Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Silent
Začátečník
Příspěvky: 51
Registrován: 24 lis 2019 18:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Silent » 28 črc 2021 13:00

Victor Nettoyeur píše:
28 črc 2021 12:18
Silent píše:
28 črc 2021 11:48
No vidím, že vlastně nevíš co vlastníš když kupuješ CN akcie, tak ti to zkusím vysvětlit. ;)
Diky za popis, s VIE strukturou jsem obeznamen a je mi jasne, ze s ni prichazi vetsi riziko. ADR jsem daval jako priklad, ze v obou pripadech osobne nedrzis podil prislusneho podniku jako klasicky shareholder.
No ale při držení klasického ADR jsi podle mě k držení podílu v podniku velmi blízko, kdežto u ADR čínských společností jsi k držení podílu v onom podniku velmi daleko, ale možná jenom já vnímám tento rozdíl jako obrovský :D

Já to vnímám jako gamble se spoléhat, že stavající status quo bude zachovát. Kolem 2025-2030 by podle predikcí měla čína ve velikosti ekonomiky přeskočit USA a dále bude jejich rozdíl ještě růst. Čína tak bude méně a méně závislá na jiných státech, poroste její ekonomická i vojenská moc a bude si moct více dělat co chce a prosazovat svoje zájmy. Odstřihnutí se od zahraničních investorů tedy časem nevidím jako nereálné, Čína prostě udělá cokoliv z čeho bude profitovat a co si bude moct dovolit a shrábnout zahraniční kapitál a pak investory odstřihnout od čínských firem mi přijde jako pro ně dobrý deal :D

Drmla
Začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: 14 črc 2020 20:34
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Drmla » 28 črc 2021 13:03

Akcie těch firem v Hongkongu jsou taky jenom akcie těch prázdných schránek na Kajmanech?

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 28 črc 2021 13:15

2Silent: Tady ale nejde jen o stonks, ale o veskery kapital proudici do Ciny, jeji zahranicni dluh atp. Je to mozna uz na pomezi gamble, ale pro ty co maji slusnou averzi k riziku je ten risk/reward ratio zajimavy.
2Drmla: Hongkong mas to same, vyhoda je pouze to, ze ti to nemuzou v USA delistovat (mozna ani zakazat vlastnit, nevim?)

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 520
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 02 srp 2021 23:49

Posledni dny bylo trochu sychravo tak jsem se trochu zacetl do vsemoznych news a s hruzou zjistil, ze Jack Ma se realne furt pohresuje?! Tohle jsem cetl uz x-krat jako headline ale pokladal to za clickbait - prece tohle neni v r. 2021 mozne :) Vsichni mektaji jak jsou FAANGY zmanipulovany, drahy apod. ale jak je mozne, ze firma jejiz CEO a genialni mozek je "tak trochu nezvestny", se furt obchoduje za p/e 24 (skrze nejake suntove ADR, bez dividendy a pravdepodobne bez vetsiho zajmu o mimocinske akcionare)? Jak tomuhle muze nekdo verit ze to dobre dopadne, jsem na hlavu padly ja, nebo ti druzi?
Co by se asi stalo s akciemi Apple, kdyby Amici na rok schovali Tima Cooka? Chci nejake racionalni vysvetleni, proc furt nejsme okolo pe 5? :D
Uff, jeste ze Binance jiz sidli na Malte a ma vytlem...

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 03 srp 2021 00:10

Jack Ma neni CEO Alibaba, takze je to neco podobneho jako by si nahanel Billa Gatesa nebo Jeffa Bezose, ze nedochazi denne do hokny, pote co uz nevedou svou firmu a poslali Bidena s celou vladou do rite na nejakem slyseni kongresu;)
Ma se tak mesic dva nazpatek nekde oficialne ukazal, ale nedelam si iluze, ze si ho strana nevzala pekne do parady.
Binance je na tom tak dobre, ze CZ za sebe hleda nahradu:))

Drmla
Začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: 14 črc 2020 20:34
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Drmla » 03 srp 2021 10:30

Ma se nikde neukázal, neexistuje o tom žádný věrohodný důkaz. Jsou to jen samé JPP, že se objevil tam, telefonoval s tím, jeho letadlo letělo tam...ale nikdo nic nepotvrdil, nevyfotil...

