Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 522
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 28 úno 2021 20:17

Nexteru jsem kupoval minuly tyden. Taky trochu Butterfly a Astra Zeneca (nova pozice). Predtim Cardinal. Jeho kurs je vzhledem k zaprdelene korune vuci $ dobry uz ted.

Pristi tyden se chystam na Gilead, hezky zaokrouhlit na 100 akcii, chodit do strany a pobirat dividendy mne zde vyhovuje.

Faangy jsem doakumuloval kolem roku 2018 (jeste neco v dipu brezen 2020). Rychle udelaly velky zisky a ted uz se vselijak mrcasi. Mne to ale nevadi, je to takovy nic proti nicemu. Taky jsem nakoupil kryptomenu Binance Coin, coz je tak trochu akcie burzy Binance. Ta sla nahoru az letos.

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 334
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Investor007 » 28 úno 2021 20:22

Mi teda přijde GILD a AZN hodně věcí, jen ne do strany :). GILD už jsem se zbavil.

BFLY mám taky pár kousků, ale to nepočítám ani jako součást portfolia. Spíše jako člena armády SPACů "co kdyby náhodou byla raketa".

Kamarad
Začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: 04 led 2020 14:22

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Kamarad » 01 bře 2021 11:30

PV premarketu jsem dnes prodal CTRM se ziskem 50% (nenaplněn cíl na 200%, ale déle jsem je nechtěl držet - nemám rád lodě), za to dnes nakoupím HEPA...
Dividendová kostra: ABBV, BTI, MO, SPG, CSCO, OHI, TD, RY, UGI, TSN, BMY, ENB
Ostatní divi: Santander, HII
Růstové: Unity Software (U)
Biotech: Hepion Pharma. (HEPA), Annovis Bio (ANVS), PDS Bio. Corp. (PDSB)

Drmla
Začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: 14 črc 2020 20:34
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Drmla » 01 bře 2021 16:39

To by mě zajímalo, jak se dostáváte k takovým tipům včas. Ke mně se to dostalo až pozdě, zkusil jsem to, ale vypadá to, že jsem do toho naskočil pozdě, na vrcholu.

Kamarad
Začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: 04 led 2020 14:22

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Kamarad » 01 bře 2021 18:22

Drmla píše:
01 bře 2021 16:39
To by mě zajímalo, jak se dostáváte k takovým tipům včas. Ke mně se to dostalo až pozdě, zkusil jsem to, ale vypadá to, že jsem do toho naskočil pozdě, na vrcholu.
No, včas bylo někde kolem 0,20, to jsem teda nechytl. Mám samozřejmě pozice, které si budu muset vysedět, každopádně zrovna CTRM byla firma, ve které jsem dlouho být nechtěl. Je slušná pravděpodobnost, že se odrazí a půjdou hore (kvartální výsledky tento nebo příští týden), zkusil bych to chvíli vydržet, může se to krátkodobě odrazit. Pak bych se toho určitě zbavil.
Dividendová kostra: ABBV, BTI, MO, SPG, CSCO, OHI, TD, RY, UGI, TSN, BMY, ENB
Ostatní divi: Santander, HII
Růstové: Unity Software (U)
Biotech: Hepion Pharma. (HEPA), Annovis Bio (ANVS), PDS Bio. Corp. (PDSB)

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 522
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 01 bře 2021 20:54

Nakup Gilead Sciences

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 334
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Investor007 » 02 bře 2021 22:47

Sleduji DLR a váhám jestli do toho skočit nebo počkat na 110-120 USD nákupku. Taky mám v plánu přes SPAC investovat přímo do Cyxtera (SVAC). Taky jedno z největších data center. Zřejmě si tedy počkám jak se cena vyvine.

Již zmíněné COST vypadá stále zajímavěji. Zahájil poměrně krásný sešup a stále v něm pokračuje. Za chvíli bychom mohli být na cenách 3/2020. Evidentně je předpoklad, že tržby ve žrádle nebudou takové jako za lockdownu. Přijde mi to ale jako docela přehnaná reakce. Stále mají fyzickou přítomnost (nejen v USA) a navíc rozšiřují e-commerce. Zvažuji velké supporty a nákupní ceny pro příkupy, abych a) nechytil padající nůž a b) nesledoval otočku a růst. Přijde mi, že tady se prostě nelze úplně střelit do nohy. U WMT se mi sice dno vychytat úplně nepovedlo, ale postupně to ředím.

Co říkáte na tech zdravotní pojišťovnu OSCR? Zítra má být IPO. Nemusel by to být vyloženě špatný nápad. Oscar logged $1.67 billion in revenue during 2020 and $1.04 billion 2019.8. Do toho se chystám na několik dalších fintech SPAC jako např. Payoneer (FTOC).

Další tip pro ty co dnes sledovali RKT a Reddit armádu. Finance of America (mortages) bude vstupovat na trh přes SPAC s tickerem RPLA. Chtělo by to ale trochu DD.

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od bulinak » 03 bře 2021 07:35

Přiředil jsem AMT
Stavím zoo.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Martin » 03 bře 2021 09:01

Mel bych dotaz, mam Lynx. Kdyz dneska koupim PEP, asi se to nestihne vyporadat, abych mel narok na dividendu, kdyz PEP ma zitra ex-dividend day? Diky
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 334
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Investor007 » 03 bře 2021 09:49

bulinak: Na AMT taky koukám, ale on pořád padá a je to v earnings samý miss. Ten poslední miss byl celkem velký. Psal jsem o tom tady viewtopic.php?p=10546#p10546. Studoval jsi i ty jejich konkurenty?

Zamčeno