnosti spolu navic v nedavne dobe uzavrely jakousi formu paktu, ktery tento moat jeste dale prohlubuje. Navic vlakove marze (cargos) jsou myslim prekvapive vysoke.
CNI nebo NFC jsou celkem vzorne spolecnosti s hezkymi longterm cisly a grafy.
Nejvetsi zmena ve vyhledu na par dekad, co tem firmam realne asi hrozi, je nejaky merge.
Cathie Wood si teda mysli, ze jde o value traps a ze je nacase nahradit vlaky kamiony. To je myslim utopicka a po vsech strankach naprosto desiva myslenka. A je jedno, jestli by byly elektrifikovane, nebo ne, jen si vemte ten bordel z pneumatik a celkove negativni vliv na dopravu. Vlak je asi nejefektivnejsi a nejcistejsi cargo-carrier na zemi.
Ja mam C.W. v podstate za trendovou blbku a co zblebtne, beru jako reversed buy signal.
Dle Buffetta (pokud nezmenil svuj nazor) jde o solid industry akorat s vysokym provoznim ziskem, ktery brani "sensational returns".

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od czhunter » 01 úno 2023 12:45

Ano je to skvělé odvětví s vysokou konkurenční výhodou. Nikdo novou trať vedle tvé tvojí nepostaví, protože by se kanibalizoval zisk oběma a nevyplatilo by se to. Efektivita železnice je nesmírná a žádný jiný druh přepravy se jí ani nepřibližuje. Tyto firmy navíc neskutečně zvýšili marže poslední 2 dekády z 15% na 40% a nezadají si s tech miláčky v ziskovosti.

Všechno je vždy a všude o startovní valuaci a rychlosti růstu EPS. Dělají spoustu zpětných odkupů na dluh a tedy valuace většinu času je a byla vysoká a růst EPS mívají nadprůměrný. Z toho plyne, že tyto akcie drtí indexy celkem slušně. Třeba ta CNI - CANADIAN NATIONAL RAILWAY 20 letý výnos 16% ročně a 31% yield on cost. Dvojnásobek indexů.
cni.png
Nutno koupit ve vzácných propadech k férové ceně a pak držet na delší čas.

Value traps to nejsou, protože nejsou levné a tedy nemohou být hodnotové pasti a kamiony je fakt nenahradí.

Buffett koupil BASF. Nutno dodat, že asi nejkvalitnější a největší železnici v USA. Rád kupuje to nejlepší, co jde koupit.

Jako všechno i železnice v USA a CA mají své úskalí. Jedou kapitalismus poslední 2 dekády v nejhrubším zrnu. Tedy zachází se zaměstnanci jako s kusem hadru, snižují neustále stavy a místo do lidí a podniku investují do dividend a zpětných odkupů akcií. To fungovalo pro akcionáře skvěle poslední 2 dekády, ale nyní to vytváří problémy. Například velké hrozby stávek a nutnost zvýšit platy o desítky procent, aby vůbec pro ně někdo pracoval. Například nyní se jedná o největším zvýšení platů za 50 let až o 24%. I tak je to zaměstnancům málo, protože pracují jak otroci, a chtějí více volného času. Dnes nemají prakticky žádné volno a nedostanou volno ani pro návštěvu doktora. Vše ve jménu více zpětných odkupů pro top 10% populace, která vlastní většinu akcií.

Graf níže ukazuje, jak jedou zpětné odkupy ve velkém. Já bych to shrnul tak, že jako každou akcii bych to koupil jen ve slevě a pak, jak říká Lynch dělal pravidelný 6 měsíční kontrolu fundamentů.
image-3.png
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od czhunter » 01 úno 2023 13:01

Victor Nettoyeur píše:
28 led 2023 13:49
Nevim o cem to mluvis, o BMY asi ne co? Ma vybrana farma, nakoupena ve spravnou dobu mi docela slusne nese a kupoval jsem ji, kdyz ti analytici rikali, ze to jsou vyhozene penize jako prave ted tvrdis (treba ABBV mam divi yield 6,3%, PFE 4,5%). V JNJ mam po PFE nejmensi pozici a to ze tu par let jsou nadrumerne sazby me nedonuti abych je prodal. Nehlede na to, ze se mi dvakrat nechce lezt do sektoru, kde si stat muze kdykoliv prijit a podojit ho nebo zakazat dividendy. Radeji podojim primo ten stat, kde mi garantuje pokryti inflace;)
Mluvím o JNJ a i PFE.

