Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
peter
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 30 kvě 2021 09:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od peter » 05 říj 2023 08:49

volnicko píše:
04 říj 2023 10:30
@peter

Koukal jsem na vyplach na NEP, jestli to nebude dalsi padajici nuz, ktery chytat. :)
Nekoukal jsi taky?
Dost revidovali ocekavany rust, ale ta firma by byla levna i pri zachovani stavajici dividendy a nulovem rustu. Tedy hadam, ze budou obavy i o ni? Obavy s dluhu? Navic cokoliv stavet v energetice je dost kapitalove narocne. Pro ne pozitivni je naopak Inflation Reduction Act's... tax credits.

Abych pravdu rekl, tak se trochu ztracim v jejich ucetnictvi. Inu, aspon mam nejaky domaci ukol.
Ja som to predal pre-market ked pustili do sveta tu spravu, niekde mid-$40. Strata asi $10k. Plus pozatvaral som vsetky short put opcie, dalsich asi $10k strata.. Jednoznacne moj najvacsi flop v celej investicnej kariere :) You win some, you lose some..
Mal som svoj investicny narativ naviazany na ich 12-15% rast CF a divi. Toto kompenzovalo ich dlhove financovanie expanzie, korp strukturu (podradenost NEE) a hlavne BB rating. Pozitiva sa rozpadli, resp. isli z 12-15 na 5-8 a negativa zostali. Za mna bye-bye.

Kapital som presunul do BAM, BTI, ENB, PM (moje zostavajuce high-yield kone) a ASML (no-brainer buy <$600 imho).. Celkovy portfolio divi income isiel samozrejme dolu ALE portfolio kvalita (tzn. vazeny credit risk a ocakavany vazeny rast EPS/FCF/divi) isla hore.

Dnes je NEP na 15% yield a moze sa ukazat do buducna ako celkom zaujimava deep-value hra - aj 5-6% rast pri zaciatocnom yielde 15% neznie uplne zle. Ale stale je to yield-co (NEE manazment bude vzdy preferovat NEE pred NEP) so vsetkymi hore spomenutymi negativami, takze pre pokojny spanok som ja zvolil kvalita>kvantita..
volnicko píše:
04 říj 2023 14:59
Antoan píše:
04 říj 2023 10:46
Tiež po ňom poškuľujem ale NEP sa uvádza ako LP. Nebude problém so zdaňovaním?
No prave peter odkazoval na https://www.investor.nexteraenergypartn ... nformation
Ze se to chova stejne jako corp. Nevlastnim a nemam s tim tedy osobni zkusenost.
NEP je z danoveho hladiska C-corp (vid ten link) a IBKR dani divi standarne ako ine korpiky (osobna skusenost).
AMZN | BAM | BTI | GOOGL | ASML | MA | V | OWL | APO | ENB | PM | SOFI

Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od MiHons » 05 říj 2023 11:55

Investor007 píše:
04 říj 2023 10:42
Nabíráte teď něco při těch drobných propadech? Já po kouscích O, TRP, NEE, ADC, NNN a VZ. Hodila by se mi inspirace na vyklesané dividendovky a růstovky, které "nemají problém".

Otázka jestli se nám SPY odrazí, nebo půjde dolů.

Už začaly vycházet články ala strašáky ve formě henge fundů upravujících roboty na "neutral" z býčího trhu.

Strach bychom tu tedy měli a otázka jestli to bude brzy old news, nebo půjdeme pak do strany kvůli nejistotě ze sazeb.
Ano, nakoupil jsem první pozici v 10 letých US bondech za 4,8%, pokud půjdeme výš, budu ředit do plné pozice, na krach USA nevěřím, tudíž risk omezený, že nechám bond dojít do splatnosti, samozřejmě jak přijde recese v USA a snížení úrokových sazeb, tak bych raději realizoval zisk z prodeje..

volnicko
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 23 led 2021 19:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 6 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od volnicko » 05 říj 2023 21:03

peter píše:
05 říj 2023 08:49
Dnes je NEP na 15% yield a moze sa ukazat do buducna ako celkom zaujimava deep-value hra - aj 5-6% rast pri zaciatocnom yielde 15% neznie uplne zle. Ale stale je to yield-co (NEE manazment bude vzdy preferovat NEE pred NEP) so vsetkymi hore spomenutymi negativami, takze pre pokojny spanok som ja zvolil kvalita>kvantita..
Diky za odpoved. Mrzute, ale holt clovek nemuze vydelat na vsem. Gratuluji, ze jsi to zvladl rychle vyhodnotit a zavrit, myslim, ze vetsina lidi retailu tak rychla neni a proste to zkousi vysedet. Pada to dal jako hruska. :) Zkusim se nad tim o vikendu jeste zamyslet, ale pravda, ze prilezitosti je dost, vcetne kvalitnejsich spolecnosti.

A taky teda umensim svoji rozvahu (redukce marginu) az se konecne zavrou takeovery ATVI a HZNP.

volnicko
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 23 led 2021 19:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 6 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od volnicko » 02 lis 2023 09:21

Koupil jsem Inmode a Paypal.
Inmode se mi libi, v jakem odvetvi podnika.
Pypl jsem dlouho vahal, odrazovaly me vysoke SBC a ze uzivatelsky tu sluzbu prilis rad nemam, ale verim, ze ten moat spolecnosti je dost vysoky a i stagnace na urovni poctu uzivatelu je ok pri aktualni valuaci

Uvidime, treba se to chytne, ale porad je to u obojiho tak trochu padajici nuz.

