Turbulence 2020 a naše portfolia

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Malag
Začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2019 10:43
Been thanked: 5 times

Re: Turbulence 2020 a naše portfolia

Příspěvek od Malag » 11 čer 2020 22:12

Ondřej píše:
06 čer 2020 00:17
Na tuto otázku asi sám znáš odpověď. Krom pár vyvolených co dneska budou tvrdit, že čekali co přijde, čekal jsi ty, že bude nějaká ropná válka a k tomu koronavirus? Já na začátku roku kupoval Exxon Mobil, protože mi to dávalo smysl. (..)
Jen pro pořádek, já rozhodně netvrdím, že kupovat ropáky na začátku roku byla chyba. Jednak tuto oblast nesleduji, takže vůbec nejsem schopen říct, jak dobrá investice to v danou chvíli byla. To co přišlo poté přirozeně nikdo nečekal.

Já jen upozorňoval na to, že i když se člověk na základě nějakých informací rozhodne "správně" a situace se nakonec otočí ve "špatnou", tak je potřeba si říct, že toto hold nedopadlo. Nalhávat si něco o nerealizované ztrátě je blbost. Hold né vždy všechno vyjde.
Pavel píše:
06 čer 2020 09:18
Všichni asi víme,co je realizovaná a nerealizovaná ztráta. A všichni asi víme i to, že existuje něco jako tržní cena. (..)
Já bych to teďka přirovnal k situaci, kdy si vedle sebe zbytek paneláku pronajme banda nepřizpůsobivých občanů. Za 20 let sice můžeš být v cajku, jelikož se odstěhují či nějak umírní. V danou chvíli ti to však může výrazně negativně ovlivnit jak cenu nemovitosti (tržní hodnota), tak případný příjem z pronájmu (divi).

Já argument o nerealizované ztrátě beru, ale pouze v případě, že firmě které klesla tržní hodnota se daří (+/-) stejně jako dříve. Případně prochází nějakou menší krizí. Pakliže firma dostala pořádnou ránu a akcie (po zásluze) spadly pod polovinu, tak mi to přijde jako takový sebeklam. Jasně, nejspíš jsem nepřišel celých 50%, ale rozhodně mě to nezanedbatelně poškodilo. O to víc, pokud se firma dostala do ztráty, která pravděpodobně nějakou dobu přetrvá.

M.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbulence 2020 a naše portfolia

Příspěvek od VSbrok » 17 říj 2020 16:39

Zajímavý článek o zlatě + video: Does Gold Protect Your Investment Portfolio? Think Again
https://www.wsj.com/articles/does-gold- ... 1602594012
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: Turbulence 2020 a naše portfolia

Příspěvek od Vokvok » 17 říj 2020 21:01

Mohl jsi to shrnout, jaky je zaver?

Odpovědět