Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od StanikKolarik » 20 říj 2020 14:32

Obrázek
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Sumo.cz » 20 říj 2020 15:48

Já osobně moc nevím na čem chce piluka udělat ten velkej obchod.

V neregulováném zboží je konkurence obrovská, i drogérie mohou prodávat dopňky stravy, roušky atd....

Regulované zboží se online neprodává a pokud bude (kdo ví jak se ty e-recepty budou zpracovávat), tak důchodce co v lékách frčí asi nejvíce nebude lovit tablety po netu. A už vůbec ne za 70 korun za dovoz. Když je blbě mě a jdu k lékaři či do nemocnice jdu si do lékárny přímo k nim ať můžu brát léky hned a nečekám další den na dodávku. Moc nevidím tu skvělou příležitost. Nahodí mi někdo v čem je ta unikátnost? Jediné kde to vidím jsou opakované předpisy, kdy by to babičce vozily rovnou ke dveřím, když ji to vnouče zařídí.

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Vokvok » 20 říj 2020 15:54

Ale oni prece MAJI kamenne lekarny a maji franchizove kamenne lekarny! Cetl jsi prospekt?

Takze maji i lekarniky a pocitaji s uvolnenim legislativy imho a pak budou pripraveni a nejaka alza uz je nedozene anebo myslis, ze alza bude najimat lekarniky a bude je dotahovat? No nevim. Vim ze Ales zacinal v panelakovym byte kdesi na Strahove nekdy v devadesatkach ;-)

bigusdykus
Začátečník
Příspěvky: 151
Registrován: 24 čer 2019 15:29

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od bigusdykus » 20 říj 2020 19:39

To že mají kamenné obchody nic neznamená. WBA jich má 14 tisíc a žádnej šlágr.
Důležité tedy budou výsledky v příštích letech, ne prospekty.
ČEZ, Moneta
AAPL, ABNB, AT&T, 3M, GSK, INTC, KHC, WBA, JNJ, MCD, CSCO, ENB, MPW
BASF, Allianz, Lufthansa, RDS-B, BMW, Santander, BHP/BIL
Spekulace: ABNB, CRSR

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od bulinak » 20 říj 2020 19:42

mám 2 loty pilulky.
Stavím zoo.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od mnam84 » 20 říj 2020 20:25

Vokvok píše:
20 říj 2020 15:54
Ale oni prece MAJI kamenne lekarny a maji franchizove kamenne lekarny! Cetl jsi prospekt?

Takze maji i lekarniky a pocitaji s uvolnenim legislativy imho a pak budou pripraveni a nejaka alza uz je nedozene anebo myslis, ze alza bude najimat lekarniky a bude je dotahovat? No nevim. Vim ze Ales zacinal v panelakovym byte kdesi na Strahove nekdy v devadesatkach ;-)

S těma lékarnama máš pravdu ale mají jich 150 z toho je myslim jen 40 vlastních. Franchizová lekarna znamená jen to že mají licenci... V ČR je 2800 lekaren. Mají 5 % trhu, to je vlastně nic. Trh je naprosto saturovaný, neni moc kam růst. Max pomocí akvizic. Dr Max kterej tu je největší hrač má okolo 20 % a hrozně težko se mu roste dal, koupě každé další je pro ně dost drahá... Ale aspon jsou ziskový a stojí za nimi silný hrač...

Legislativa se jen tak neuvolní, jaký problém bylo zavest e recepty... tyhle optimistické představy jsou podle mě naivní.

Uživatelský avatar
_turek
Začátečník
Příspěvky: 85
Registrován: 12 čer 2019 14:15

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od _turek » 20 říj 2020 21:00

Já by jsem se růstu u Pilulky nebál. Na Twitteru již léta sledujiKasy a Pilulka jim utěšeně roste a poroste. Já by jsem se spíš u tohoto titulu bál toho, že si nejsem jist že u nás na burze může být rostoucí titul. Malá likvidita, titul který nejspíš nebude v žádných indexech kde by je musely kvůli existenci v indexu nakupovat fondy, etf ...
Portfólio: TXRH, V, Shack, CMI založeno 2018
Můj blog : http://blog.mojeokoli.cz/category/akcie/
Brooker: Fio

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Vokvok » 21 říj 2020 04:28

bulinak píše:
20 říj 2020 19:42
mám 2 loty pilulky.
Jak mas, jako ze jsi chtel upsat 2, to se bude kratit, tak kdovi zda na tebe zbyde jeden?

I kdyz jsi objednal vic jak 10, tak na tebe zbydou 2, pri alokaci, jaka nastala (<20%).

Dej vedet, zda ti dali 0 nebo 1.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 519
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 21 říj 2020 16:34

Koupil jsem ze srandy dnes po horsich vysledcich 1 Netflix :D a kdyz uz raz sefuju s prachama, tak jsem prizobl taky 7 FRT (Federal Realty Trust, ten aristokratickej REIT)

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

KOFOLA

Příspěvek od Vokvok » 21 říj 2020 23:52

mnam84 píše:
20 říj 2020 11:34

Nicmene abych nebyl uplne OT, uvazoval jsem koupit par kusu kofoly este pred dividendou, kdy je mozne to naposledy koupit, aby byl narok na dividendu vcetne vyporadani, dnes nebo zitra?
Podle https://www.fio.cz/zpravodajstvi/zpravy ... -dividenda dividenda zjevne nebude. A i kdyby byla, vynos jen 6% hrubeho?

Zamčeno