Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od MiHons » 10 srp 2021 12:24

Martin píše:
10 srp 2021 11:17
MiHons píše:
10 srp 2021 09:30
Martin píše:
09 srp 2021 12:27

Mně naopak přijde, že všichni se nahrnou hned na US trh a přitom mají doma firmu jako ČEZ, polostátní, kde prakticky nehrozí zánik (pokud by neteklo státu do bot ve veřejných financích, což se teď trochu děje no..), nemáš tam kurzové riziko, ceny elektřiny letí nahoru, jelikož máme stále jádro (které je čisté), tak budeme vydělávat i na emisních povolenkách, navíc se teď vyplácí dividendy i z prodejů aktiv ze zahraničí, to je přeci jasná volba...

Průměrku na nákupech mám cca 450,- letos dividenda 52,- yield % si každý spočítá, cena 625,- je dle mě moc, počkej na korekci, dnes vyšly špatné výsledky tak snad se dočkáš, já mám na důchod již plnou pozici, příkup neplánuji prozatím

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ v prvním pololetí letošního roku meziročně klesl o 89 procent na 1,6 miliardy korun. Provozní výnosy stouply o dvě procenta na 108,2 miliardy a provozní zisk před odpisy (EBITDA) klesl o 18 procent na 31,6 miliardy
Ja zacal s akciemi pred 2,5 lety u brokera Lynx, tam ceske akcie nejdou, tak jsem to neresil. Na prelomu roku si udelal jeste Fio, kvuli nakupu zbrojaru a zajisteni.
DY bude slusny i pri nakupce kolem 600 a klidne i mensi dividende. Drzel bych je dlouhodobe.
Porad se nemuzu rozhoupat, jakou strategii zvolit, jestli kupovat tituly prubezne a neresit nakupni cenu, kdyz budu akcie drzet dlouhodobe nebo pockat na vetsi korekci nebo propad.
Souhlasím to záleží na strategii, já nakupuji akcie s výhledem 25+ let , tudíž zase tolik nákupku řešit nemusím, nicméně na ATH akcii nikdy nekupuji, u silně růstových akcií každých 10% dobrá sleva, pokud je to nějaká více cyklická akcie tak tam čekám na o něco lepší slevu, jinak se snažím průměrovat a ředit do plné pozice.

rich
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 18 led 2020 15:50

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od rich » 10 srp 2021 18:37

Za mě je ČEZ dobrá volba.. ceny elektřiny a plynu půjdou teď nahoru, zajištění proti měnovému riziku, divi díky spoluvlastnictví státu. Management je na prd, ale ten tam snad nebude věčně :-))

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 18 srp 2021 12:56

Po mensim vyprodeji z minuleho mesice jsem zacal budouvat novou pozici v BAM, BMY, TSM a vcera jsem neodolal iracionalnimu propadu na LOW. Nic z toho bohuzel neni za podhodnocene ceny, snad az na ten BMY, kde hodlam jeste v dohledne dobe akumulovat na cca 3-4% z ptf. Dosypal jsem jeste neco malo do Ciny, kde uz si nejspis budu sedet na rukach, protoze uz tam mam docela nezdravou nadvahu ptf. Dneska reportovali LOWs a TCEHY, kde se u obou nejspis ocekavala nejaka apokalypsa a Tencent opravdu dodal "nejhorsi" vysledky za posledni dobu a to: revenue +20 YoY, op. profit +14%, EPS +12% (gross margin 45%, op. margin 31%, net margin 25%). Nedavno jsem jeste vrele uvital slevu na Micronu a velmi pochybny downgrade od Morganu, plus jeste neco malo slo do Sony.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 19 srp 2021 22:09

Jak vidíte AVAST?
Je v procesu (možná už dokončeném) odkupu, kdo jej máte, kterou nabídku přijmete?
31 % cash +69 % akcií Nortonu
90 % cash a 10 % akcií?

Vzhledem k tomu, že Norton padá (počítali cenu 27,20) a Avast se docela drží nad 170 bude určitě výhodnější se nechat vyplatit a kdo chce koupí si NLOK.

