Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 520
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 07 srp 2021 19:39

Buy CAH @ 50.67

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Martin » 09 srp 2021 12:27

ČEZ - zatím jsem kupoval jen americké akcie a na ČEZ jsem vůbec nekoukal. Mám RD, vše na elektriku a tarif na 3 roky, tak jsem ceny elektriky neřešil (mám extrémně zateplený barák, malé TZ). Fixace mi teď bude končit a nestačil jsem se divit, jak ceny šly - cena kWh u mě VT + 53% a NT + 68%!
Kouknul jsem na akcie ČEZu, mám volné peníze, tak proč bych z ČEZu taky něco neměl ve formě dividend. Jenže cena je přes 600, držel bych akcie, žádné obchodování, jaká je pro Vás rozumná vstupní cena a jak ČEZ často nakupujete?
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 09 srp 2021 19:43

Martin píše:
09 srp 2021 12:27
ČEZ - zatím jsem kupoval jen americké akcie a na ČEZ jsem vůbec nekoukal. Mám RD, vše na elektriku a tarif na 3 roky, tak jsem ceny elektriky neřešil (mám extrémně zateplený barák, malé TZ). Fixace mi teď bude končit a nestačil jsem se divit, jak ceny šly - cena kWh u mě VT + 53% a NT + 68%!
Kouknul jsem na akcie ČEZu, mám volné peníze, tak proč bych z ČEZu taky něco neměl ve formě dividend. Jenže cena je přes 600, držel bych akcie, žádné obchodování, jaká je pro Vás rozumná vstupní cena a jak ČEZ často nakupujete?
čez jsem bral kolem 400 (a zbavil se ho na cestě nahoru). Nějak ztrácím trpělivost se špatným managementem a spoustou keců kolem (ne)garancí státu. Je to neznámá, kterou nejsme ochoten snášet.
Za 600 už mi přijde moc, ale asi záleží, jak se díváš na majoritního vlastníka (stát)...tam je ta největší slabina.

G.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 09 srp 2021 19:47

nyní studuji exotický titul
...
chvíle napětí
...

Clorox (CLX)
pěkně si vyklesává na špatném výhledu a při očekávání nějaké té další krize to může být pěkný hedge, co vy na to?

Glueless
P.S. Podle mého to zatím není ještě na nákup, po snížení výhledů bude následovat řada downgradů od analytiků, větší propad ceny a pak až bude příležitost. I technicky to vidím na pokračování poklesu.
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Silent
Začátečník
Příspěvky: 51
Registrován: 24 lis 2019 18:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Silent » 09 srp 2021 21:46

Glueless píše:
09 srp 2021 19:47
Clorox (CLX)
pěkně si vyklesává na špatném výhledu a při očekávání nějaké té další krize to může být pěkný hedge, co vy na to?
Dle mého je Clorox stále předražený, o nákupu nad 140 bych ani neuvažoval a za dobrý deal bych ho považoval pod 100.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Martin » 10 srp 2021 07:54

Glueless píše:
09 srp 2021 19:43
Martin píše:
09 srp 2021 12:27
čez jsem bral kolem 400 (a zbavil se ho na cestě nahoru). Nějak ztrácím trpělivost se špatným managementem a spoustou keců kolem (ne)garancí státu. Je to neznámá, kterou nejsme ochoten snášet.
Za 600 už mi přijde moc, ale asi záleží, jak se díváš na majoritního vlastníka (stát)...tam je ta největší slabina.

G.
O CEZ bych se nebal a stat si neodstrihne prijem. Uvidim, jak se bude cena hybat. Diky za nazor.
Jinak jsem prikoupil CAH.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Martin » 10 srp 2021 07:57

Glueless píše:
09 srp 2021 19:47
nyní studuji exotický titul
...
chvíle napětí
...

Clorox (CLX)
pěkně si vyklesává na špatném výhledu a při očekávání nějaké té další krize to může být pěkný hedge, co vy na to?

