Investování pro (pra)rodiče

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Investování pro (pra)rodiče

Příspěvek od Mrhol » 16 pro 2020 23:31

já jsem taky zařídil tátovi ať nakoupí za všechny volné peníze protiinflační dluhopisy...lepší než aby mu ležely na běžném účtu. Do důchodu má ještě pár let...

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Investování pro (pra)rodiče

Příspěvek od slon » 17 pro 2020 09:46

Malag píše:
16 pro 2020 16:21
Koukám, že je to tu samá špatná zkušenost. Snad dopadnu lépe.
Nebylo smyslem tě vystrašit, ale víš jak to je -> to je jak někomu kdo chodí kolem rozpálených kamen říkat, že se jich nemá dotýkat kamen nebo se spálí :D

To že do něčeho investuješ a propadne to o 50% to je možná ještě ta lepší varianta, horší reakce budou když to udělá +50% :D

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Investování pro (pra)rodiče

Příspěvek od Marek » 25 pro 2020 15:55

Vcera jsem pod stromeckem nadeloval akcie. Dostal je nejmladsi clen rodiny (12 let), ktery ma tim padem fantasticky dlouhy investicni horizont. Trochu jsem se obaval, ze by snad ve svem veku radeji dostala krabici sminek.

Obrázek

Obrázek

Po rozbaleni a nasledujici den se vsak v rodine rozjel zajimavy pozitivni buzz. Zcela zamerne jsem se moc nezapojoval a nic nevysvetloval a ani nehlasil nic dopredu, nemelo by to ten patricny efekt.

Zitra je velke rodinne shromazdeni v haciende u stryce (CEO velke firmy v automotive), kde se tento dar zcela jiste dostane na pretres. Jsem zvedavy, kdo z toho popudu pujde do sebe a koupi si take nejake akcie. Na duchody v nasi rodine veri jiz jen soucasni seniori. 8-)

Ja osobne hodlam velmi intenzivne a efektivne pracovat cca pouze do 40ti let, pak uz jen jako hobby. Me penize to jednoho krasneho dne budou muset vzit za mne. Je tedy dobre zacit co nejdrive a udelat si v dobe, kdy se ceklem nic nemuze delat, slusny naskok.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Investování pro (pra)rodiče

Příspěvek od Pavel » 25 pro 2020 21:33

Hezké!

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Investování pro (pra)rodiče

Příspěvek od StanikKolarik » 26 pro 2020 00:06

Marek:
Já jsem předevčírem zakládal účty (papírově na moje jméno) synovcům 3 a 6let, takže taky luxusní horizont.
Zkoušel jsem do toho zatáhnout i bráchu a rodiče aby taky něco do začátku přihodili... Naprostý nezájem...
Nebo spíš brácha nic jiného než Apple neuznává a pro rodiče má slovo akcie stejny zvuk jako slovo exekuce.


Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Investování pro (pra)rodiče

Příspěvek od Pavel » 26 pro 2020 07:49

Koupit pár akcií Apple taky nemusí být špatný nápad. Lepší než nic.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Investování pro (pra)rodiče

Příspěvek od Marek » 26 pro 2020 11:32

Tak vetsi rana a pochopeni by asi byly akcie Disney, ten ale tyden predtim prilis vyrostl.

Bylo zpetne chybou neinvestovat do vynikajicich firem Aapl, FB, Googl, Msft, Sne, PP... s malou divi, ale v senza kondici jeste vice...

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Investování pro (pra)rodiče

Příspěvek od slon » 27 pro 2020 19:03

pěkně Marku. To sis zpracoval sám ty listy? a jakou formou to máš - ty akcie asi na svém účtu a v plnoletosti prostě jen prodáš a pošleš peníze na účet dcery. Jen mě napadlo hned když jsem to viděl, u nás rozbalit obálku s Intel, tak začnou hledat schovanej notebook :)

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Investování pro (pra)rodiče

Příspěvek od Marek » 27 pro 2020 20:23

Ahoj slone, sam, mam to na sebe, pak ji to prevedu, venuju, ci se to proda. Shledal jsem to tak byrokraticky nejsnadnejsi, v nasem state proste neoserovy reseni pro budouci schopnejsi duchodce s rukou nenatazenou necekej ;)

viky
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 22 dub 2020 09:45

Re: Investování pro (pra)rodiče

Příspěvek od viky » 28 pro 2020 16:07

Marek píše:
27 pro 2020 20:23
Ahoj slone, sam, mam to na sebe, pak ji to prevedu, venuju, ci se to proda. Shledal jsem to tak byrokraticky nejsnadnejsi, v nasem state proste neoserovy reseni pro budouci schopnejsi duchodce s rukou nenatazenou necekej ;)
Dobrý nápad. Zajímá mne, jak to máš celý promyšlený.
Máš to tedy koupeno na svým účtu a virtuálně to patří dětem. Až budou divi, tak se jich zeptáš co chtějí s nimi, jestli utratit nebo reinvestovat ? A a na konci roku dostanou přehlednou xls tabulku se stavem jejich účtu ?

Odpovědět