Je to divný, buď ho někde "převychovávají" nebo je pod drnem a hrají o čas. Za rok zemře při nehodě letadla podruhé.

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 03 srp 2021 20:20

Marek píše:
02 srp 2021 23:49
se furt obchoduje za p/e 24 (skrze nejake suntove ADR, bez dividendy a pravdepodobne bez vetsiho zajmu o mimocinske akcionare)? Jak tomuhle muze nekdo verit ze to dobre dopadne, jsem na hlavu padly ja, nebo ti druzi?
Co by se asi stalo s akciemi Apple, kdyby Amici na rok schovali Tima Cooka? Chci nejake racionalni vysvetleni, proc furt nejsme okolo pe 5? :D
Uff, jeste ze Binance jiz sidli na Malte a ma vytlem...
přiznám se, že na hlavu jsem za svoji sportovní kariéru padl několikrát ;) ale necítím, že to ovlivnilo investice do BABA 8-)
Já sice vnímám rizika (VIE struktura, čínský komunismus, celkový nezájem číny o lidi a investory tímvíc), ale BABA vidím o hodně výš za pár jednoduchých podmínek:
1. nebude delisting
2. usadí se silná rétorika a US-čína se "nějak" dohodne
3. BABA splní pár požadavků regulátorů, přijde o část zisku, ale zůstane asijským AMZN
4. investoři ocení BABA vzhledem k růstu (+15-20 % YOY) a potenciálu v dalších asijských zemích

Celkem vzato splnitelné očekávání, ne?
Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
_turek
Začátečník
Příspěvky: 85
Registrován: 12 čer 2019 14:15

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od _turek » 04 srp 2021 06:41

Včera jsem koupil CMI. Trošku sázka na alternativu k elektroautům v podobě vodíku. Na firmě se mi líbí i větší zpětné odkupy. https://www.macrotrends.net/stocks/char ... utstanding
Portfólio: TXRH, V, Shack, CMI založeno 2018
Můj blog : http://blog.mojeokoli.cz/category/akcie/
Brooker: Fio

thomashalama96
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 25 říj 2019 10:02

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od thomashalama96 » 04 srp 2021 13:18

  • CVS Health (NYSE:CVS): Q2 Non-GAAP EPS of $2.42 beats by $0.35; GAAP EPS of $2.10 beats by $0.39.
    Revenue of $72.61B (+11.1% Y/Y) beats by $2.34B.
  • Prudential Financial (NYSE:PRU): Q2 Non-GAAP EPS of $3.79 beats by $0.70; GAAP EPS of $5.40 beats by $2.63.
Uzasny firmy 8-)
Portfolio:
AT&T, Banco Santander, BASF, BMW, British American Tobacco, Cisco Systems, CVS Health, DXC Technologies, Intel Corporation, Macy's, Prudential Financial, Royal Dutch Shell B, Teva Pharmaceuticals, Unum Group, Wells Fargo
Broker:
Degiro

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Martin » 04 srp 2021 13:59

thomashalama96 píše:
04 srp 2021 13:18
  • CVS Health (NYSE:CVS): Q2 Non-GAAP EPS of $2.42 beats by $0.35; GAAP EPS of $2.10 beats by $0.39.
    Revenue of $72.61B (+11.1% Y/Y) beats by $2.34B.
  • Prudential Financial (NYSE:PRU): Q2 Non-GAAP EPS of $3.79 beats by $0.70; GAAP EPS of $5.40 beats by $2.63.
Uzasny firmy 8-)
PRU chci koupit, jen se furt rozhoupavam kdy a za jakou cenu...
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Zamčeno