MRK 26% ročně od roku 2020 a JNJ 6%. Vše se vědělo roky dopředu a nevím jaké analytiky sleduješ, ale nikdo o BMY snad neříkal, že to jsou vyhozené peníze. Naopak měli analytici silné odhady pro růst a ten se taky vyplnil. Já teda co říkají analytici vůbec nesleduji, zajímají mě jen čísla a predikce EPS od nich.

Neprůměrné sazby by tě právě JNJ donutit prodal měli, protože pomalu rostoucí firmy se stávají nezajímavé při růstu sazeb. Těch 6%, co generuje JNJ dnes dostaneš snadno v dluhopisech a bez rizika akciového trhu. Nemá absolutně význam takto pomalu rostoucí firmu s malou dividendou za těchto sazeb držet.
volnicko píše:
28 led 2023 16:39
Victor Nettoyeur píše:
28 led 2023 13:49
Od zacatku roku zatim zadne nakupy, tenhle rust je mimo a nedivil bych se 15% propadu.
Jo, od zacatku roku to leti jako raketa. IBRK mi ukazuje +19%. Takze taky bych spis cekal drobnou korekci a s nakupy prilis nespecham. Ale tak porad mam par milionu nesplaceneho marginu. Takze je kam davat.
Mě teda ukazuje +29%. Až jsem se leknul. To není normální nárůst.

Pár milionů nesplaceného marginu? Jo to máš kam dávat, protože margin je teď za 5,8% pro USD a úrok stále roste. Jinak technická analýza trendů ukazuje, že by jsme měli otestovat trend sahající až do roku 2010 a to značí 22% sešup dolů. Tak snad ti ten margin nevymaže životní úspory. Nebyl by jsi první.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od czhunter » 01 úno 2023 13:37

Intel - Texaský masakr motorovou pilou.

EPS se propadne o 90% z hodnot roku 2021. Dokonce začnou prodělávat peníze v dalším kvartále prvně po 30 letech. Propad tržeb o 34%, jestli se nepletu. Naprosto katastrofální čísla.

Fastgraphs ukazuje nyní férovou hodnotu $5 :!: , oproti $26 dle dřívějších odhadů a kam se akcie taky nakonec propadla. Tak špatná ta čísla jsou. Čekám tedy další velké propady někam k $15 v dalším pokračování medvědího trhu. Výraz obličeje CEO v rozhovoru pro CNBS situaci celkem vystihuje.
https://youtu.be/FBgF9OowYPg?t=29

Pravý opak rozhovorů se CEO Bristol-Myers, kde pokaždé CEO s velkým úsměvem oplývá radostí, že se firmě velice daří a srší optimismem, jak budou mít skvělou dekádu...

V sektoru je dost firem, kterým se daří a nejsou v problémech. Tedy nákup a držení této hodnotové pasti signalizované analytiky minimálně od léta 2021 nebyl nejlepší nápad. Teď to bude na hodně dlouho to vysedět a být na nule, zatímco TSM koupený za levno zadupe INTC do země. Pokud tedy Čína neudělá invazi...
intc.png
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 01 úno 2023 14:17

czhunter píše:
01 úno 2023 13:01
Mluvím o JNJ a i PFE.
MRK 26% ročně od roku 2020 a JNJ 6%. Vše se vědělo roky dopředu a nevím jaké analytiky sleduješ, ale nikdo o BMY snad neříkal, že to jsou vyhozené peníze. Naopak měli analytici silné odhady pro růst a ten se taky vyplnil. Já teda co říkají analytici vůbec nesleduji, zajímají mě jen čísla a predikce EPS od nich.

