Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 637
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od czhunter » 11 bře 2020 14:24

Dle Goldman Sachs má Rusko dost prostoru vydržet tyto ceny ropy 6 let. USA má breakeven cenu kolem $50, tudíž americké ropne firmy čekají krušné časy a také penzijní fondy a banky, které drží jejich masivní dluh. Asi 11% všech high yield dluhopisů jsou ropáci. A ty penzijní fondy to ještě mají napákované přes dluh.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Martin » 11 bře 2020 15:04

VSbrok píše:
11 bře 2020 12:22
Tak já po dlouhém koukání do zrcadla a přemlouvání toho naproti, prodal část pozice OHI (po časovém tRestu) s 30% výnosem.
A navýšil tak $$$ na účtu a zatím vyčkávám co bude...

Chtěl jsem můj největší KaZ ORI, ale před ex-divi neklesl na cenu, kterou bych byl ochoten zaplatit, včera se tam na chvíli podíval, ale další ex-divi je daleko, takže na ORI si klidně počkám.

Tento týden v pátek má exdivi několik zajímavých firem, který mám na BDC watchlistu (ARCC, GLAD, CSWC, CGBD) a příští týden se k nim přidá i MAIN.
Tak uvidím co bude ...

Pre-market futures jsou zas slušně volatilní, takže dnes lze očekávat další super jízdu na lochnesce :D
Mam vypsany nakup MAIN za 32, jako prvni vstup. Neni to tak davno, co jsem chtel koupit za 42,50 a ted vaham koupit to hned. ARCC chci taky jen nevim presne za kolik, jestli vzit kolem 16 nebo to zatim nechat.
Na ORI jeste pockam, mozna jsem mel vzit PRU, jenze je to moc velky sesup, tak nevim.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Mrhol » 11 bře 2020 16:18

czhunter píše:
11 bře 2020 14:09
Pavel píše:
11 bře 2020 13:38
Jak vidíte sami, mele se to a mele každý den, nálada střídá náladu a nikdo neví, jak hluboko se to ještě propadne anebo taky už ne. Právě pro takovéhle psychicky náročné období se doporučuje nakupovat průběžně s tím, že průměrná nákupka pak bude kompromis. Někdo to dělá už jen proto, aby psychicky nezkolaboval, což je docela dobrý důvod. Jiný si rád zariskuje a zkouší trefit dno.

Pokud někdo věří nějaké jedné konkrétní predikci, že třeba bude na 50-60% recese a z toho pak odvozuje pád cen akcií o 50-60%, tak to má vlastně hrozně jednoduché. Všechno může prodat a počkat si na nákup za poloviční ceny:-)

Co se týká viru, tak situace v Evropě i USA ještě není na vrcholu, takže obavy investorů jsou logické a dokud nebude důvěryhodný posun směrem k potlačení viru, budeme se zmítat nahoru i dolů, tomu se asi nedá vyhnout. A do toho ještě ropná válka, děkuju pěkně, taky mám jen jedny nervy. Tak si popřejme co nejpevnější nervy a hlavně se snažme nelítat názorově ode zdi ke zdi.
A nebo taky nemusím prodat nic, protože jsem kupoval tak za levno, že moje akcie o 50% dolů nepůjdou a pokud přijde krize, tak mám pěknou kopu zlata připravenou po 300-400% zhodnocení jako v minulé krizi okamzitě vymenit za akcie a najemní dům. Pokud krize nepřijde, tak stejnak bude zlato dál růst kolem 10-20% ročně, protože centrální banky budou tisknout jak nikdy předtím.

To je krása investování inteligentního investora, že vydělá ať se děje cokoliv. Tak jak to učí Robert Kiyosaki a Ray Dalio.

Pořád lepší, než si zbytek života vyčítat, že jsem prošvihl možnost koupit třeba Microsoft za 10 PE, jen proto, že jsem vše proinvestoval za draho a nebo kupoval value traps jako ropný společnosti.
Tak to gratuju že máš tak pevné nervy. Já je bohužel nemám, tak kupuju průběžně s poklesem jak píše Pavel. Taky by se mi mohlo stát že bych pořád čekal dno a najednou by přišel růst a já bych nekoupil nic...

Mrhol
Začátečník
Příspěvky: 67
Registrován: 14 úno 2020 11:38

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Mrhol » 11 bře 2020 16:22

Kiflik píše:
11 bře 2020 13:48
Mrhol píše:
11 bře 2020 11:55
Kiflik píše:
10 bře 2020 23:06
Pořídil jsem sondu do ONEOK ten výplach byl neodolatelný https://finviz.com/quote.ashx?t=OKE
pěkně...to je teda pěknej pád...dnes se na něj taky zaměřím...chytl si ho u 30 USD?
Páč jsem pos.ra, tak jsem vzal na 2x, jednou za 36 a podruhé jsem nastavil 32USD šel pryč a ono to klaplo. Naštěstí má Degiro malé poplatky.

