Co by nám pomohlo?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Co by nám pomohlo?

Příspěvek od StanikKolarik » 11 pro 2020 10:43

Ahoj, mnoho politických stran se chystá na volby 2021 a má výzvy k voličům nebo členům ve věci tvorby programů.
Já sám jsem aktivní straník a dostala se ke mně výzva našeho předsedy.
Tak mne napadlo, že bychom tady mohli dát dohromady nějaké podněty, co by pomohlo třeba nám investorům, co nás zbytečně omezuje, co nám škodí a podobně.
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Co by nám pomohlo?

Příspěvek od StanikKolarik » 11 pro 2020 10:45

Já sám za sebe trpím, že prostě nemůžu víc tradovat protože těch 100tis součtu prodejů je prostě hrozně málo (a to opomíjím prodeje a nákupy podílových fondů a počítám jenom akcie)
Mně by mrtě pomohlo navýšení toho limitu ročního prodaje minimálně na 200-300tis
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

lucas03
Začátečník
Příspěvky: 110
Registrován: 27 čer 2020 22:38
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Co by nám pomohlo?

Příspěvek od lucas03 » 11 pro 2020 16:08

Neviem ci netrepnem blbost, lebo som to nezistoval. Ale ja by som rad videl dochodkove ucty, kde sa neplati dan z capital gains/dividends. Teda nieco na styl tych IRA/401k uctov, co ma amerika.

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Co by nám pomohlo?

Příspěvek od Andrej » 11 pro 2020 16:14

O tom sa hovorí už dlhšie, dokonca existuje aj nejaká analýza https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove ... cepc-34656. Niektoré spoločnosti, napr. Portu, to sledujú viac a pripravujú sa, že by chceli následne poskytnúť tieto služby.

Ja by som uvítal kratší časový t(r)est, nie 3r, ale niečo ako 0.5-1r.
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Malag
Začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2019 10:43
Been thanked: 5 times

Re: Co by nám pomohlo?

Příspěvek od Malag » 08 led 2021 10:05

Já bych vlastně řekl, že skoro nic. Důchodové účty by sice byly fajn na příspěvky zaměstnavatele (mohl bych zrušit PP), ale to je tak vše. Pro lidi by to asi bylo fajn, pokud by si navíc mohli nastavit strategii jako na Portu a bylo by možné přes ně snadno kupovat státní protiinflační dluhopisy - pro konzervativního investora toho moc lepšího aktuálně není.

Ostatní podmínky máme řekl bych spíše nadstandardní. Tříletý daňový test je v pohodě. Možná ten limit (100k) nějak systematicky valorizovat - třeba 5x průměrná mzda nebo jiná metrika.

Daně z dividend by takto vyřešit nešly, ne? I kdybychom měli 0 % daň, tak to pomůže v podstatě jen na české akcie. Z US (a nejspíš i zbytku světa) by už stejně chodily zdaněné. Nebo se pletu?

M.

Vojta
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 29 bře 2020 19:32

Re: Co by nám pomohlo?

Příspěvek od Vojta » 08 led 2021 22:20

Malag píše:
08 led 2021 10:05
Daně z dividend by takto vyřešit nešly, ne? I kdybychom měli 0 % daň, tak to pomůže v podstatě jen na české akcie. Z US (a nejspíš i zbytku světa) by už stejně chodily zdaněné. Nebo se pletu?

M.
Nepleteš, skrze mezinárodní smlouvy o zamezení dvojího zdanění na to nemá česká úprava směrem dolů vliv.
CZK:AVAST,CEZ,KOFOL,KOMB,TELEC,VIG
EUR:EUNL,R6C3,VZLE
USD:AAPL,ARKG,BIIB,C,CVS,DB,EPD,ESPO,GE,GILD,HASI,HPQ,NHI,NOK,OTGLY,PLTR,PRNT,TAK,VGT,WFC

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Co by nám pomohlo?

Příspěvek od StanikKolarik » 08 led 2021 22:49

Vojta píše:
08 led 2021 22:20
Malag píše:
08 led 2021 10:05
Daně z dividend by takto vyřešit nešly, ne? I kdybychom měli 0 % daň, tak to pomůže v podstatě jen na české akcie. Z US (a nejspíš i zbytku světa) by už stejně chodily zdaněné. Nebo se pletu?

M.
Nepleteš, skrze mezinárodní smlouvy o zamezení dvojího zdanění na to nemá česká úprava směrem dolů vliv.
Napadá mne, že dividendy by šly řešit maximálně tím, že by se srážely nějakým nižším procentem než těch 15% nebo (což by mne třeba těšilo) by nějaká část byla od daně osvobozena - třeba na dividendy v ekvivalentu třeba 30000tis by byla 0% daň
docela by to lidi motivovalo + by to docela přitáhlo i retaily ze zahraničí
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Trimax
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 19 zář 2020 16:10

Re: Co by nám pomohlo?

Příspěvek od Trimax » 11 led 2021 16:52

Zrušit výjímku u zdanění i po tříletém časovém testu při příjmech nad tuším 20 miliónů a vrátit jak to bylo původně. Aby nevznikla tendence limit posunovat směrem dolů a tím pádem postupně časový test zrušit a danit veškteré příjmy nad 100 tisíc. Taky z důvodu zachování jednoduchosti pravidel pro danění.

Jack N.
Začátečník
Příspěvky: 93
Registrován: 06 kvě 2020 18:51

Re: Co by nám pomohlo?

Příspěvek od Jack N. » 11 led 2021 18:23

1) zkrátil časový test na rok nebo ideálně 6 měsíců, jak tomu bylo
2) snížit daň z dividend na 5-10% (úplné zrušení by bylo nejlepší, ale tomu už nedávám žádnou naději)

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Co by nám pomohlo?

Příspěvek od StanikKolarik » 11 led 2021 19:34

Trimax píše:
11 led 2021 16:52
Zrušit výjímku u zdanění i po tříletém časovém testu při příjmech nad tuším 20 miliónů a vrátit jak to bylo původně. Aby nevznikla tendence limit posunovat směrem dolů a tím pádem postupně časový test zrušit a danit veškteré příjmy nad 100 tisíc. Taky z důvodu zachování jednoduchosti pravidel pro danění.
tak on tam ty mladokomunisty (čti: Piráty) někdo zvolil... mne mile překvapili že navrhli 20mio, čekal jsem spíš tak 2-3
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Odpovědět