Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od VSbrok » 13 zář 2023 23:36

Po akvizici Swedish Match se nedalo čekat velké zvýšení ... s PMI se stává takovej nudnej dluhopis jako VZ a IBM.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Norgen
Začátečník
Příspěvky: 84
Registrován: 31 led 2022 20:49
Been thanked: 4 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Norgen » 14 zář 2023 08:19

Za mě dobrý, zvýšení je zvýšení.

Pomalu se jim snižuje výplatní poměr, zlepšuje se zisk na akcii a až sníží dluh za SM, tak se zvýšení dividendy zase zlepší, do té doby to beru ;-)

Pro mě je to ten typ společnosti, který můžeš koupit a pak na ni úplně zapomenout

Uživatelský avatar
peter
Začátečník
Příspěvky: 70
Registrován: 30 kvě 2021 09:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od peter » 14 zář 2023 12:05

VSbrok píše:
13 zář 2023 23:36
s PMI se stává takovej nudnej dluhopis jako VZ a IBM.
Yahoo pise "Next 5 Years (per annum)":
VZ/T .. ~0%
PM .. 9%
https://finance.yahoo.com/quote/pm/analysis

9%+5% divi = 14% total return potencialne, i.e. docela dobry bond :)
AMZN | BAM | BTI | GOOGL | ASML | MA | V | OWL | APO | ENB | PM | TSM | SOFI

volnicko
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 23 led 2021 19:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 6 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od volnicko » 04 říj 2023 10:30

@peter

Koukal jsem na vyplach na NEP, jestli to nebude dalsi padajici nuz, ktery chytat. :)
Nekoukal jsi taky?
Dost revidovali ocekavany rust, ale ta firma by byla levna i pri zachovani stavajici dividendy a nulovem rustu. Tedy hadam, ze budou obavy i o ni? Obavy s dluhu? Navic cokoliv stavet v energetice je dost kapitalove narocne. Pro ne pozitivni je naopak Inflation Reduction Act's... tax credits.

Abych pravdu rekl, tak se trochu ztracim v jejich ucetnictvi. Inu, aspon mam nejaky domaci ukol.

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 333
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Investor007 » 04 říj 2023 10:42

Nabíráte teď něco při těch drobných propadech? Já po kouscích O, TRP, NEE, ADC, NNN a VZ. Hodila by se mi inspirace na vyklesané dividendovky a růstovky, které "nemají problém".

Otázka jestli se nám SPY odrazí, nebo půjde dolů.

Už začaly vycházet články ala strašáky ve formě henge fundů upravujících roboty na "neutral" z býčího trhu.

Strach bychom tu tedy měli a otázka jestli to bude brzy old news, nebo půjdeme pak do strany kvůli nejistotě ze sazeb.

Antoan
Začátečník
Příspěvky: 60
Registrován: 25 úno 2020 16:37
Been thanked: 2 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Antoan » 04 říj 2023 10:46

Tiež po ňom poškuľujem ale NEP sa uvádza ako LP. Nebude problém so zdaňovaním?

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od JosephusMiller » 04 říj 2023 14:18

Investor007 píše:
04 říj 2023 10:42
Nabíráte teď něco při těch drobných propadech? Já po kouscích O, TRP, NEE, ADC, NNN a VZ. Hodila by se mi inspirace na vyklesané dividendovky a růstovky, které "nemají problém".

Otázka jestli se nám SPY odrazí, nebo půjde dolů.

Už začaly vycházet články ala strašáky ve formě henge fundů upravujících roboty na "neutral" z býčího trhu.

Strach bychom tu tedy měli a otázka jestli to bude brzy old news, nebo půjdeme pak do strany kvůli nejistotě ze sazeb.
Prikupuju a opet skripu zubama ze nemam vic cash :-), O, RIO, C
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

volnicko
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 23 led 2021 19:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 6 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od volnicko » 04 říj 2023 14:59

Antoan píše:
04 říj 2023 10:46
Tiež po ňom poškuľujem ale NEP sa uvádza ako LP. Nebude problém so zdaňovaním?
No prave peter odkazoval na https://www.investor.nexteraenergypartn ... nformation
Ze se to chova stejne jako corp. Nevlastnim a nemam s tim tedy osobni zkusenost.
Investor007 píše:
04 říj 2023 10:42
Nabíráte teď něco při těch drobných propadech? Já po kouscích O, TRP, NEE, ADC, NNN a VZ. Hodila by se mi inspirace na vyklesané dividendovky a růstovky, které "nemají problém".
Ja bral naposledy DAR, ale prilezitosti mi prijde, ze je hodne. Ale zatim nakupuji pravidelne jako vzdy. Neumim casovat trh.
Prijde mi, ze nejvic dole jsou ted utility a REITy. Ta kombinace vysokeho dluhu a rostouciho ocekavani, ze tu budou dlouhodobe vyssi urokove sazby jim velmi nesvedci. Tedy asi dobra volba pro ty, kteri si mysli, ze to dlouhodobe s inflaci nebude zadna hruza.

Zkousite nekdo i dluhopisy? Pokud verite, ze jednou prijde recese, pomine inflace (nebo kombinace), tak 5% u dlouhodobeho bondu + kapitalovy zisk muze byt pro nekoho atraktivni... Ze ta rizika jsou vcelku limitovana.

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 333
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Investor007 » 04 říj 2023 17:18

JosephusMiller píše:
04 říj 2023 14:18
Investor007 píše:
04 říj 2023 10:42
Nabíráte teď něco při těch drobných propadech? Já po kouscích O, TRP, NEE, ADC, NNN a VZ. Hodila by se mi inspirace na vyklesané dividendovky a růstovky, které "nemají problém".

Otázka jestli se nám SPY odrazí, nebo půjde dolů.

Už začaly vycházet články ala strašáky ve formě henge fundů upravujících roboty na "neutral" z býčího trhu.

Strach bychom tu tedy měli a otázka jestli to bude brzy old news, nebo půjdeme pak do strany kvůli nejistotě ze sazeb.
Prikupuju a opet skripu zubama ze nemam vic cash :-), O, RIO, C
RIO bych potřeboval vidět blíže k 50. NEM jsou taky hezky vyklesaní.

Raději než C bych asi BAC. Už se tam pomalu blížíme k prvnímu nastavenému nákupu okolo 25 USD.

Rezervy naopak ještě poměrně velké mám a vyčkávám, tak nechci vše hned vyplácat.

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 333
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Investor007 » 04 říj 2023 17:28

Zkousite nekdo i dluhopisy? Pokud verite, ze jednou prijde recese, pomine inflace (nebo kombinace), tak 5% u dlouhodobeho bondu + kapitalovy zisk muze byt pro nekoho atraktivni... Ze ta rizika jsou vcelku limitovana.
Vypadá to zajímavě:
https://ycharts.com/indicators/1_year_treasury_rate

Na Tastytrade jdou nakupovat. Na takto konzervativní investice mám ale nyní SÚ a TV v ČR.

Na fóru jsem někde v zahraničí nalezl informaci, že vyplácí měsíčně.

Odpovědět