Tak v pre-marketu je to už zase na mém průměru https://old.nasdaq.com/symbol/oke/premarket
To byl masakr jak to včera kleslo v jednu dobu o tolik...na 30USD a pak se to vrátilo na 38...dnes na to číhám a koupim jestli to doleze alespon na 34USD ale nevypadá to... včera ve stejnou dobu čel dolu o -10 USD RCL, a pak zase 10 USD nahoru...taky jsem prošlihl...

Kiflik
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 11 črc 2019 23:15
Bydliště: sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Kiflik » 11 bře 2020 17:08

To RCL je zadupané fest https://finance.yahoo.com/quote/RCL?p=R ... c=fin-srch
Otázka je kdy se lidstvo pustí do cestování a ještě na lodi (něco jako Diamond Princess)?

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od VSbrok » 11 bře 2020 17:49

Martin píše:
11 bře 2020 15:04
Mam vypsany nakup MAIN za 32, jako prvni vstup. Neni to tak davno, co jsem chtel koupit za 42,50 a ted vaham koupit to hned. ARCC chci taky jen nevim presne za kolik, jestli vzit kolem 16 nebo to zatim nechat.
Na ORI jeste pockam, mozna jsem mel vzit PRU, jenze je to moc velky sesup, tak nevim.
MAIN před chvílí za 31,68 :idea: :!: Takže gratulace k nákupu, já se furt nějak ještě neodhodlal :oops:
ARCC stále klesá, ex-divi až v pátek, tak snad se přiblíží k 15ti :P
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Hradec » 11 bře 2020 18:15

Ja mel ARCC nastaveno na 15.5 ale uz jsem na to nemel nervy, tak jsem vzal za 15.62. Vyporadani je T+3 a nemusel bych stihnout ex day a to by byla skoda kvuli par centum.

Edit. Aha, nasdaq ma asi T+2, bliz to zkoumat nebudu. No nic, jedem dal.

Edit2. Koupen xom 42.06. Nemam nervy na to porad hlidat trh. Uz u toho sedim nekolik dnu. Kdyz to pujde niz, dokoupim.
Naposledy upravil(a) Hradec dne 11 bře 2020 18:38, celkem upraveno 1 x.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Martin » 11 bře 2020 18:27

VSbrok píše:
11 bře 2020 17:49
Martin píše:
11 bře 2020 15:04
Mam vypsany nakup MAIN za 32, jako prvni vstup. Neni to tak davno, co jsem chtel koupit za 42,50 a ted vaham koupit to hned. ARCC chci taky jen nevim presne za kolik, jestli vzit kolem 16 nebo to zatim nechat.
Na ORI jeste pockam, mozna jsem mel vzit PRU, jenze je to moc velky sesup, tak nevim.
MAIN před chvílí za 31,68 :idea: :!: Takže gratulace k nákupu, já se furt nějak ještě neodhodlal :oops:
ARCC stále klesá, ex-divi až v pátek, tak snad se přiblíží k 15ti :P
Tak si predstav, chtel sem se podivat v Lynxu na 14 prirustek a ono nic....jak furt zadavam prikazy a rusim je, tak jsem ho asi zrusil. Nastesti jsem hned chytil cenu 31,72. Co s PRU na jakou cenu jdes?
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od VSbrok » 11 bře 2020 19:01

Tak jsem odpálil ARCC, uvidím jestli se něco za 15,51 uloví :D

PRU má ex-divi až v květnu, takže si klidně počkám na cenu pod 57 :idea:
Všichni správci aktiv (LAZ, TROW, PRU) dnes vykázali pokles AUM, takže není kam chvátat.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Daniel
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 14 led 2020 11:38
Bydliště: Praha

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Daniel » 11 bře 2020 19:36

VSbrok píše:
11 bře 2020 12:22
Tak já po dlouhém koukání do zrcadla a přemlouvání toho naproti, prodal část pozice OHI (po časovém tRestu) s 30% výnosem.
A navýšil tak $$$ na účtu a zatím vyčkávám co bude...
Můžu se zeptat, podle čeho jsi se rozhodl prodat? Má OHI teď aktuálně špatně našlápnuto, vidíš lepší příležitosti, nebo ti prostě jen přerostla pozice? Zajímá mě ten tvůj rozhodovací strom - co, kdy a jestli vůbec něco prodat.

Já teď při těhle cenách už nevím, kam dřív koukat, ale zároveň jsem začal přikupovat možná moc brzo, tak uvidíme, jak dlouho to ještě půjde...

Zamčeno