Neprůměrné sazby by tě právě JNJ donutit prodal měli, protože pomalu rostoucí firmy se stávají nezajímavé při růstu sazeb. Těch 6%, co generuje JNJ dnes dostaneš snadno v dluhopisech a bez rizika akciového trhu. Nemá absolutně význam takto pomalu rostoucí firmu s malou dividendou za těchto sazeb držet.
Pokud ma mit JNJ dalsich 10 let stabilni rust cca 6%pa tak je to pro me naprosto prijatelne, proto je mam v ptf. Pro vetsi zhodnoceni jsem nakoupil BMY a ABBV, kde byla sleva kvuli koncicim patentum a dluhu. U PFE jsem realizoval cast zisku temer na ATH a zbytek jsem si nechal protoze predpokladam, ze ty natiskle penize z vakciny vhodne investuji a necekam ze bych na techto dvou spolecnostech nejake penize ztratil. Pokud mi budouci rust pokryje inflaci nemam s tim problem. Rozhodne je nebudu prodavat kvuli tomu, ze FED bude drzet par let sazby nad jejich prumernou dividendou. Nevidim u nich zadny zasadni problem a valuacne jsou take ok.

Intel aktualne vypada velmi, velmi zle a jsem rad, ze jsem za slusne penize poridil take TSM a ASML. Kdyz vidim jak se chystaji sve zamestnance nakopnout k lepsim vykonum tim jak jim snizi mzdy tak jsem velmi zvedavy jak si je udrzi pred najezdem konkurencnich nabidek z TSM a Samsungu. Vubec bych se take nedivil divi cutu o 30-50%. Dalsi 2-3 roky pro ne budou dost zasadni, ale bohuzel tak daleko nevidim a rad bych v tom mel nekdy predem tak jasno jako czhunter;)

Zeleznice beru jako super drzak, lisak Buffett je pro me poridil za slusne penize a nemam duvod je pak mit ve svem ptf.

Nemate nahodou nekdo nakoupene firmy co fusuji do lxs zbozi? Posledni dobou koukam po firmach jako je Hermés nebo LVMH a nestacim se divit jaky tam mely kvuli v Cine narust zisku, jejich marze by jim mohly SaaS firmy zavidet a jejim zakaznikum se asi zadne krize tolik nedotknou. Valuace jsou ovsem slusny masakr, takze mi asi nezustane nic jineho nez si pockat ne nejaky flash crash.
Naposledy upravil(a) Victor Nettoyeur dne 03 úno 2023 21:32, celkem upraveno 1 x.

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od czhunter » 02 úno 2023 09:52

Rozhodne je nebudu prodavat kvuli tomu, ze FED bude drzet par let sazby nad jejich prumernou dividendou.
Dnes koupíš korporátní dluhopisy se stejným yieldem, jako má JNJ plánovaný celkový výnos. Tedy nemá cenu podstupovat tržní riziko v akcii, když mohu mít bond se stejným a garantovaným výnosem.

Tady doporučuji poslechnout Buffetta a vyžadovat minimální výnos 10%. Za méně nemá cenu podstupovat riziko vlastnění akcie, bez ohledu na kvalitu JNJ. 6% ročně po odečtení daní a vysoké inflace v ČR prodělá peníze v reálné kupní síle.

Za druhé stock picking se má dělat pouze tehdy, pokud přinese něco navíc oproti indexu S&P 500. Ať už vyšší výnos, nebo vyšší yield. JNJ rostoucí 4% a platící 2% dividendu má nulovou šanci porazit indexy a proto nemá cenu ho vlastnit. Ne za dnešních valuací. Tedy bych ho prodal a v dipu koupil S&P 500. Vyděláš více a za mnohem menšího rizika. A pokud JNJ v dalších letech otočí a začne opět růst, vždy bude šance koupit zpátky. JNJ má 100% úspěšnost analytiků v odhadech na 2 roky a je to jedna z nejpředvídatelnějších firem světa, tedy bych počkal na lepší časy.
Dalsi 2-3 roky pro ne budou dost zasadni, ale bohuzel tak daleko nevidim a rad bych v tom mel nekdy predem tak jasno jako czhunter;)
No vidíš, je na čase si předplatit Fastgraphs a mít jasno taky. Intel sleduje 42 analytiků, kteří to mají jako zaměstnání sledovat Intel, dělat rozhovory s managementem a dopodrobna studovat reporty. Jen management samotný ví o firmě více, než její analytici. A propad zisků u INTC hlásili snad někdy od konce roku 2020 nebo začátek 2021. Jen je to v reálu ještě horší, než čekali.