Nicméně mrkl jsem na jejich fundament a nic moc...v r2017 odprodali, tak od 2018 jejich revenue moc nezvýšilo, divi cut... (skrze odprodej nahradili spešl divi), 10y total return je poloviční k indexu, na 15y je třetinový...nevidím nic, co by mě nadchlo...

Můj dojem je, že se plácají, neví co by, tak kupujou růst menší ryby...

Co vy na to? Ty vypadá na rozlučku, ne?

Díky za názory
Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 19 srp 2021 22:39

Tak ja uz 1/4 odprodal jeste kdyz nebyly ty namluvy potvrzene za 175 a cekal jsem jak to dopadne. Tedkom kdyz uz se vicemene jen ceka na uzavreni dohody se nechal slyset nejvetsi akcionar (po zakladatelech), ze se mu ta nabidnuta cena zda mala, takze jeste chvili pockam a odprodam minimalne dalsi 1/4. Spis to ale vidim tak, ze bych si pripadne nechal jen nejakou symbolickou cast a sledoval jak se jim povede. Fuzi vznikne firma, ktera uz svou velikosti nema temer zadnou konkurenci, ale to jeste neznamena ze se na tom da vydelat balik;) Majitele Avastu si nechavaji 31 % cash +69 % akcií Nortonu, ale teprve se uvidi na jak dlouho.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 20 srp 2021 11:19

Victor Nettoyeur píše:
19 srp 2021 22:39
Tak ja uz 1/4 odprodal jeste kdyz nebyly ty namluvy potvrzene za 175 a cekal jsem jak to dopadne.

Fuzi vznikne firma, ktera uz svou velikosti nema temer zadnou konkurenci, ale to jeste neznamena ze se na tom da vydelat balik;) Majitele Avastu si nechavaji 31 % cash +69 % akcií Nortonu, ale teprve se uvidi na jak dlouho.
jj, to prave taky zvazuji, tri roky uplynuly, tzn zisk bez dane🙂
ad majitele) o ty se nebojim, ti povysi, dostanou reditelske kresla v nortonu, jejich motivace je jasna.
ad nema konkurenci) me jde o to, zdali ma norton nejakou budoucnost? Dlouhe roky (od 2018) se placa jak cenove, tak trzbou na stejnem...to neni znamka dobre firmy, ale bezp.SW moc nerozumim, co vy na to?
Mel jsem za to, ze kyberpezpecnost je velke tema budoucnosti???

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

volnicko
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 23 led 2021 19:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 6 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od volnicko » 21 srp 2021 20:01

Ja mel taky za casovym testem. Na vyporadani se mi nechtelo cekat a resit to. Tak jsem vysypal.
Budoucnost? Ja jim verim a ten Avast je dobra synergie, minimalne nakladova.
Ale holt musi porad koukat kolem sebe, aby jim neutekl nejaky trend. A to mam pocit, ze se docela snazi. Ze vedi, ze samotny antivir uz davno neni zadne terno. V tom sla bezpecnost windows dost nahoru.

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od bulinak » 22 srp 2021 15:33

Avast jsem pustil za 178. Trochu mrzí, že jsem nedokoupil kolem těch 135 nedávno...
Stavím zoo.

Uživatelský avatar
peter
Začátečník
Příspěvky: 72
Registrován: 30 kvě 2021 09:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od peter » 24 srp 2021 08:41

Cina stale nikto? :) Sice to nie je zrovna DGI, ani jedna z cinskych akcii co som long (BABA, TCEHY, JD, VIPS a TIGR) nema divi, ale ten risk/return je teraz velmi zaujimavy, imho..
AMZN | BAM | BTI | GOOGL | ASML | MA | V | OWL | APO | ENB | PM | SOFI

Drmla
Začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: 14 črc 2020 20:34
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Drmla » 24 srp 2021 09:15

Co konkrétně myslíš, index? Beru Čínu postupně. Čína celkově už tvoří tak 1/4 mého portfolia. Snad tam nepřijde nějaký skutečný disaster, jako třeba zrušení smluv, na základě kterých vlastníme adr. Je to velké riziko.

Zamčeno