Etické investování

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Etické investování

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 05 kvě 2020 10:21

Odděleno z tématu Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02
stanikkolarik

..................
mnam84 píše:
04 kvě 2020 23:28
IBM nepodcenuj, už ho odepsali několikrát a ono tu stále je... Firma tu je v ruzných podobách víc jak století a vždy se přizpůsobila.
to jo no, byl jsem docela nemile prekvapen jak se IBM prizpusobovala behem II WW https://en.wikipedia.org/wiki/IBM_and_the_Holocaust

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od mnam84 » 05 kvě 2020 13:01

Stejne jako ovladece microsoftu jsou na americkych ponorkach a na jejich valkach se v ruznych formach podileji, ale kdyz vezmu ciste druhou svetovou, kolik tu mame firem co spolupracovali nebo dodavali nacistum? Desitky, namatkou Hugo Boss, Adidas, Daimler, BMW, ThyssenKrup atd. Nicmene nikdo, ackoli nemci casto trpi syndromem, ze zpusobili druhou svetovou a vse okolo, tak dnesni nemci s tim nemaji nic spolecne, a nemaji se za co omlouvat, nema jim co predhazovat temto lidem nebo firmam.

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 05 kvě 2020 13:32

U nemeckych firem to bylo otazkou preziti a pokud by nezavrely, tak by je nepochybne znarodnily. IBM byla na druhe strane barikady a navic presne vedeli k cemu jejich vybaveni slouzi. Snazim se jeste porad ridit nejakym moralnim kompasem a tohle jsem proste zkousl, ale treba Bayer mi prisel s ohledem na Zyklon B uz pres caru, ikdyz je to davno minulost.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od mnam84 » 05 kvě 2020 14:24

Cyklon B se dela a pouziva dodnes ;)

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 05 kvě 2020 14:37

mnam84 píše:
05 kvě 2020 14:24
Cyklon B se dela a pouziva dodnes ;)
no vidis to, co se clovek diky investovani nedozvi:)) diky za rozsireni obzoru

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od StanikKolarik » 05 kvě 2020 14:43

Victor Nettoyeur píše:
05 kvě 2020 14:37
mnam84 píše:
05 kvě 2020 14:24
Cyklon B se dela a pouziva dodnes ;)
no vidis to, co se clovek diky investovani nedozvi:)) diky za rozsireni obzoru
a pod názvem URAGAN D2 se vyrábí na stejných linkách (možná trošku zmodernizovaných) jako za války... v Draslovce v Kolíně

A Viktore, jestli ti vadí Bayer jakožto pozůstatek IG Farben, tak to v tom případě zavrhni i BASF a Sanofi (AGFA není na burze pokud vím)
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 05 kvě 2020 15:15

Jen jsem to chtel zminit, ze je obcas dobre se podivat i mimo ucetni uzaverky kdyz o nejake firme premyslite, ale asi nema smysl se uz tim nejak do hloubky zaobirat. Ja se vetsinou jen podivam, jestli firmy primarne nedodavaji do zbrojniho prumyslu a nedotkl bych se kasin, vyrobcu alkoholu nebo cigaret, ale muze to byt zase pokrytecke vzhledem k tomu, ze vlastnim nejake chemicky, ropaky atd.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od StanikKolarik » 05 kvě 2020 15:24

Victor Nettoyeur píše:
05 kvě 2020 15:15
Jen jsem to chtel zminit, ze je obcas dobre se podivat i mimo ucetni uzaverky kdyz o nejake firme premyslite, ale asi nema smysl se uz tim nejak do hloubky zaobirat. Ja se vetsinou jen podivam, jestli firmy primarne nedodavaji do zbrojniho prumyslu a nedotkl bych se kasin, vyrobcu alkoholu nebo cigaret, ale muze to byt zase pokrytecke vzhledem k tomu, ze vlastnim nejake chemicky, ropaky atd.
mě třeba cigarety ani až tak nevadí, ale co mi vadí tak jsou značky které ohrožují přímo mne osobně. Třeba BMW...

(jsem obchodní zástupce, takže najezdím tisíce kilometrů a ještě jsem nepotkal řidiče BMW co by nebyl bezohledný kreten - je to tak dokonalá korelace, že to nemůže být náhoda)
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Hradec » 05 kvě 2020 18:52

:-D
To ja bych bmw klidne bral..ale vsechny prachy cpu do akcii, tak budu se svoji oktaveckou, dokud nas rez nerozdeli.

Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Michael » 05 kvě 2020 19:57

Já taky zvažoval výměnu vozového parku, ale prachy jsem narval do akcií :D čehož si myslím nebudu litovat. Zato auta by mi asi líto bylo, kdybych ho dal pryč.
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

Odpovědět