Pro příklad odhady EPS a free cash flow někdy z roku 2021. Jasná hodnotová past a velké propady předpověděny. Pokud má akcie předpokládaný růst EPS 0% pro další 3 roky, pak nám taková akcie nic logicky nevydělá. Protože výnos akcionáře rovná se růst EPS+startovní yield. Leda bych sázel na velký růst P/E násobku, což nedává taky moc smysl v době upadajících zisků. Samozřejmě ne vždy se analytici trefí a hodně záleží na odvětví dané firmě a taky v dobách turbulencí typu pandemických let je jejich práce dost ztížená. Přesto ten trend většinou trefí plus mínus nějaká tolerance. Třeba bez odhadu analytiků se 100% úspěšností bych v roce 2020 zdaleka nebyl tak rozhodnutý kupovat tabák. Cena akcií říkala doom a analytici boom. A analytici měli pravdu a cena akcie byla lhář. Třeba takový Imperial mi vygeneroval 28% CAGR a 10% yield on cost. A v dalších letech to má být ještě lepší.
infor.png
fcf.png
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 02 úno 2023 11:51

OK, zkusim to napsat jeste vice srozumitelne, ja jsem si JNJ koupil do ptf kvuli tomu, ze v nej mam mnohem vetsi duveru nez ve SPY a nebo 10y bondy (stejne jako ratingove agentury). Nema tam za ukol porazet index kde jsou take predrazene akcie a spolecnosti, do kterych nechci davat penize. Analytici tam navic maji targety, ktere se lisi o desitky procent takze na nejake FPE se muzes jen stezi spolehnout (3400 vs 4750). JNJ mi nema porazet 20% inflaci v CR, ale snizovat mi v mem portfoliu (kde mam prevazne rustove veci) volatilitu a porazit cilovanou inflaci 2-3%.
Dluhopisy zazily jedno z nejhorsich obdobi a pokud se nepletu tak jedno z mala, kdy ti vubec nesly proti akciim. Pevny yield cca 4% mi je k nicemu, kdyz cena toho bondu klesa. Ja ho nehodlam drzet 10y do maturity aby mi vyplatili jistinu, radeji koupim JNJ s lepsim ratingem a kdyz mi da o 2-3% mene nez SPY tak mi to vubec nevadi, protoze tam mam dalsi spolecnosti, ktere jsou aktualne podhodnocene (GOOG, TSM, SONY, BAM, HP, BABA atp) u kterych predpokladam ze mi tu "ztratu" z JNJ vyrovnaji.
Nehodlam sve penize riskovat v korporatnich bondech, firmy ktere nabizi nejaky slusny yield vetsinou nedosahly na uver v bance. Mam 20% porfolia v Dluhopisech Republiky, takze nevim proc bych si mel kupovat treba Rohlik nebo Monetu ci FIO s polovicnim yieldem.

Kdyz ten poskles FCF a EPS byl u INTC tak jasny, tak to bylo predpokladam davno zacenene a tedkom uz to lita jen kvuli nepriznivemu sentimentu jako jsou konkurencni vysledky, propousteni...prohlaseni FEDu:)
Kdokoliv to kupoval, tak sazel na turnaround.