Uživatelský avatar
peter
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 30 kvě 2021 09:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od peter » 02 lis 2023 13:53

volnicko píše:
02 lis 2023 09:21
Pypl jsem dlouho vahal, odrazovaly me vysoke SBC a ze uzivatelsky tu sluzbu prilis rad nemam, ale verim, ze ten moat spolecnosti je dost vysoky a i stagnace na urovni poctu uzivatelu je ok pri aktualni valuaci
Aky ma PYPL moat, resp. vyhodu oproti V/MA?
To znie ako cisty bet, ze sa P/E vrati aspon na 15 :) Imho, PYPL sa uz na 30+ P/E nikdy nedostane, mozno aj 20 je moc.
Ja som prihodil V (~230-240) a MA (~360-370).
Prihodil som aj do ASML pod 600, dokonca dvojnasobne na margin aj za Ladislava, za jeho inspirujuci koment v mojom ASML vlakne :D
AMZN | BAM | BTI | GOOGL | ASML | MA | V | OWL | APO | ENB | PM | SOFI

Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Ladislav » 02 lis 2023 15:36

PayPal má velikou výhodu, že je akcie levná s P/B 2,9 a P/S 2,1 a P/E 14.

Mastercard a Visa mají velikou nevýhodu, že jsou s P/B, P/S 15, P/E předražené 5x :!: P/S 15
a mohou se během dnešního všeobecného velkého amerického krachu 2021-2031, nebo 2021-2027
propadnout na 1/5, aby dosáhly akcie snesitelné a správné ocenění, tedy normální P/B, P/S 3, P/E.
Já tedy považuju za normální a zdravé P/S 3 a žádné P/S 15. Zřejmě si lidi pletou P/S 15 a P/E 15.
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea:

Uživatelský avatar
peter
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 30 kvě 2021 09:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od peter » 02 lis 2023 16:41

Ladislav píše:
02 lis 2023 15:36
Mastercard a Visa mají velikou nevýhodu, že jsou s P/B, P/S 15, P/E předražené 5x :!: P/S 15
a mohou se během dnešního všeobecného velkého amerického krachu 2021-2031, nebo 2021-2027
propadnout na 1/5, aby dosáhly akcie snesitelné a správné ocenění, tedy normální P/B, P/S 3, P/E.
Já tedy považuju za normální a zdravé P/S 3 a žádné P/S 15. Zřejmě si lidi pletou P/S 15 a P/E 15.
Zabudol som este SPGI 340-350, BAM a BTI 29-30, AMZN 120-125.
Lado, kludne nam napis co si ty nakupil za poslednych par tyzdnov a pozreme sa ako na tom budeme 2027-31, hm?
AMZN | BAM | BTI | GOOGL | ASML | MA | V | OWL | APO | ENB | PM | SOFI

Norgen
Začátečník
Příspěvky: 84
Registrován: 31 led 2022 20:49
Been thanked: 4 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Norgen » 02 lis 2023 19:14

Při propadu v tomto týdnu jsem udělal vstup do pozice aristokrata Realty Income Corporation (NYSE: O), dlouho jsem měl tuhle společnost v hledáčku, ale teď už se prostě nedalo odolat :)

Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od MiHons » 03 lis 2023 07:46

Norgen píše:
02 lis 2023 19:14
Při propadu v tomto týdnu jsem udělal vstup do pozice aristokrata Realty Income Corporation (NYSE: O), dlouho jsem měl tuhle společnost v hledáčku, ale teď už se prostě nedalo odolat :)
Také jsem chtěl, ale vůbec se mi tam nelíbí ty nové akvizice, jak podíl v kasinu, tak nově SRC a naředění akcionářů, dále stále nevíme výhled FEDu, to že byl nyní pause neznamená že nepřijde další hike v prosinci a hlavně nevíme kdy poprvé sníží, to je podle mě to nejdůležitější. na REITy je čas a když už tak NNN, který reportoval kvalitní výsledky a zvýšil výhled,

Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od MiHons » 03 lis 2023 07:48

volnicko píše:
02 lis 2023 09:21
Koupil jsem Inmode a Paypal.
Inmode se mi libi, v jakem odvetvi podnika.
Pypl jsem dlouho vahal, odrazovaly me vysoke SBC a ze uzivatelsky tu sluzbu prilis rad nemam, ale verim, ze ten moat spolecnosti je dost vysoky a i stagnace na urovni poctu uzivatelu je ok pri aktualni valuaci

Uvidime, treba se to chytne, ale porad je to u obojiho tak trochu padajici nuz.
já na PayPal mám vypsané jen putky se strikem na 52USD, do akcií se mi zatím nechce, vadí mi jak píšeš stagnující počet uživatelů a snižující marže, růstovka z PayPalu již samozřejmě nebude, nejspíše přijde v budoucnu dividenda? Navíc ty buybacky jsou teda masakr :D

Odpovědět