Glueless
P.S. Podle mého to zatím není ještě na nákup, po snížení výhledů bude následovat řada downgradů od analytiků, větší propad ceny a pak až bude příležitost. I technicky to vidím na pokračování poklesu.
CLX jsem si projizdel, jeste pred propadem, ale radsi koupim PG, mely stejny DY. Ted pri propadu a kdyz by CLX sel s DY nad 3, tak bych se nechal mozna presvedcit.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od MiHons » 10 srp 2021 09:30

Martin píše:
09 srp 2021 12:27
ČEZ - zatím jsem kupoval jen americké akcie a na ČEZ jsem vůbec nekoukal. Mám RD, vše na elektriku a tarif na 3 roky, tak jsem ceny elektriky neřešil (mám extrémně zateplený barák, malé TZ). Fixace mi teď bude končit a nestačil jsem se divit, jak ceny šly - cena kWh u mě VT + 53% a NT + 68%!
Kouknul jsem na akcie ČEZu, mám volné peníze, tak proč bych z ČEZu taky něco neměl ve formě dividend. Jenže cena je přes 600, držel bych akcie, žádné obchodování, jaká je pro Vás rozumná vstupní cena a jak ČEZ často nakupujete?

Mně naopak přijde, že všichni se nahrnou hned na US trh a přitom mají doma firmu jako ČEZ, polostátní, kde prakticky nehrozí zánik (pokud by neteklo státu do bot ve veřejných financích, což se teď trochu děje no..), nemáš tam kurzové riziko, ceny elektřiny letí nahoru, jelikož máme stále jádro (které je čisté), tak budeme vydělávat i na emisních povolenkách, navíc se teď vyplácí dividendy i z prodejů aktiv ze zahraničí, to je přeci jasná volba...

Průměrku na nákupech mám cca 450,- letos dividenda 52,- yield % si každý spočítá, cena 625,- je dle mě moc, počkej na korekci, dnes vyšly špatné výsledky tak snad se dočkáš, já mám na důchod již plnou pozici, příkup neplánuji prozatím

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ v prvním pololetí letošního roku meziročně klesl o 89 procent na 1,6 miliardy korun. Provozní výnosy stouply o dvě procenta na 108,2 miliardy a provozní zisk před odpisy (EBITDA) klesl o 18 procent na 31,6 miliardy

Drmla
Začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: 14 črc 2020 20:34
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Drmla » 10 srp 2021 09:54

Lidi teprve akcie čezu začínají objevovat a berou je jako hedge k vysokým cenám elektřiny. To se teprve rozjíždí. Tipuji, že do roka máme cenu mezi 700 a 850 bez ohledu na management, lithium, gigafactory, dukovany, nesmyslné nákupy v oblasti esco. Retail potáhne cenu nahoru i kdyby velcí akcionáři vyprodávali. 625 imho pořád dobrá cena.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Martin » 10 srp 2021 11:17

MiHons píše:
10 srp 2021 09:30
Martin píše:
09 srp 2021 12:27

Mně naopak přijde, že všichni se nahrnou hned na US trh a přitom mají doma firmu jako ČEZ, polostátní, kde prakticky nehrozí zánik (pokud by neteklo státu do bot ve veřejných financích, což se teď trochu děje no..), nemáš tam kurzové riziko, ceny elektřiny letí nahoru, jelikož máme stále jádro (které je čisté), tak budeme vydělávat i na emisních povolenkách, navíc se teď vyplácí dividendy i z prodejů aktiv ze zahraničí, to je přeci jasná volba...

Průměrku na nákupech mám cca 450,- letos dividenda 52,- yield % si každý spočítá, cena 625,- je dle mě moc, počkej na korekci, dnes vyšly špatné výsledky tak snad se dočkáš, já mám na důchod již plnou pozici, příkup neplánuji prozatím

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ v prvním pololetí letošního roku meziročně klesl o 89 procent na 1,6 miliardy korun. Provozní výnosy stouply o dvě procenta na 108,2 miliardy a provozní zisk před odpisy (EBITDA) klesl o 18 procent na 31,6 miliardy
Ja zacal s akciemi pred 2,5 lety u brokera Lynx, tam ceske akcie nejdou, tak jsem to neresil. Na prelomu roku si udelal jeste Fio, kvuli nakupu zbrojaru a zajisteni.
DY bude slusny i pri nakupce kolem 600 a klidne i mensi dividende. Drzel bych je dlouhodobe.
Porad se nemuzu rozhoupat, jakou strategii zvolit, jestli kupovat tituly prubezne a neresit nakupni cenu, kdyz budu akcie drzet dlouhodobe nebo pockat na vetsi korekci nebo propad.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Zamčeno