Obecně připomínky k fóru

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Obecně připomínky k fóru

Příspěvek od slon » 17 lis 2020 14:07

zřejmě nějaký rozšíření fóra phpBB, které detektuje dle třídy že je zapnutej adblock
forum.JPG

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně připomínky k fóru

Příspěvek od VSbrok » 19 lis 2020 03:35

no já ho zapnutý mít musím, ale vy by jste neměli, z reklam je tento web živ
děkujeme
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně připomínky k fóru

Příspěvek od Ondřej » 20 lis 2020 06:37

Tak teď už by fórum mělo běžet bez reklam a nemělo by to otravovat život ani s tím blokováním reklamy. Já ti na to kafe broku vydělám neboj

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Obecně připomínky k fóru

Příspěvek od Pavel » 20 lis 2020 08:21

Ondřej píše:
20 lis 2020 06:37
Tak teď už by fórum mělo běžet bez reklam a nemělo by to otravovat život ani s tím blokováním reklamy. Já ti na to kafe broku vydělám nebojObrázek
Ano, je to tak, potvrzuji, že hláška zmizela.

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Obecně připomínky k fóru

Příspěvek od slon » 20 lis 2020 10:05

VSbrok píše:
19 lis 2020 03:35
no já ho zapnutý mít musím, ale vy by jste neměli, z reklam je tento web živ
děkujeme
Ze zobrazování reklam stejně nic nemáte ne? musí se na to kliknout.. krom toho co tak sleduji s tím jejich remarketingem jdou reklamy akorát do kopru. Koupím si kolikrát produkt a pak neustále vidím reklamy na podobné produkty - v době když už je mi to jedno.

A na druhou stranu více reklam != větší zisk. Třeba takové prohlížení hlavního webu na mobilu spíš lidi odradí, protože informace se v těch reklamách naprosto ztrácí. Druhá strana mince je poté zobrazovaná reklama samotná - nabídka na CFD obchodování, online kurzy za 4k apod.. trochu popírá smysl webu samotného.

Monetizaci projektu by to chtělo promyslet jinak.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně připomínky k fóru

Příspěvek od Ondřej » 20 lis 2020 11:46

Ano, máš pravdu. Stále se učíme, x Trade broker má u nás reklamu, protože již jede i fyzické akcie a byla potvrzena snaha i o w8ben pro nižší daň z dividend. Každopádně nebude tam věčně. To samé kurz, máme v hlavičce webu jasně psáno bez drahých kurzů a poradců a tak velice dlouho jsem se rozhodovali zda to tam dát. Po diskuzi v užším kruhu investorů, jsem dospěli k názoru, že cena oproti jiným není přemrštěná a nováčkovi může přinést cenné informace.
Co se týká reklamy od Google nikdy ji tam tolik nebylo a nevím co se děje. Každopádně už od června mám v plánu předělat celý vzhled webu a monetizaci nechat pouze na dobrovolných příspěvcích čtenářů, kterým na oplátku umožníme přístup k dalšímu obsahu, ke kterému využíváme placené zdroje. Plus pár reklam z Google, které jaksi ručně vytvořím.
Adsense nabídl script na automatické reklamy, které že začátku fungovaly skvělé nicméně teď z toho nemám radost ani já. Každopádně mé vytížení v poslední době je enormní a nejsem asi sám jelikož mám dvě děti a všichni víme jak to teď je. Bohužel vládneme jedním PC a v práci dělám 12ky.
Pokud máš návrh na jinou monetizaci či můžeš nějak přispět obsahově či znalostmi v nejen této oblasti budeme rádi. Stále je hlavním záměrem edukace nikoliv zbohatnutí jsme přece investoři . Nicméně autorům je třeba občas přispět na ti kávu či co pijou při psaní. Každopádně moc děkuji za zpětnou vazbu a pokusím se s tím pohnout.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Obecně připomínky k fóru

Příspěvek od StanikKolarik » 20 lis 2020 11:54

k monetizaci:
- na politicon.eu mám asi 6forem monetizace, tak se můžeš podívat na možnosti
- k slonově poznámce o klikání - to máš podle toho jestli inzerent to má v systému nastavené že platí za klik (PPC) nebo za zobrazení (PPM)
- já jsem si udělal vlastní reklamní systém a mám ho třeba založený čistě na platbě za zobrazení, takže sice málo, ale každé zobrazní reklamy něco přinese
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

viky
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 22 dub 2020 09:45

Re: Obecně připomínky k fóru

Příspěvek od viky » 20 lis 2020 14:06

Reklamy v desktop verzi mi nevadí, chápu význam, ale na mobilu bych trochu ubral. Tam to je někdy dost nepřehledné. A blbě se to zmenšuje, je někdy potřeba se trefit do pidi šipky nebo křížku.

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Obecně připomínky k fóru

Příspěvek od slon » 20 lis 2020 14:21

ano otázka monetizace nejen projektů dělaných zdarma a ve volném čase je problém - zvlášť v ČR. S tím bohužel asi moc nepomohu, ani jsem nad tím extra nepřemýšlel.

Jediné s čím mohu pomoci je zobrazení informací které tvoříte. A je dost možné, že můj názor je i špatný, ale já se chci k informacím dostat rychle a ne se jimi prokousávat.

Za mě chodím už jen na fórum, hlavní web díky tomu všemu bastlu okolo pro mě ztratil smysl. Ale to se netýká jen IG ale i ostatních webů v ČR.
Tuny těch věcí pak nabalují další problém a tou je rychlost načítání - šílená. Se na ten web podívejte viz screen - počítač a telefon.

Význam reklam chápu, ale čeho je moc, toho je příliš - se pak může někdo divit, že si lidi instalují adblockery? Já tedy ne.
Odkaz na facebook - zase zdržení načítání díky tomu jejich pluginu - jako fakt je nutno vidět počet like?

Sorry za možná tvrdou kritiku, ale víceméně jsem jen popsal proč já osobně hlavní web již nenavštěvuji. Ale 100 lidí, 100 chutí.. ;)
Přílohy
screenIGmobil.JPG
screenIG.JPG

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně připomínky k fóru

Příspěvek od Ondřej » 20 lis 2020 14:46

Já si naopak kritiky či jakékoliv zpětné vazby vážím. Když to nikdo neřekne nemohu to vědět. Jsem v této oblasti laik. Pokud teď máš co nabídnout v oblasti zobrazení či máš nápady jak to zlepšit budu jen rád. Já si myslím teď zpětně, že i ty náhledové obrázky jsou zlo, chtěl jsem jen ať je to hezké, ale očividně jsem se měl držet svého hesla, za v jednoduchosti je síla.
Neustále bojuji i s členěním do kategorií a rozložením webu aby právě návštěvník našel co hledá co možná nejjednodušeji.
Za ty tři roky je tam toho dost.
Facebook můžu zrušit to je pravda. TakY vidím že se každému zobrazují samozřejmě jiné reklamy a to co si poslal je hrůza. Zajímalo by mě podle čeho ten script od googlu usuzuje že je to nejlepší místo a nekazí dojem. Budu to muset vypnout a případně tam reklamy dát ručně v rozumné míře.
Díky za nakopnutí a sem s dalšími návrhy či klidně do emailu či soukromé zprávy.

Odpovědět