Prodavam firmy ktere neplni me ocekavani, jsou prilis drahe a vyjmecne pak realizuji zisk a snazim se vejit pri vsech zmenach do 100k rocne nebo dodrzet casovy test.
SPY nemam protoze je drahe, nema zadne dividendy a vubec neni zarucene, ze bude drzet dlouhodoby prumerny vykon 10%. Misto neho mam jednu z nejvetsich pozic BRK.B

Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Co je dnes dobré koupit

Příspěvek od Ladislav » 02 úno 2023 15:53

Victor Nettoyeur mluví jako dospělý a rozumný akcionář.
Cez Hunter mluví jako 16-letý student,
který byl zaplacen od klamajících FastGraphs, aby jim dělal reklamu.
Nikdo na světě by neměl platit za klamající srandu FastGraphs, Seeking Alpha, Gurufocus, SimlyWall, ''Blumenberg'' a jiný drek. :!: Tyto webstránky považují některé akcie za podhodhnocené, i když jsou 4x předražené s P/B 12 nebo P/S 12. :!:

Když Buffett radí 6-15 letým dětem, investovat do ETF na index S&P 500, dělá si z dětí hloupou srandu a neuvědomuje si, jak to dětem ublíží. Ale Bufffettt si dělá už dlouhou dobu srandu z dětí. Také Buffffetttt lhal, že FED dělá vše správně. Když by měl říct, že FED úmyslně organizuje velké rally a velké krachy na rozkaz od hlavního majitele FEDu = Goldman Sachs, který chce vydělat na růstu a na krachu amerických indexů.

Hloupý nápad dluhopisy: Když se drží dluhopis od 1. dne platnosti do posledního dne platnosti, např. za 10 let, dostanou se zpátky stejné peníze, jenže jejich kupní síla bude díky inflaci o 50 % menší. Tedy nikdy nekupovat dluhopisy. Jejich úrok nenahradí ztrátu z úbytku kupní síly během 10 let.

ETF nekupovat! S ETF jsi jen půjčil peníze nějaké investiční společnosti, která sama koupila akcie od 30, 500 nebo 1600 podniků, ze kterých je většina nesympatických, předražených nebo nemocných a diverzifikace branží a zemí je ošklivá. Podniky ti budou patřit a budeš mít z investice radost jen, když koupíš během dlouhých let levné, dividendové, kmenové akcie od 20-30 velkých, zdravých podniků západní Evropy, severní Ameriky, Japonska, Austrálie. Kup vždycky jen akcie s P/B < 3, P/S < 3, s dividendovým výnosem 3 % až 10 %.

Rozumné je nespekulovat s potvrzením o nákupu ETF, kde ti nic nepatří, jen číslo na kontě.
Rozumné je vlastnit 20-30 podniků, bank a pojišťoven až do konce života kvůli dividendám. Tím se staneš podnikatel a bankéř. 30 firem ti bude posílat 30x až 120x ročně dividendy. Já dostávám 81x ročně dividendy.
:idea: Je nutné kupovat kmenové akcie. Žádné prioritní akcie, ani ADR, žádné ETF. :idea:

Je to nádhera, když si vybíráš 6 podniků z indexu DAX, které bys chtěl držet až do konce života. A další podniky z Francie, Británie, Kanady, Japonska, Austrálie a 10 firem z USA, pro důchod z dividend.
Tohle štěstí Cez Hunter s ETF na index mít nebude. Protože mu nepatří nic, jen půjčil investiční společnosti peníze na to ETF.
:idea: Performance není moc důležitá. I když koupíš akcie levně, jednou bude mít nějaká z nich stejný kurz, jako měla před 20 lety. Ale nevadí, když neprodáš a tvůj syn a dcera tvoje akcie zdědí. Důležité je, že ti patří sympatické podniky až do konce života kvůli dividendám, ale můžeš je ihned prodat, jestli ti za několik let přestanou být sympatické, nebo začnou být nemocné.

Rozumné parametry pro nákup akcií:
Přílohy
Parametry.jpg
Parametry.jpg (139.45 KiB) Zobrazeno 665 x
SP500-5.jpg
SP500-5.jpg (146.16 KiB) Zobrazeno 666 x
Circle-30-2022.jpg
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea:

Odpovědět